Novinár sa opýtal trénera prečo uvoľnil hráča zo semifinále kvôli pôrodu dieťaťa a dostal odpoveď akú nečakal nikto

0

Všetky profesionálne športové tímy z času na čas čelia „problému“ rodenia detí. Hráči týchto tímov sú poväčšine mladí muži s rodinami, preto je logické, že si zakladajú rodiny a s tým súvisia aj potomkovia. V prípade Augusta Limu, hviezdy basketbalového klubu Zalgiris Kaunas, sa jeho dcérka rozhodla prísť na svet v rovnakom termíne ako bol aj semifinálový zápas jeho tímu.

Tréner tímu (Jasikevicius), ktorý je tiež otcom dvoch detí, mu dovolil, aby namiesto nastúpenia na zápas išiel k svojej manželke a bol jej oporou počas pôrodu. Tím našťastie aj napriek jeho neúčasti zápas vyhral. Na následnej tlačovej konferencii po zápase sa jeden z novinárov obul do trénera a opýtal sa ho na spomínané uvoľnenie zo zápasu. No reakcia trénera prekvapila nielen samotného novinára. Vo svojej odpovedi vyzdvihol dôležitosť rodiny a hodnoty, ktoré pre spoločnosť predstavuje. Slová, ktoré by sme si mali pamätať všetci.

[adrotate banner=“7″]

Prepis spomínanej konverzácie:

Reportér: Pán tréner, čo si myslíte o odchode Augusta Limu v strede sezóny, aby mohol byť pri pôrode svojho dieťaťa?

  • Tréner: Čo si o tom myslím? Pustil som ho.
  • Reportér: Ale je to normálne, aby hráč opustil tím počas bojov v semifinále?
  • Tréner: Máte deti? Keď budeš mať deti, chlapče, pochopíš. Pretože to je vrchol pre človeka. Nuž, je to skutočne dobrá otázka. Myslíš si, že basketbal je najdôležitejšia vec v živote?
  • Reportér: Nie, ale semifinále je dôležité…
  • Tréner: Pre koho to je dôležité?
  • Reportér: Pre tím.
  • Tréner: Pre ktorý?
  • Reportér: Zalgiris.

Tréner: Videl si počet divákov na zápase? Dôležité? Keď uvidíš svoje prvé dieťa, pochopíš čo je najdôležitejšia vec v živote. Pretože nič nie je väčšie ako narodenie dieťaťa. Žiadne tituly, nič. Augusto Lima je teraz v siedmom nebi. A ja sa z neho teším.

Zdroj: boredpanda.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj