Návrat Tigera Woods do sveta profesionálneho golfu

0

Tento týždeň bol svedkom návratu nikoho iného ako Tigera Woodsa, bývalého najlepšieho golfistu na svete, späť do hry. A ten nedopadol zrovna najhoršie. Po 15-mesačnej absencii zo športu sa hráč na istý čas dokonca ocitol vo vedení a celkovo predviedol slušný výkon.

golf

Diváci očakávajúci Woodsov comeback konečne mohli privítať svojho favorita – ten sa zúčastnil golfového turnaja Hero World Challenge situovanom na Bahamách. Prvý deň štvordňovej výzvy priniesol zväčša príjemné pocity. Málokto bol schopný predpovedať, na akej úrovni sa Woods vráti do hry, avšak jeho výkon sa v mnohom podobal tomu predošlému (aspoň zo začiatku). Hráč dosiahol celkové skóre 73, čo je 1 nad par, a to je pri ohliadnutí na dlhú prestávku akceptovateľné. Poďme sa pozrieť na pozitívne a negatívne momenty Woodsovej hry.

Tiger Woods aj napriek dlhej absencii zo športu vyzeral ukľudnene, hoci sám priznal, že zo začiatku musel vedome potláčať adrenalín. Jeho hra nevykazovala známky nepohodlia a to je po sérii operácii chrbta dobrým znamením. Okrem občasných ukĺznutiach pri odpaloch bol jeho výkon na greenoch solídny.

Výsledky po prvých ôsmich jamkách vyzerali vynikajúco. Woods sa ocitol na čele osemnásťčlennej zostavy a svojim fanúšikom urobil radosť. Jeho umiestnenie sa ale potom začalo prepadávať a na konci osemnástej jamky sa ocitol na predposlednom sedemnástom mieste so spomínaným počtom bodov 73.

golf2

Woods po prvom dni skonštatoval, že sa cítil dobre a bol prekvapený rýchlosťou, akou sa adaptoval späť do hry. A to je hádam to najhlavnejšie. Pocity sú na začiatku dôležitejšie ako výsledky. Pri spätnom pohľade na prvý deň by sa dali spraviť vo Woodsovej hry viaceré vylepšenia. Napríklad, pochybná bola občas voľba Woodsových pálok. Na poslednej osemnástej jamke sa dokonca jeho voľba líšila od všetkých ostatných hráčov, vykazujúc tak trochu známky zúfalosti.

Záverom, prvý deň priniesol pocity eufória aj frustrácie, ale to sa dá očakávať. Nasledujúce tri dni udalosti ukážu, ako sa bude Woodsova forma vyvíjať naďalej a či sa mu podarí vyšplhať sa zo sedemnásteho miesta vyššie. Dúfajme, že áno. Nemusí to však ostať iba pri dúfaní. Tí sebavedomejší si môžu dokonca aj vsadiť na jeho výsledky, a to napríklad na http://extra.bet365.com/news/sk/. Tak či onak, rok 2016 sa pomaly blíži k záveru a spolu s ním aj golfová sezóna. Woods bude mať teda čas zdokonaliť svoju hru a budúci rok príležitosť predviesť svoj najlepší výkon na hlavných turnajoch, akými sú Masters, US Open, The Open Championship a PGA Championship.

Zdroj: JM

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Veci bežného života, o ktorých nič nevieme

Používame ich každý deň bez toho, aby sme sa zamysleli nad ich významom. Veci, ktoré berieme automaticky a stali sa súčasťou našich životov sú v mnohých prípadoch stále zahalené rúškom tajomstva. Viete napríklad prečo majú dámy na svojich nohavičkách „tajné vrecko“? Alebo prečo je na paličke od lízanky malá dierka? V nasledujúcom videu nájdete vysvetlenia na 6 úplne bežných vecí, ktoré môžu byť pre vás zdrojom nevysvetliteľných špekulácii. Teda až doteraz. Zdroj: youtube.com