Pre dokonalé fotografie sa niekedy oplatí mrznúť v lese aj celý deň

0

Presne toto spravil maďarský fotograf Tamás Rizsavi, ktorý sa počas týchto sviatočných dní rozhodol navštíviť lesy neďaleko svojho domova.

V dnešných časoch globálneho otepľovania v nižinatej krajine akou je Maďarsko, je veľmi vzácne vidieť krajinu zaodetú do snehovej prikrývky. No teploty okolo -5 stupňov z uplynulých dní to umožnili.

Krása ľadového kráľovstva v kontraste s pestrými farbami regionálneho vlaku vyvolávajú pocity nostalgie nad detstvom nejedného z nás.

Zdroj: boredpanda.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Hladina jazera Oroville, 2. najväčšieho v Kalifornii, kvôli suchu a horúčavám klesla o 33%

Jazero Oroville, zdroj pitnej vody pre viac ako 23 miliónov obyvateľov Kalifornie, nebezpečne stratilo takmer 33 percent svojej kapacity. Slovami Diany Marcum z LA Times sa jazero stalo depresívnym symbolom pokračujúceho sucha, ktorým Kalifornia trpí. Keďže sa miestni obyvatelia spoliehajú na vodné zdroje ako spôsob, ktorým lákajú turistov a poháňajú svoj priemysel, celý štát sa obáva straty zásob pitnej vody, ktorá v budúcnosti reálne hrozí. Jazero Oroville je druhé najväčšie umelo vytvorené jazero v Kalifornii, ktoré dokončila spoločnosť the California Department of Water Resources v roku 1968. Hlavným účelom bol zdroj pitnej vody a vodnej elektrárne the Edward Hyatt Pump-Generating Plant. http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2015/08/Oro-Therm-map2.jpg Tento vodný systém zásobuje viac ako 23 miliónov ľudí pitnou vodou, chráni celé územie pred záplavami, je zdrojom zavlažovania pre poľnohospodárstvo a priemysel nachádzajúci sa na území Južnej Kalifornie. Okrem toho je to aj inkubátor pre chov lososov. Súčasný stav vodnej hladiny, ktorý klesol o 33 %, je následok nepretržitého horúceho a suchého počasia, ktoré túto časť USA sužuje už dlhšie obdobie. Zdroj: inhabitat.com