Praha má novú „zašiváreň“ pre milovníkov kníh – vzducholoď Gulliver

0

Hlavné mesto našich západných susedov – Praha – mala aj do dnešného dňa toho dosť v ponuke. Od krásneho historického centra, cez nezabudnuteľnú plavbu loďou po Vltave až po obdivuhodný interiér Katedrály sv. Víta. Dnes však ponúka aj niečo netradičné – miesto, ktoré ocenia predovšetkým milovníci kníh.

Ako uvádza portál Lonely Planet, mestské centrum pre súčasné umenie (DOX) skonštruovalo dreveno-oceľovú konštrukciu v podobe vzducholode, ktorá má slúžiť predovšetkým ako čitáreň a miesto pre rozhovory o literatúre. Slávnostne ju otvorili len pred pár dňami (10. decembra) a deň na to ju sprístupnili aj širokej verejnosti.

Dizajnér a architekt v jednej osobe (Martin Rajniš) sa pri svojej vízii nechal inšpirovať utopistickou literatúrou a optimizmom zo začiatku 20-tého storočia. Vzducholoď pomenovaná po hlavnom hrdinovi známeho autora Jonathana Swifta – Gulliver – je umiestnená na strechách dvoch budov.

Zdroj: lonelyplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

M.I.A. v najnovšom klipe cestuje ako utečenec...

Speváčka, ktorá sa vo svete hudby predstavuje ako M.I.A.  sa vo svojej najnovšej predstavuje predstavuje ako utečenec. V klipe, ktorý si navyše aj sama režírovala, kladie aktuálnu problematiku utečencov priamo pred očí všetkých divákov. S pomerne jednoduchými slovami a silnými obrazmi utečencov putujúcich zo svojej domoviny do nového, neznámeho sveta nám tak sprostredkuje silné posolstvo. Túto pieseň mnohí vnímajú ako jej osobnú odpoveď na skutočnosť, že zodpovední akoby sa snažili ignorovať rastúci počet utečencov.  Namiesto priamej otázky pre zodpovedných, M.I.A. stojaca pri plote s ostatným drotom sa nepriamo pýta „Borders, what's up with that?“. Okrem tejto roviny je možné vo videu vidieť aj druhú, osobnú rovinu. „Túto pieseň chcem venovať môjmu strýkovi Bela, môjmu vzoru,“ uviedla M.I.A. vo svojom vyjadrení na Twitteri. Zdroj: sobadsogood.com