Nájsť kvalitný toner nemusí byť zložité. Pomôžeme vám vybrať kvalitný toner, ktorý vám vydrží

0

Tlačiarne nám umožňujú vytlačiť si potrebné dokumenty na kancelárske papiere. Niekedy ich potrebujeme viac, niekedy zase menej, no vždy si prajeme, aby nám poskytli 100 % spoľahlivosť pri tlači a nestalo sa tak, že polovica textu na A4 bude chýbať.

Ak si neviete z ponuky vybrať tie správne tonery, poradíme vám, čo si všímať a ktoré typy tonerov uprednostniť.

Originálne, za ktoré zaplatíte viac peňazí

Ak natrafíte na ponuku originálnych tonerov, lepšie už nenájdete. Originálne tonery patria k najkvalitnejším tonerom všeobecne. Zaskočiť vás môžu akurát tak vysoké ceny za jednotlivé značky originálnych tonerov. Sú to tonery, ktoré vyrábajú aj známe značky tlačiarní, čiže si zaplatíte aj za značku a nielen za výrobok.

Sú vhodné najmä do kancelárskych (firemných) tlačiarní, kde sa vyžaduje 120% presnosť tlače.

Sú to dobré tonery, ktoré vám dlho vydržia.

Ak teda hľadáte dobré náplne Canon, môžete si pozrieť ponuku originálnych tonerov Canon.

Kompatibilné cenovo prijateľné tonery

Okrem originálnych tonerov nájdete aj ponuku tzv. kompatibilných tonerov. Sú to najpredávanejšie tonery a nie sú také predražené ako tie originálne. Sú kvalitou veľmi podobné tým originálnym, len sú lacnejšie, pretože si nebudete musieť priplácať za značku.

Práve toto dokáže výrazne navýšiť cenu. V prípade kompatibilných tonerov vás to nečaká.

Sú vhodné do domácich tlačiarní, ale vedia sa na ne ulakomiť aj firmy, ktorých odrádzajú vysoké ceny za originálne tonery.

Laserová, alebo atramentová tlačiareň?

Aj toto je dôležité pri výbere nových tonerov. Do laserovej tlačiarne sú potrebné laserové tonery, do atramentovej zase atramentové. Dávajte na to veľký pozor, aby ste neskôr nemuseli riešiť reklamácie.

Ak chcete ušetriť a aj kompatibilné tonery sa vám zdajú príliš drahé, kúpte si repasované tonery. Nájdete ich aj pod názvom renovované tonery.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.