Praha má novú „zašiváreň“ pre milovníkov kníh – vzducholoď Gulliver

0

Hlavné mesto našich západných susedov – Praha – mala aj do dnešného dňa toho dosť v ponuke. Od krásneho historického centra, cez nezabudnuteľnú plavbu loďou po Vltave až po obdivuhodný interiér Katedrály sv. Víta. Dnes však ponúka aj niečo netradičné – miesto, ktoré ocenia predovšetkým milovníci kníh.

Ako uvádza portál Lonely Planet, mestské centrum pre súčasné umenie (DOX) skonštruovalo dreveno-oceľovú konštrukciu v podobe vzducholode, ktorá má slúžiť predovšetkým ako čitáreň a miesto pre rozhovory o literatúre. Slávnostne ju otvorili len pred pár dňami (10. decembra) a deň na to ju sprístupnili aj širokej verejnosti.

Dizajnér a architekt v jednej osobe (Martin Rajniš) sa pri svojej vízii nechal inšpirovať utopistickou literatúrou a optimizmom zo začiatku 20-tého storočia. Vzducholoď pomenovaná po hlavnom hrdinovi známeho autora Jonathana Swifta – Gulliver – je umiestnená na strechách dvoch budov.

Zdroj: lonelyplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Spoznajte tri jednoduché triky, aby ste sa každú noc kvalitne vyspali

Dospelý človek potrebuje denne 7 až 8 hodín kvalitného spánku. A práve tá kvalita hrá veľkú úlohu. Ak aj spíte dlho, ešte to nemusí znamenať, že ráno vstanete oddýchnutý a pozitívne naštartovaný do nového dňa. Dnes vám spolu s Vox ukážeme tri jednoduché návody ako si zabezpečiť kvalitný spánok a to aj každú noc. Aj keď vám o nich povie viac nasledujúce video, prezradíme, že to okrem iného má súvis aj s teplotou prostredia, ktorá by nemala presiahnuť 18°C. Viac v spomínanom videu. Zdroj: youtube.com