Najnovšia aktualizácia iOS dokáže blokovať všetky notifikácie počas jazdy autom

0

Nech je telefón akokoľvek užitočný, vie byť aj rovnako nebezpečný. Obzvlášť ak sa to týka jazdy autom. Podľa odhadov je mobilný telefón len v samotných Spojených štátoch príčinou 8 nehôd denne so smrteľnými následkami a 1161 prípadov, kedy dôjde „len“ k poraneniam. Aj keď je používanie mobilných telefónov počas jazdy vo väčšine krajín zakázané, pokušenie pozrieť sa kto nám písal je často silnejšie ako hrozba pokuty. Na následky pritom myslí len málokto.

spoločnosti Apple sa možno aj preto rozhodli prispieť k zníženiu tohto pokušenia. Spoločnosť ohlásila, že nový iOS 11, ktorý bude dostupný v zariadeniach predávajúcich sa na jeseň tohto roka, bude mať aj funkciu blokovania všetkých prichádzajúcich notifikácií počas jazdy automobilom.

Ako píše portál The Verge, funkcia sa bude aktivovať prostredníctvom Bluetooth alebo WiFi, no zatiaľ nie je celkom jasné ako to bude fungovať. Keď telefón zistí, že šoférujete auto (ešte nie je jasné ako) automaticky sa prepne do režimu, kedy nebude zobrazovať žiadne prichádzajúce výzvy. Ak vám napríklad niekto pošle správu, telefón automaticky odpovie uloženou správou, že ste za volantom. Samozrejmosťou je nastaviť si zopár výnimiek a fungovať bude aj možnosť pohotovostných hovorov. Rovnako ho môžete manuálne ukončiť, čo sa dá najmä ak ste vo vozidle ako spolucestujúci a nie vodič.

Uvidíme ako sa táto novinka osvedčí v praxi.

Zdroj: theverge.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj