Predstavte si, že idete na opekačku do lesa, ale okrem klasického opekania klobások na otvorenom ohni by ste chceli niečo aj pogrilovať. Je tu však problém – v žiadnom prípade sa vám nechce do lesa ťahať celý komplet plynového grilu. Dnes vám ukážeme ako tento problém vyriešiť.

YouTube kanál La Fabrique DIY predstavuje techniku ako si doma vyrobiť jedinečný gril z obyčajného kmeňa stromu. Tento netradičný spôsob má dokonca aj svoje vlastné pomenovanie „švédska fakľa“.

Všetko čo potrebujete urobiť, je napíliť dostatočne hrubý kmeň stromu do kríža do hĺbky približne 30 centimetrov. Následne v tejto škáre rozložíte oheň a zvyšok sa už urobí samo… 🙂 .

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Barclays Premier League - 2. kolo

Po týždni vás opäť vítame pri našom zhrnutí druhého hracieho kola najprestížnejšej anglickej futbalovej ligy.  23. august 2014 Aston Villa 0:0 Newcastle United Prvé futbalové stretnutie druhého kola anglickej Premier League vôbec nedopadlo tak, ako fanúšikovia očakávali. Dočkali sme sa bezgólového zápasu, ktorému sa zaujímavé momenty a vyložené šance vyhýbali. Pár šancí sme však videli, a tak si ich poďme rozobrať. V 10. minúte opečiatkoval brvno domáci hráč Charles N´Zogbia. Ten istý hráč mal šancu aj v 18. minúte, ale jeho pokus skončil mimo brány. Po výmene strán sme sa veľkej príležitosti dočkali až v 88. minúte, kedy sa ocitol v šanci hosťujúci hráč De Jong, avšak domáci brankár Guzan si s jeho strelou poradil. V nadstavenom čase ešte uvidel červenú kartu hosťujúci Mike Williamson. Crystal Palace 1:3 West Ham United Góly: 48. Chamakh - 34. Zarate, 37. Downing, 62. Cole Domáci nastupovali na trávnik s tým, že si budú chcieť napraviť chuť po minulotýždňovej prehre s Arsenalom. Hosťujúci West Ham však v prvom zápase tiež prehral, a tak to vyzeralo na divácky zaujímavý zápas. Prvá veľká šanca bola hneď aj gólová, prišla však až v 34. minúte, kedy sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Mauro Zarate a z veľkej diaľky nezaváhal. Tri minúty na to skórovali hostia opäť. Stewart Downing skúsil ďalekonosnú strelu a lopta skončila v sieti. Nádej domácich svitla v 49. minúte, kedy znižoval Marouane Chamakh. O výsledku rozhodol v 62. minúte hráč hostí Carlton Cole, kedy ťažil z odrazenej lopty a prudkou strelou nedal brankárovi šancu. Chelsea 2:0 Leicester City Góly: 62. Costa, 77. Hazard Oba celky hrali zo začiatku opatrný futbal. Do prvej šance sa dostal hosťujúci Mahrez, avšak domáci brankár Courtois jeho strelu chytil. Do polčasu to vyzeralo tak, že by mohol tím hostí uhrať nejaké tie body. Toto tvrdenie vyvrátil v 62. minúte domáci kanoier Diego Costa, ktorý pohotovo zakončil do stredu bránky. Víťazstvo domácich potvrdil v 77. minúte Eden Hazard, ktorý po krásnej individuálnej akcii nedal brankárovi šancu. Southampton 0:0 West Bromwich Albion Už v 9. minúte mohol otvoriť skóre domáci Graziano Pellé, avšak jeho hlavička smerovala tesne mimo bránu. Ten istý hráč sa do šance dostal aj v 29. minúte, no jeho pokus zablokoval telom hosťujúci obranca. O pár minút na to mohol poslať domácich do vedenia Tadič, no hosťujúci brankár Ben Foster bol proti. Sledovali sme jeden z menej atraktívnejších zápasov, ktorému chýbali góly. Swansea City 1:0 Burnley