Pôrodnosť neustále klesá. Čo môže byť hlavnou príčinou?

0

V takmer každých správach sme mali možnosť počuť, že pôrodnosť na Slovensku neustále klesá. V niektorých mestách je počet pôrodov taký nízky, že uvažujú o zavretí pôrodnice. To však nie je najšťastnejšie riešenie vzhľadom na to, že mamičky z mesta, v ktorom nemajú pôrodnicu, musia cestovať do vzdialenejších miest. Chceli by ste ale vedieť, čo môže byť hlavnou príčinou poklesu pôrodnosti?

Zlá finančná situácia partnerov

Keď majú partneri finančné problémy, poprípade si plánujú vziať hypotéku a osamostatniť sa, nemyslia na založenie rodiny. Založenie rodiny odkladajú, odkladajú a potom keď by si aj chceli založiť rodinu, už je príliš neskoro. Snažte sa šetriť, kde sa len dá, nemíňajte na hlúposti a uvidíte, že sa vyhnete pôžičkám. Hypotéke sa však len málokto v dnešnej dobe dokáže vyhnúť. Všetko sa ale dá, ak si budete poctivo šetriť.

Zdravotné komplikácie muža a ženy

Problém otehotnieť má veľa žien. Nie vždy je ale chyba na strane ženy. Pribúda počet mužov, ktorí majú problém s partnerkou počať dieťa. Niektorí muži sa dostávajú dokonca do ťažkých depresií a uvažujú nad zákrokom vazektómie. Tento zákrok je ale trvalý a keď už ho raz muž podstúpi, dieťa s partnerkou už nebude môcť počať.

Čo je zarážajúce, pribúda počet mužov, ktorí by chceli podstúpiť obriezku penisu. Je to vlastne chirurgické odstránenie predkožky penisu a patrí k najstarším zákrokom (operáciám). Počas hojenia rany sa ale odporúča vyhýbať pohlavnému styku. Toto obdobie trvá 2-3 týždne.

Kariéra

Ak má jeden z partnerov, alebo nebodaj obaja dobre rozbehnutú kariéru, ťažko sa vzdávajú tohto komfortu. Najmä ženy ak majú dobrú prácu, dobrý zárobok, nechcú ísť na materskú dovolenku, z ktorej by dnes už málokto vyžil. Niet sa čo čudovať, že pribúda počet žien, ktoré materstvo odkladajú na neskôr, ba dokonca nad ním ani len neuvažujú.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.