Premeňte svoj fotoaparát na kameru so záznamom v 360 stupňoch

0

Najnovší trend v oblasti foto a videa nie je ani tak záznam v super vysokom rozlíšení, známom tiež ako 4K, ale skôr umožniť zaznamenať realitu v celom jej spektre, teda v 360 stupňoch.

Investovať do zariadenia schopného vyhotoviť takýto záznam nie je lacná záležitosť, preto riešenie, s ktorým môžete využiť svoje terajšie zariadenie sa zdá byť veľmi rozumnou voľbou.

Prvou lastovičkou v tomto segmente foto/video je Sphere Pro. Jedná sa prvý objektív svojho druhu, ktorý dokáže zachytiť realitu v 360 stupňoch v horizontálnej polohe a v 180-tich stupňoch, ak je fotoaparát vo vertikálnej polohe.

Keďže ide o horúcu novinku, v prípade, že by ste ju chceli mať, mali by ste sa poponáhľať, pretože zástup záujemcov je dlhý, ale dostupných zariadení žalostne málo.

Zdroj: petapixel.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Audi ponúka vlastnú požičovňu áut doslova „na zavolanie“

Ak bývate vo veľkom meste, a teraz mám na mysli skutočne veľké mesto ako napr. San Francisco, je logické, že auto nepotrebujete každý deň. Veď, na čo by vám aj bolo. Dostupnosť MHD, taxíkov a iných spôsobov dopravy je na takej úrovni, že vlastnenie vlastného osobného auta je skôr na príťaž ako na prínos. Nuž a práve pre takých zákazníkov, ktorí auto potrebujú skutočne len na pár dní v roku, resp. z času na čas, prišla automobilka Audi v San Franciscu s novou službou „Audi on Demand“. Podstatou tejto ponuky je možnosť objednať si auto na konkrétny dátum a čas a vybraný model vám jednoducho pristavia pred bránu domu. Stačí vám na to smartfón s príslušnou aplikáciou, kreditná karta a samozrejme cieľ cesty. http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2015/04/news-2015-audi-on-demand-9-450x800.jpeg Auto si môžete prenajať na jeden deň alebo aj takmer celý mesiac (28 dní) a v ponuke máte rôzne modely, od klasických sedanov až po super športové R8 Spyder, ktorým ohúrite každú babu na prvom rande. Rezervácie je možné robiť až pol roka dopredu alebo aj maximálne dve hodiny pred želaným časom. Ceny prenájmu začínajú na sume 155 dolárov za model A4 a siahajú až k 1285 dolárom za model RSB V10 Spyder. Nie je nutné platiť žiadne poplatky navyše ako napr. členské a pod. a všetky automobily sú vybavené pohonom všetkých kolies, navigáciou a satelitným rádiom. http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2015/04/news-2015-audi-on-demand-11-800x450.jpeg Zdroj: pursuitist.com