Praha má novú „zašiváreň“ pre milovníkov kníh – vzducholoď Gulliver

0

Hlavné mesto našich západných susedov – Praha – mala aj do dnešného dňa toho dosť v ponuke. Od krásneho historického centra, cez nezabudnuteľnú plavbu loďou po Vltave až po obdivuhodný interiér Katedrály sv. Víta. Dnes však ponúka aj niečo netradičné – miesto, ktoré ocenia predovšetkým milovníci kníh.

Ako uvádza portál Lonely Planet, mestské centrum pre súčasné umenie (DOX) skonštruovalo dreveno-oceľovú konštrukciu v podobe vzducholode, ktorá má slúžiť predovšetkým ako čitáreň a miesto pre rozhovory o literatúre. Slávnostne ju otvorili len pred pár dňami (10. decembra) a deň na to ju sprístupnili aj širokej verejnosti.

Dizajnér a architekt v jednej osobe (Martin Rajniš) sa pri svojej vízii nechal inšpirovať utopistickou literatúrou a optimizmom zo začiatku 20-tého storočia. Vzducholoď pomenovaná po hlavnom hrdinovi známeho autora Jonathana Swifta – Gulliver – je umiestnená na strechách dvoch budov.

Zdroj: lonelyplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

V novej reklame na pánsku ochranu vás naučia skutočné KAMA-SUMO

Nová reklamná kampaň výrobcu pánskej ochrany značky Durex predstavuje najnovší produktový rad „Real Love“ v skutočne netradičnom poňatí. Japonská pobočka tejto nadnárodnej spoločnosti pripravila reklamný spot v štýle KAMA-SUMO. Dvojminútové video vás tak naučí množstvo osvedčených polôh lásky. Celý príbeh je založený na kvázi wrestlingovom zápase s dvoma pseudo-milencami v hlavných úlohách. Pobavte sa touto „víkendovkou“ a prípadne sa nechajte aj inšpirovať, veď mesiac máj, lásky čas, sa dá zakončiť aj takto... Zdroj: highsnobiety.com