Praha má novú „zašiváreň“ pre milovníkov kníh – vzducholoď Gulliver

0

Hlavné mesto našich západných susedov – Praha – mala aj do dnešného dňa toho dosť v ponuke. Od krásneho historického centra, cez nezabudnuteľnú plavbu loďou po Vltave až po obdivuhodný interiér Katedrály sv. Víta. Dnes však ponúka aj niečo netradičné – miesto, ktoré ocenia predovšetkým milovníci kníh.

Ako uvádza portál Lonely Planet, mestské centrum pre súčasné umenie (DOX) skonštruovalo dreveno-oceľovú konštrukciu v podobe vzducholode, ktorá má slúžiť predovšetkým ako čitáreň a miesto pre rozhovory o literatúre. Slávnostne ju otvorili len pred pár dňami (10. decembra) a deň na to ju sprístupnili aj širokej verejnosti.

Dizajnér a architekt v jednej osobe (Martin Rajniš) sa pri svojej vízii nechal inšpirovať utopistickou literatúrou a optimizmom zo začiatku 20-tého storočia. Vzducholoď pomenovaná po hlavnom hrdinovi známeho autora Jonathana Swifta – Gulliver – je umiestnená na strechách dvoch budov.

Zdroj: lonelyplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Autobus čo mal uľahčiť premávku sa stal jej veľkou prekážkou

V lete sme vás informovali o nezvyčajnom nápade čínskych konštruktérov postaviť autobus, ktorý sa mal pohybovať nad autami a tak znížiť preťaženosť tamojších ciest. Plán, ktorý sľuboval veľa sa postupom času premenil na nočnú moru všetkých, tak vodičov automobilov ako aj cestujúcich spomínaného autobusu. Prvotné obavy z reálnosti celého projektu, ktoré prezentovali svetové média ako napr. the BBC, CNN Money a pod. sa zrejme čoskoro potvrdia. Veľká senzácia okolo tohto autobusu mala jediný cieľ, oklamať verejnosť zarobiť čo najviac z propagácie niečoho, čo asi nikdy nemalo reálne fungovať. Dôkazom môže byť aj nedávne odhalenie miestneho reportéra, ktorý našiel autobus odstavený na skúšobnej ceste, kde takto stojí už nejaký ten týždeň a úspešne blokuje premávku. Vodiči v meste Qinhuangdao teraz musia tento autobus obchádzať, pretože to čo malo pomáhať v podstate škodí. Zdroj: shanghaiist.com