Góly: 23. Dyer Skóre otvoril už v 23. minúte domáci Dyer, ktorého prízemná strela skončila v bráne. Vyrovnať mohol hosťujúci Jutkiewicz, no jeho hlavička išla tesne pravej žrde. V 68. minúte domácich podržal brankár Fabianski, kedy proti Davidovi Jonesovi vytiahol famózny zákrok. Hostia sa síce snažili, no ani jedna z ich akcií neskončila za chrbtom Fabianského, ktorý dnes chytal viac než dobre. Everton 2:2 Arsenal Góly: 19. Coleman, 45. Naismith - 83. Ramsey, 90. Giroud Zápas sa začal zhurta, keď už v 19. minúte otváral skóre domáci Seamus Coleman. V 45. minúte zvyšoval domáci Steven Naismith a už sa zdalo, že Arsenal odíde naprázdno. V 83. však vstrelil gól hosťujúci Aaron Ramsey a nádej hostí na zisk aspoň jedného bodu sa zvýšila. V 90. minúte hlavou skóroval hosťujúci hráč Giroud, a tak sa zrodila zaujímavá remíza. 24. august 2014 Tottenham Hotspur 4:0 Queens Park Rangers Góly: 12. a 37. Chadli, 30. Dier, 65. Adebayor Už od začiatku zápasu sme mohli vidieť dominanciu domácich. V 12. minúte sa po centri dostal k lopte domáci Nacer Chadli a nedal brankárovi šancu. V 30. minúte pridal druhý gól Eric Dier, ktorý po rohovom kope vyskočil najvyššie a hlavou zakončil do pravej šibenice. V 37. minúte zvyšoval náskok opäť Chadli, ktorý hlavou nedal brankárovi šancu. Posledný klinec do rakvy hosťujúceho tímu pridal v 65. minúte Emmanuel Adebayor. Hull City 1:1 Stoke City Góly: 42. Jelavic - 83. Shawcross Už v 14. minúte musel predčasne do sprchy domáci James Chester, ktorého agresívny faul nemal u rozhodcu pochopenie. Domáci Hull však dokázal hrať vyrovnanú hru aj o jedného hráča menej. V 42. minúte otvoril skóre Nikica Jelavic, ktorý prudkou strelou brilantne prekonal bezradného brankára. O vyrovnanie sa postaral v 83. minúte Ryan Shawcross, ktorý razantnou strelou prekonal brankára domácich. Víťazstvo mohol na svoju stranu strhnúť v 85. minúte hosťujúci Charlie Adam, avšak jeho strela skončila len na ľavej tyči. Sunderland 1:1 Manchester United Góly: 30. Rodwell - 17. Mata Hosťujúci Manchester United v poslednej dobe akosi nie je vo svojej koži. Na nového trénera Van Gaala sa valí kritika, a tak bolo dôležité, aby v tomto zápase United vyhral. Začiatok bol veľmi dobrý, už v 17. minúte otvoril skóre Juan Mata, ktorý si nabehol na krásny pas do pokutového územia a svojou prudkou strelou prekonal brankára. Netrvalo však dlho a už vyrovnával domáci Jack Rodwell, ktorého hlavička našla miesto v hosťujúcej bráne. Bolo vidieť enormnú snahu hostí vyhrať tento zápas, avšak nepodarilo sa a museli sa uspokojiť s remízou. 25. august 2014 Manchester City 3:1 Liverpool Góly: 41. a 55. Jovetic, 69. Agüero - 83. Zabaleta(vlastný gól) Na tento zápas bol kladený veľký dôraz médií, nakoľko išlo o zápas prvého a druhého z minulej sezóny. Liverpool hral zo začiatku naozaj pekný futbal, avšak skoro všetky akcie končili na skalopevnej obrane domácich. Skóre otváral v 41. minúte domáci Jovetič, ktorý využil protiútok a prudkou strelou prekonal hosťujúceho brankára. V 55. minúte si gólový zásah pripísal opäť Jovetič, ktorého strela smerovala priamo do stredu brány. V 68. minúte prišiel na ihrisko domáci Agüero a o minútu na to už skóroval. Výsledok už len upravil v 83. minúte vlastným gólom domáci Zabaleta.