Neonode AirBar – novinka vo svete elektroniky

0

Stále viac a viac spoločností prichádza na trh s rôznymi dotykovými notebookmi, tabletmi, či inými technologickými „vychytávkami“. Čo ale v prípade, že váš počítač nedisponuje dotykovou funkciou, no vy by ste ju prijali? S riešením prišla spoločnosť Neonode!

Spoločnosť Neonode vytvorila technológiu, ktorá pomôže všetkým tým, ktorí vlastnia akýkoľvek notebook bez dotykového displeja. Stačí len jeden voľný USB port, kompatibilný operačný systém a jednoduchšie zaobchádzanie s počítačom je na svete.

Neonode AirBar je tenká, elegantná čierna „tyč“, ktorá dokonale splynie s rámom vášho počítača. Na uchytenie zariadenia, využila spoločnosť magnety, ktoré môžu niektorých užívateľov pri kúpe odradiť. Keďže sa toto zariadenie umiestňuje horizontálne na spodnú časť rámu, Neonode umiestnila USB kábel, ktorý slúži na prepojenie s počítačom na jeho pracú stranu. Veľkou nevýhodou tohto USB kábla je, že ak sa vám akokoľvek poškodí, ste nútení zakúpiť si nové zariadenie. Nie je to ale až tak lacná záležitosť, kedže AirBar na 15,6″ displej stojí 69€.

Najväčší pozor si užívatelia musia dávať pri prvej kalibrácii zariadenia, keďže tá závisí od toho, ako zariadenie bude fungovať. AirBar taktiež disponuje funkciou, ktorá vás upozorní, ak by ste chceli zatvoriť obrazovku a prístroj by bol stále aktívne umiestnený v spodnej časti displeja. V tom prípade začne zariadenie pípať. Táto funkcia funguje len v prípade, že počítač je stále zapnutý. AirBar pracuje na báze „neviditeľného svetla“, ktoré sníma a približne vie, kde sa predmet (prst, pero) nachádza na obrazovke displeja. Aj keď je táto technológia obdivuhodná, stále je v nej čo zlepšovať. Napriek tomu, že nie je 100% presná, dokáže zvládnuť bežné nenáročné požiadavky s ľahkosťou.

AirBar sa vyrába v niekoľkých variantoch. Je určená pre 13,3″, 14″ a 15,6″ displej. Tieto všetky tri prevedenia sú kompatibilné s operačným systémom Windows 8.1 a 10, Chrome Os a s operačným systémom spoločnosti Apple. V tomto poslednom prípade ale AirBar nepracuje tak ako by mal, keďže v niektorých prípadoch nezaznamenával celý displej zariadenia MacBook. Doposiaľ je toto zariadenie dostupné len vo verzii pre 15,6″ displej, no ostatné verzie sa dajú rezervovať na stránke airbar.com.

Zdroj: airbar.com, laptopmag.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

V Brazílii bol prvý štadión na MS, ktorý si pre seba vyrábal elektrinu

Tááák. A ďalšie celosvetové šialenstvo za milióny eur je za nami. MS vo futbale sa skončili tento víkend, no my sa k ním ešte vraciame zopár člankami. Jedným z miest, kde sa odohrávali zápasy o titul majstra sveta bol aj štadión s oficiálnym názvom Estádio Governador Magalhães Pinto, ktorý bol postavený ešte v roku 1965. Špecifikom tohto futbalového svätostánku je to, že jeho strecha je pokrytá 6000 solárnymi panelmi, ktoré dokážu vyrobiť energiu pre cca. 1200 domácností. Z dôvodu, že panely dokážu vyrobiť viac energie ako je potrebné pre plynulý chod štadióna (1600 megawat hodín za rok), 10% tejto energie je nasmerovaných do centrálnej siete. Aj keď je Mineirão prvým štadiónom na MS plne zásobovaný vlastne vyrobenou elektrinou, nie je jediným na svete. Myšlienka pochádza z nemeckého Freiburgu a švajčiarskeho Bernu, kde to funguje na rovnakom princípe. http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2014/07/Brazil-Mineirao-Solar-Powered-Stadium-1.jpg http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2014/07/Brazil-Mineirao-Solar-Powered-Stadium-3.jpg http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2014/07/Brazil-Mineirao-Solar-Powered-Stadium-5.jpg http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2014/07/Brazil-Mineirao-Solar-Powered-Stadium-7.jpg Zdroj: inhabitat.com