Obrovské slamené zvieratá „napadli“ japonské polia

0

Jeseň je vo všeobecnosti vnímaná ako obdobie zberu úrody a prípravy na zimu. Aj keď je svet v mnohých oblastiach iný, tento zvyk je takmer všade rovnaký. Na severe Japonska sa v období od septembra do októbra koná každoročný festival Wara Art, ktorého zmysel možno vidieť v dvoch rovinách.

Na jednej strane sa ľudia snažia vyčistiť polia po zbere úrody a na strane druhej tento v podstate odpad využiť aj na niečo pekné, umelecké. Od roku 2008 sa tento festival koná v meste Niigata City, kde sa zrodila pôvodná myšlienka spolupráce medzi miestnym oddelením pre turizmus a univerzitou the Musashino Art University. V minulosti sa slama využívala na výrobu rôznorodých vecí od podstielok až po dekoratívne produkty. Vďaka rozvoju modernej doby sa tento prírodný materiál nahradil plastom alebo drevom. Študenti výtvarného odboru na spomínanej univerzite využili svoj potenciál do maximálnej možnej miery a zo spomínanej slamy vytvorili pozoruhodné sochy zvierat.

Zdroj: boredpanda.com

Foto: Wara Art Matsuri

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.