Neonode AirBar – novinka vo svete elektroniky

0

Stále viac a viac spoločností prichádza na trh s rôznymi dotykovými notebookmi, tabletmi, či inými technologickými „vychytávkami“. Čo ale v prípade, že váš počítač nedisponuje dotykovou funkciou, no vy by ste ju prijali? S riešením prišla spoločnosť Neonode!

Spoločnosť Neonode vytvorila technológiu, ktorá pomôže všetkým tým, ktorí vlastnia akýkoľvek notebook bez dotykového displeja. Stačí len jeden voľný USB port, kompatibilný operačný systém a jednoduchšie zaobchádzanie s počítačom je na svete.

Neonode AirBar je tenká, elegantná čierna „tyč“, ktorá dokonale splynie s rámom vášho počítača. Na uchytenie zariadenia, využila spoločnosť magnety, ktoré môžu niektorých užívateľov pri kúpe odradiť. Keďže sa toto zariadenie umiestňuje horizontálne na spodnú časť rámu, Neonode umiestnila USB kábel, ktorý slúži na prepojenie s počítačom na jeho pracú stranu. Veľkou nevýhodou tohto USB kábla je, že ak sa vám akokoľvek poškodí, ste nútení zakúpiť si nové zariadenie. Nie je to ale až tak lacná záležitosť, kedže AirBar na 15,6″ displej stojí 69€.

Najväčší pozor si užívatelia musia dávať pri prvej kalibrácii zariadenia, keďže tá závisí od toho, ako zariadenie bude fungovať. AirBar taktiež disponuje funkciou, ktorá vás upozorní, ak by ste chceli zatvoriť obrazovku a prístroj by bol stále aktívne umiestnený v spodnej časti displeja. V tom prípade začne zariadenie pípať. Táto funkcia funguje len v prípade, že počítač je stále zapnutý. AirBar pracuje na báze „neviditeľného svetla“, ktoré sníma a približne vie, kde sa predmet (prst, pero) nachádza na obrazovke displeja. Aj keď je táto technológia obdivuhodná, stále je v nej čo zlepšovať. Napriek tomu, že nie je 100% presná, dokáže zvládnuť bežné nenáročné požiadavky s ľahkosťou.

AirBar sa vyrába v niekoľkých variantoch. Je určená pre 13,3″, 14″ a 15,6″ displej. Tieto všetky tri prevedenia sú kompatibilné s operačným systémom Windows 8.1 a 10, Chrome Os a s operačným systémom spoločnosti Apple. V tomto poslednom prípade ale AirBar nepracuje tak ako by mal, keďže v niektorých prípadoch nezaznamenával celý displej zariadenia MacBook. Doposiaľ je toto zariadenie dostupné len vo verzii pre 15,6″ displej, no ostatné verzie sa dajú rezervovať na stránke airbar.com.

Zdroj: airbar.com, laptopmag.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Dvom bláznom hrozí pokuta vo výške 20 000 dolárov za fotku, na ktorej akože „surfujú“ na korytnačke

Sranda – panda, ale niekedy môže aj ten najbláznivejší žart znamenať riadne mastnú pokutu... Dvaja vtipkári (Ricky Rogers so svojim kamarátom) sa na sociálnej sieti pochválili jedinečnou fotografiou ako stoja na chrbte korytnačky a imitujú pohyby bežné pre surfovanie. Stalo sa to približne pred 3 týždňami na pláži v Austrálii a teraz im za to hrozí mastná pokuta. Fotografia s popisom Surfed a tortoise on zee weekend.. gnarly duddddeeeee vyvolala vlnu rozhorčenia nielen zo strany ochranárov zvierat, ale aj bežných ľudí. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že títo dvaja machri uverejnili ešte jednu fotografiu, tentoraz mŕtvej korytnačky, ku ktorej dali nápis RIP, čo v preklade znamená odpočívaj v pokoji. Presne sa nevie či ide o tú istú korytnačku, ale jedno je isté, že takéto kruté zaobchádzanie so zvieratami ich môže vyjsť pekne draho. Obaja totižto čelia hrozbe pokuty vo výške 20 000 dolárov. To je sranda, fešáci, čo? Zdroj: huffingtonpost.com