Neonode AirBar – novinka vo svete elektroniky

0

Stále viac a viac spoločností prichádza na trh s rôznymi dotykovými notebookmi, tabletmi, či inými technologickými „vychytávkami“. Čo ale v prípade, že váš počítač nedisponuje dotykovou funkciou, no vy by ste ju prijali? S riešením prišla spoločnosť Neonode!

Spoločnosť Neonode vytvorila technológiu, ktorá pomôže všetkým tým, ktorí vlastnia akýkoľvek notebook bez dotykového displeja. Stačí len jeden voľný USB port, kompatibilný operačný systém a jednoduchšie zaobchádzanie s počítačom je na svete.

Neonode AirBar je tenká, elegantná čierna „tyč“, ktorá dokonale splynie s rámom vášho počítača. Na uchytenie zariadenia, využila spoločnosť magnety, ktoré môžu niektorých užívateľov pri kúpe odradiť. Keďže sa toto zariadenie umiestňuje horizontálne na spodnú časť rámu, Neonode umiestnila USB kábel, ktorý slúži na prepojenie s počítačom na jeho pracú stranu. Veľkou nevýhodou tohto USB kábla je, že ak sa vám akokoľvek poškodí, ste nútení zakúpiť si nové zariadenie. Nie je to ale až tak lacná záležitosť, kedže AirBar na 15,6″ displej stojí 69€.

Najväčší pozor si užívatelia musia dávať pri prvej kalibrácii zariadenia, keďže tá závisí od toho, ako zariadenie bude fungovať. AirBar taktiež disponuje funkciou, ktorá vás upozorní, ak by ste chceli zatvoriť obrazovku a prístroj by bol stále aktívne umiestnený v spodnej časti displeja. V tom prípade začne zariadenie pípať. Táto funkcia funguje len v prípade, že počítač je stále zapnutý. AirBar pracuje na báze „neviditeľného svetla“, ktoré sníma a približne vie, kde sa predmet (prst, pero) nachádza na obrazovke displeja. Aj keď je táto technológia obdivuhodná, stále je v nej čo zlepšovať. Napriek tomu, že nie je 100% presná, dokáže zvládnuť bežné nenáročné požiadavky s ľahkosťou.

AirBar sa vyrába v niekoľkých variantoch. Je určená pre 13,3″, 14″ a 15,6″ displej. Tieto všetky tri prevedenia sú kompatibilné s operačným systémom Windows 8.1 a 10, Chrome Os a s operačným systémom spoločnosti Apple. V tomto poslednom prípade ale AirBar nepracuje tak ako by mal, keďže v niektorých prípadoch nezaznamenával celý displej zariadenia MacBook. Doposiaľ je toto zariadenie dostupné len vo verzii pre 15,6″ displej, no ostatné verzie sa dajú rezervovať na stránke airbar.com.

Zdroj: airbar.com, laptopmag.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Škótskeho starého otca s 20 zamestnaniami vyhlásili za najpracovitejšieho muža Británie

Ak by ste hľadali príklad pre slovné spojenie pracovitý človek, určite by ste ho našli v osobe muža menom Billy Muir. Tento 67-ročný starý otec pochádzajúci z Orkneyských ostrovov patriacich Škótsku má ešte aj vo svojom pokročilom veku 20 zamestnaní – pastier oviec, hasič, elektrikár, smetiar, zamestnanec letiska a množstvo iných. V snahe uctiť si jeho pracovitého ducha sa organizátori ankety The Pride of Britain rozhodli oceniť ho titulom „Najpracovitejší muž Británie“. V rámci tejto každoročnej slávnosti, ktorú organizuje denník The Daily Mirror a banka TSB Bank, sa každý rok vyberú „skutočne pozoruhodní ľudia, ktorí pomáhajú spraviť tento svet lepším.“ Verejnosť môže do ankety prihlásiť kohokoľvek s tým, že víťazi verejného hlasovania sú potom pozvaní na celovečernú slávnosť, kde sa im spomínaný titul odovzdá. Podľa správy BBC News, Billy bol z ocenenia „veľmi, veľmi prekvapený“. „Nikdy by sa mi ani v mojich najdivokejšich snoch nesnívalo o niečom takom,“ dodáva pán Muir. Billy žije na ostrove North Ronaldsay, na ktorom kvôli malej rozlohe žije veľmi malá komunita ľudí naučených na tvrdú prácu všetkého druhu. Všetci obyvatelia žijú a pracujú spolu, aby sa život na ostrove nezastavil. A ako je vidieť, aj vďaka ľuďom ako je Billy Muir, sa život na ostrove ešte nezastavil. Zdroj: bbc.com