Nová aktualizácia firmwaru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

0

Spoločnosť Nikon uviedla nový firmware C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmware ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových vylepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmware predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu pre statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmware aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie*.

Statické snímky

Pre minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu pre statické snímky*4. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu detekuje fotoaparát špičkové úrovne jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilné expozície a reprodukcie farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí*5. Okrem doterajších voliteľných možností zahrňujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmware je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Je možné stiahnuť ju zadarmo z nasledujúcej URL adresy:

http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

* Podrobnosti ohľadom „ďalších aktualizácií“ sú k dispozícii na stránkach firmware zadarmo na stiahnutie (Centrum sťahovania Nikon).

*2 Obrazové pole sa trochu zmenší.

*3 Nie je k dispozícii pri použití formátu 1 920 × 1 080; výrez.

*4 Pri fotografovaní s využitím hľadáčika (okrem fotografovania so zrkadlom fixovaným v hornej polohe).

*5 Pri použití dynamickej voľby 9, 25 alebo 72 zaostrovacích polí môže byť skutočný počet používaných zaostrovacích polí v závislosti na vybranom primárnom zaostrovacom poli menší ako 9, 25 alebo 72.

Ďalšie informácie o oceňovaných výrobkoch Nikon získate na webovej stránke www.europe-nikon.com

Zdroj: PR, Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Ľahký, kompaktný projektor, s ktorým môžete premietať priamo z mobilu

Potrebujete sa často presúvať za klientmi a predstavovať im nejaké údaje vo forme prezentácie? Ak áno, tak mi určite dáte za pravdu, že najhoršie na tom je so sebou ťahať tie obrovské projektory so všetkými možnými káblami a nedajbože tam nemáte ani nevyhnutný elektrický zdroj. Úplná katastrofa. S najnovším mini projektorom RIF6 Cube je týmto starostiam definitívny koniec. Toto malé prenosné zariadenie v tvare kocky je schopné pripojiť sa na bežný notebook, váš mobilný telefón, či akékoľvek iné zariadenie disponujúce HDMI/MHL pripojením. V kocke s rozmermi cca. 5x5 centimetrov nájdete dostatočný výkon, aby ste mohli svoju prezentáciu ukázať na stene s obrazom do cca. 300 cm. V balení okrem projektora nájdete flexibilný statív, nabíjačku, HDMI kábel a diaľkový ovládač pre dokonalú prezentáciu. Čo viac si môžete priať? Viac o tomto zariadení ako aj možnostiach kúpy na tejto adrese. http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/02/Cube-and-Devices.jpg http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/02/Cube-Ports.jpg http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/02/Cube-Yoga.jpg http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/02/Children-and-Cube.jpg Zdroj: laughingsquid.com