Nová aktualizácia firmwaru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

0

Spoločnosť Nikon uviedla nový firmware C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmware ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových vylepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmware predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu pre statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmware aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie*.

Statické snímky

Pre minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu pre statické snímky*4. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu detekuje fotoaparát špičkové úrovne jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilné expozície a reprodukcie farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí*5. Okrem doterajších voliteľných možností zahrňujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmware je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Je možné stiahnuť ju zadarmo z nasledujúcej URL adresy:

http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

* Podrobnosti ohľadom „ďalších aktualizácií“ sú k dispozícii na stránkach firmware zadarmo na stiahnutie (Centrum sťahovania Nikon).

*2 Obrazové pole sa trochu zmenší.

*3 Nie je k dispozícii pri použití formátu 1 920 × 1 080; výrez.

*4 Pri fotografovaní s využitím hľadáčika (okrem fotografovania so zrkadlom fixovaným v hornej polohe).

*5 Pri použití dynamickej voľby 9, 25 alebo 72 zaostrovacích polí môže byť skutočný počet používaných zaostrovacích polí v závislosti na vybranom primárnom zaostrovacom poli menší ako 9, 25 alebo 72.

Ďalšie informácie o oceňovaných výrobkoch Nikon získate na webovej stránke www.europe-nikon.com

Zdroj: PR, Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Čo napovie zásnubný prsteň o budúcnosti vášho manželstva?

Určite ste sa niekedy už zamýšľali nad prsteňom, ktorý ste dostali od vášho snúbenca. Isto vás napadali rôzne myšlienky od tej jednoduchej, aký je prsteň krásny, až po tie, koľko stál, či čo pre vás znamená. Dnes som pre vás pripravila text, v ktorom je zoznam vedeckých zistení zaoberajúcich sa práve zásnubným prsteňom a jeho celkovej ceny. Vyššia šanca rozvodu Vedci z Emory University zistili, že ak dostanete zásnubný prsteň, ktorý stál od 2000 po 4000 dolárov, máte ihneď vyššiu štatistickú šancu, že sa váš budúci manžel s vami rozvedie. Presne vyčíslené je tá šanca vyššia až o 1,3 percenta v porovnaní s menej zabezpečenými mužmi. Ženy v týchto vzťahoch majú veľmi veľa stresu a sú nepokojné, už aj pred svadbou. Porovnávame hodnotu vzťahu s hodnotou prsteňa Často sa nám stáva, že podľa darov hodnotíme celkový vzťah s milovanou osobou. Sme toho názoru, že čím drahší darček, tým lepší vzťah, ale tomu tak nie je. Naše vzťahy si budujeme sami nejde vôbec o darčeky, ktoré dostávame. Dokonca niektoré ženy dokážu závidieť iným drahšie darčeky a to nehovorím o luxusných diamantových prsteňoch! Myslíte si, že je to správne? Podľa mňa určite nie. Vo vzťahu ide o lásku, dar je iba pre potešenie, nie na porovnávanie! Symbol lásky alebo peňazí? Takmer každá druhá slečna myslí na hodnotu prsteňa nie na to čoho je symbolom. Často sa veľmi pýšia tým čo dostali, ukazujú ho kamarátkam, fotia si ho na sociálne siete ... Zabúdajú však, že tým najcennejším vo vzťahu je predsa láska, pochopenie a vernosť, nie to aký veľký kameň je osadený vo vašom prsteni. Štatisticky máte  tiež niekoľkonásobne vyššiu šancu rozvodu, keď viete myslieť iba na peniaze a hodnotu prsteňa, nie na lásku... Zásnuby sú o jednej veci a tou druhou je spoločný a šťastný život, nič viac. Tejto jednoduchej rady sa držte a verte mi, diamantová svadba bude istá! Zdroj: elitedaily.com