Nová aktualizácia firmwaru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

0

Spoločnosť Nikon uviedla nový firmware C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmware ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových vylepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmware predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu pre statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmware aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie*.

Statické snímky

Pre minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu pre statické snímky*4. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu detekuje fotoaparát špičkové úrovne jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilné expozície a reprodukcie farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí*5. Okrem doterajších voliteľných možností zahrňujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmware je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Je možné stiahnuť ju zadarmo z nasledujúcej URL adresy:

http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

* Podrobnosti ohľadom „ďalších aktualizácií“ sú k dispozícii na stránkach firmware zadarmo na stiahnutie (Centrum sťahovania Nikon).

*2 Obrazové pole sa trochu zmenší.

*3 Nie je k dispozícii pri použití formátu 1 920 × 1 080; výrez.

*4 Pri fotografovaní s využitím hľadáčika (okrem fotografovania so zrkadlom fixovaným v hornej polohe).

*5 Pri použití dynamickej voľby 9, 25 alebo 72 zaostrovacích polí môže byť skutočný počet používaných zaostrovacích polí v závislosti na vybranom primárnom zaostrovacom poli menší ako 9, 25 alebo 72.

Ďalšie informácie o oceňovaných výrobkoch Nikon získate na webovej stránke www.europe-nikon.com

Zdroj: PR, Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nezvyčajný dom s otvoreným výhľadom naprieč stenami ponúka jedinečný panoramatický výhľad na okolie

Pre všetkých, ktorí milujú pokoj a krásu hôr, je „Panorama House“ tým správnym riešením. Ide o nový architektonický koncept domu navrhnutý architektom Ajay Sonar, ktorý sa rozlieha na úctyhodných 400 štvorcových metroch v oblasti Maharashtra v Indii. Vďaka otvoreným stenám ponúka jedinečný výhľad na okolité pohorie Sahyadri. Dizajn domu vychádza z filozofie, ktorá sa snaží eliminovať hranice medzi interiérom a exteriérom, preto sa tento architekt rozhodol pre otvorené riešenie domu použitím priestranného interiéru a veľkých okien. Dom je ideálny do samoty, resp. do prírody, kde vás nebudú otravovať pohľady vtieravých susedov, čo práve robíte, resp. ako to máte vnútri zariadené. http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-2.jpg http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-3.jpg http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-4.jpg http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-5.jpg http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-7.jpg http://photon.101medialablimit.netdna-cdn.com/hypebeast.com/image/2015/08/panorama-house-by-ajay-sonar-8.jpg Zdroj: hypebeast.com