Polaroid predstavuje prvú farebnú 3D tlačiareň dostupnú pre širokú verejnosť

1

Doposiaľ bola predstava domácej 3D tlačiarne skôr utópiou a bežný užívateľ mohol len so záujmom čítať o rôznych pokrokoch v tejto oblasti. Od prvých pokusov s touto revolučnou technológiou neubehlo veľa rokov a už tu máme možnosť zaobstarať si takúto tlačiareň aj pre vlastnú potrebu.

Spoločnosť Polaroid prichádza s tlačiarňou Modelsmart 250S 3D-printer. Ide o zariadenie, ktorého jediným cieľom je spraviť 3D tlač „súčasťou každodenného života každého človeka“.

Tlačiareň je vyrábaná v spolupráci s britským výrobcom Environmental Business Products a dostupná u viacerých distribútorov v celej Európe by mala byť v prvej polovici roka 2016.

Z jej základných parametrov je potrebné spomenúť vertikálne rozlíšenie od 50 do 350 mikrónov a náhradné náplne, ktoré sú dostupné v 9 farbách.

Ak sa chcete o tejto novinke dozvedieť niečo viac, odporúčame navštíviť oficiálnu stránku spoločnosti Polaroid.

Zdroj: huhmagazine.co.uk

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Pomôžte deťom naučiť sa chemické prvky pomocou týchto špeciálnych voskoviek

Deti milujú kresliť. Tak prečo im neumožniť sa počas tejto obľúbenej činnosti aj niečo naučiť. A hneď niečo tak náročné ako je chémia, teda konkrétne periodická tabuľka chemických prvkov. Toto je hlavná myšlienka, ktorá stojí za vznikom špeciálnej edície voskoviek s názvom Chemistry Crayon Labels, ktoré sú na predaj za cenu 3 amerických dolárov v obchode the Que Interesante Etsy store. Výber farieb a jednotlivých chemických prvkov nebol náhodný. Súvisí to s farbou plameňa, ktoré dané prvky produkujú počas horenia. Napríklad je známe, že bárium horí na zeleno a lítium na červeno, tak preto voskovky rovnakých farieb nesú tieto názvy. Celkom zaujímavý spôsob, čo poviete? http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/crayons-chemical-elements-labels-kids-learn-periodic-table-3.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/crayons-chemical-elements-labels-kids-learn-periodic-table-4.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/crayons-chemical-elements-labels-kids-learn-periodic-table-5.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/crayons-chemical-elements-labels-kids-learn-periodic-table-6.jpg Zdroj: boredpanda.com