Neonode AirBar – novinka vo svete elektroniky

0

Stále viac a viac spoločností prichádza na trh s rôznymi dotykovými notebookmi, tabletmi, či inými technologickými „vychytávkami“. Čo ale v prípade, že váš počítač nedisponuje dotykovou funkciou, no vy by ste ju prijali? S riešením prišla spoločnosť Neonode!

Spoločnosť Neonode vytvorila technológiu, ktorá pomôže všetkým tým, ktorí vlastnia akýkoľvek notebook bez dotykového displeja. Stačí len jeden voľný USB port, kompatibilný operačný systém a jednoduchšie zaobchádzanie s počítačom je na svete.

Neonode AirBar je tenká, elegantná čierna „tyč“, ktorá dokonale splynie s rámom vášho počítača. Na uchytenie zariadenia, využila spoločnosť magnety, ktoré môžu niektorých užívateľov pri kúpe odradiť. Keďže sa toto zariadenie umiestňuje horizontálne na spodnú časť rámu, Neonode umiestnila USB kábel, ktorý slúži na prepojenie s počítačom na jeho pracú stranu. Veľkou nevýhodou tohto USB kábla je, že ak sa vám akokoľvek poškodí, ste nútení zakúpiť si nové zariadenie. Nie je to ale až tak lacná záležitosť, kedže AirBar na 15,6″ displej stojí 69€.

Najväčší pozor si užívatelia musia dávať pri prvej kalibrácii zariadenia, keďže tá závisí od toho, ako zariadenie bude fungovať. AirBar taktiež disponuje funkciou, ktorá vás upozorní, ak by ste chceli zatvoriť obrazovku a prístroj by bol stále aktívne umiestnený v spodnej časti displeja. V tom prípade začne zariadenie pípať. Táto funkcia funguje len v prípade, že počítač je stále zapnutý. AirBar pracuje na báze „neviditeľného svetla“, ktoré sníma a približne vie, kde sa predmet (prst, pero) nachádza na obrazovke displeja. Aj keď je táto technológia obdivuhodná, stále je v nej čo zlepšovať. Napriek tomu, že nie je 100% presná, dokáže zvládnuť bežné nenáročné požiadavky s ľahkosťou.

AirBar sa vyrába v niekoľkých variantoch. Je určená pre 13,3″, 14″ a 15,6″ displej. Tieto všetky tri prevedenia sú kompatibilné s operačným systémom Windows 8.1 a 10, Chrome Os a s operačným systémom spoločnosti Apple. V tomto poslednom prípade ale AirBar nepracuje tak ako by mal, keďže v niektorých prípadoch nezaznamenával celý displej zariadenia MacBook. Doposiaľ je toto zariadenie dostupné len vo verzii pre 15,6″ displej, no ostatné verzie sa dajú rezervovať na stránke airbar.com.

Zdroj: airbar.com, laptopmag.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Muži, pozor! Toto my, ženy, neznášame!

Muži majú nespočetné množstvo vecí, ktoré sa im páčia alebo nepáčia na ženách. Vedia vymenovať presne, čo áno a čo nie. Ale aj my ženy sme na tom podobne. Toto sa nám určite nepáči. Ak sú muži leniví Absolútna neschopnosť čokoľvek podržať, alebo napríklad len podať. Toto nás vie neskutočne vytočiť. Žena behá, varí, oblieka deti, a muž sedí a číta ráno noviny. Hádka a infarktový stav je na spadnutie. Nevšímajú si Kedykoľvek dievčatám niečo vadí, alebo je niečo zle, nespoznajú to. Alebo to aspoň predstierajú. V globále sa tvári strašne ľahostajne a nevšímavo. Jeho kamaráti Tí, otrasní kamaráti, ktorí mu našepkávajú ako muchy. Komentujú všetko, čo sa im na ženách nezdá. Zabiť málo. Najhoršie je, keď sa do všetkého miešajú a hovoria vášmu partnerovi, koľko času by mal alebo nemal s vami tráviť, čo by vám mal kupovať. Úprava im nič nehovorí V momente, kedy vyjde krásny chlapec, ktorý je však oblečený ako bezdomovec, nie je čo riešiť. Je to skrátka hnus. Všetci chlapci nemusia byť práve ako z Hollywoodu, ale mali by vyzerať ako ľudia. Nemusia byť oblečení podľa najnovšej módy, ale umyté vlasy, čisté oblečenie, vôňa sú veľmi dôležité. Iné dievčatá Večný problém žiarlivosti, ženy neznášajú, hlavne, to, keď sa ich chlap správa k cudzej žene lepšie ako k svojej partnerke. Dokonca je k nej viac galantný ako k svojej polovičke. Ženám nerobí problém, keď ich chlap hodnotí inú ženu, jej výzor, jej oblečenie v ich prítomnosti. Čo im však veľmi prekáža je fakt, ak muž pred svojou polovičkou začne okato flirtovať s druhov. Ak to urobí, tak je to blbec a ruky od neho preč. Nechcete sa predsa celý život cítiť ako tá druhá. Priority Niekedy nás ich priority vedia poriadne rozhodiť, najmä ak sme na 250. mieste, hneď za kreslom od babky. Muž má na všetko čas a vie si jasne stanoviť priority, ale počíta tam aj s nami? Alkohol Ten nám prekáža zo všetkého najviac, nemáme radi, keď sa vyberáme do spoločnosti, tam ľudia z práce, priatelia a naša polovička je zmorená alkoholom, čo ledva stojí na nohách. Hanba a nepríjemné pohľady si človek pamätá ešte dlho. Správanie Egoizmus, nebranie ohľadu a správanie na verejnosti je pre nás ten najväčší kameň úrazu. Milí páni, ak ste dočítali až do konca, tak vaša partnerka sa môže už teraz tešiť. A vám milé dámy, želáme dobrý výber partnera, aby ste sa nemuseli dostať do situácií, ktoré sú vám nepríjemné. Zdroj: styl.fm