Nová aktualizácia firmwaru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

0

Spoločnosť Nikon uviedla nový firmware C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmware ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových vylepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmware predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu pre statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmware aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie*.

Statické snímky

Pre minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu pre statické snímky*4. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu detekuje fotoaparát špičkové úrovne jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilné expozície a reprodukcie farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí*5. Okrem doterajších voliteľných možností zahrňujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmware je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Je možné stiahnuť ju zadarmo z nasledujúcej URL adresy:

http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

* Podrobnosti ohľadom „ďalších aktualizácií“ sú k dispozícii na stránkach firmware zadarmo na stiahnutie (Centrum sťahovania Nikon).

*2 Obrazové pole sa trochu zmenší.

*3 Nie je k dispozícii pri použití formátu 1 920 × 1 080; výrez.

*4 Pri fotografovaní s využitím hľadáčika (okrem fotografovania so zrkadlom fixovaným v hornej polohe).

*5 Pri použití dynamickej voľby 9, 25 alebo 72 zaostrovacích polí môže byť skutočný počet používaných zaostrovacích polí v závislosti na vybranom primárnom zaostrovacom poli menší ako 9, 25 alebo 72.

Ďalšie informácie o oceňovaných výrobkoch Nikon získate na webovej stránke www.europe-nikon.com

Zdroj: PR, Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Je divné, že toto sa mužom na nás páči

Vieme, čo robiť, aby sme sa chlapom zapáčili. A funguje to... Avšak, nevedeli sme, že v určitých situáciách sa chlapom páčime, aj keď by sme o tom práve vtedy silne pochybovali. Toto by ste si, milé dámy, mali prečítať a znovu sa o sebe niečo naučiť. Keď vás chlap vidí nenalíčenú, je to preňho niekedy  viac atraktívne, než vidieť vás pod maskou líčidiel, so zopnutými vlasmi a v strojenej róbe. Väčšina chlapov tvrdí, že im to pomôže vidieť ženu akosi lepšie. http://cdn2.amerikanki.com/wp-content/uploads/2014/02/Seeing_her_undone.jpg Veľkým atribútom krásy je osobitý akcent každej jednej ženy. Vieme predsa, že nie všetky máme rovnaké farby hlasu, nerozprávame rovnakým tempom a tou istou melódiou. Takmer každá žena dostane muža do rozpakov práve vďaka svojmu hlasu. Stáva sa, že sa chlapom nepáči prízvuk a hlas ich polovičiek, ale keď s ich ženou žijú spolu dlho, je to niečo ako ich poznávací znak. Teda ide o to, že ak si váš chlap zvykne na váš hlas, (bez ohľadu na to, či sa vám páči alebo nie) bude vás milovať aj vďaka nemu. A teraz veci, na ktoré si treba dávať pozor, napriek tomu, že sú v poriadku Muži majú svoj vlastný zoznam vecí toho, čo na ženách neznášajú (aspoň pokiaľ ide o kozmetické výrobky). Jednou z vecí, ktoré ale milujú je žiarivosť vašich vlasov. Muži naozaj milujú jasné vlasy. Neznamená to však ale, že musíte presedlať na punk štýl. Mužské pohlavie dáva prednosť oveľa prirodzenejším farbám vlasov než ženy. http://cdn2.amerikanki.com/wp-content/uploads/2013/08/Style_and_Beauty_Trends_That_Men_Hate-.jpg Je tu ďalšia žiarivá vec, ktorá mužov láka: naše pery. Sú známi nenávisťou k svetlým rúžom, pretože chcú, aby boli ženské pery -- ako hovoria susedia Česi "k zulíbání".  Ak vám muž dá poriadny bozk, potom má červený rúž na svojich vlastných perách, a to sa mu už nepáči. Ale to neznamená, že by ste mali zahodiť jasnú červenú! Len sa takto nelíčte na ktorékoľvek vaše rande. http://cdn2.amerikanki.com/wp-content/uploads/2013/08/Bright_lips.jpg Husté obočie je pekné, ale vždy by ste mali vedieť, že čo je veľa, to je veľa. http://cdn2.amerikanki.com/wp-content/uploads/2013/08/Bold_eyebrows.jpg Zdroj: http: en.amerikanki.com