Opuchnutá tvár a krk ženy postihnutej vzácnym typom rakoviny ju zmenili na nepoznanie

0

Fotografie nemenovanej Číňanky, ktoré v ostatných dňoch obleteli svetové média vyrazili dych nejednému čitateľovi. Jej opuchnutá tvár a krk z nej spravili doslova monštrum a zmenili ju na nepoznanie. Podľa denníka Mirror, ženu napadol vzácny typ rakoviny , tzv. neuroblastóm, ktorým bývajú postihnuté zväčša malé deti.

V jej prípade bolo toto ochorenie neliečené a prerástlo do takejto deformácie tváre. Z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov sa spomínaná Číňanka vôbec nelieči, s matkou žijú izolované pred okolitým svetom, následky čoho sú priam desivé. Skupina dobrovoľníkov z mimovládnej organizácie sa rozhodla tejto žene pomôcť, no počas návštevy ich domu ostali viac ako prekvapení z rozsahu postihnutia.

Neuroblastóm je zhubný nádor vyskytujúci sa v detskom veku, ktorý rastie z buniek nervového tkaniva, a to najčastejšie z drene nadobličiek, môže však rásť aj v hrudnej a brušnej dutine alebo v krku. Neuroblastómy sa niekedy tvoria už pred narodením v maternici, prenatálne.

Neuroblastóm sa zaraďuje medzi neuroendokrinné tumory, to znamená, že je to nádor, ktorý produkuje hormóny. Príčina vzniku nádoru nie je presne objasnená dodnes, predpokladá sa, že za vznik nádoru je zodpovedná mutácia v génoch.

Zdroj: mirror.co.uk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj