Premeňte svoj fotoaparát na kameru so záznamom v 360 stupňoch

0

Najnovší trend v oblasti foto a videa nie je ani tak záznam v super vysokom rozlíšení, známom tiež ako 4K, ale skôr umožniť zaznamenať realitu v celom jej spektre, teda v 360 stupňoch.

Investovať do zariadenia schopného vyhotoviť takýto záznam nie je lacná záležitosť, preto riešenie, s ktorým môžete využiť svoje terajšie zariadenie sa zdá byť veľmi rozumnou voľbou.

Prvou lastovičkou v tomto segmente foto/video je Sphere Pro. Jedná sa prvý objektív svojho druhu, ktorý dokáže zachytiť realitu v 360 stupňoch v horizontálnej polohe a v 180-tich stupňoch, ak je fotoaparát vo vertikálnej polohe.

Keďže ide o horúcu novinku, v prípade, že by ste ju chceli mať, mali by ste sa poponáhľať, pretože zástup záujemcov je dlhý, ale dostupných zariadení žalostne málo.

Zdroj: petapixel.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Fotografia týždňa: 50. týždeň 2016

  Aj chladná miestnosť plná ľadu môže vytvárať dojem krásy. Ako napríklad fotografie z netradičného hotela Icehotel 365, ktorý pred nejakým časom otvorili vo švédskom meste Jukkasjärvi nachádzajúcom sa 200 kilometrov severne od Severného polárneho kruhu. Hostia sú v tomto hoteli doslova obklopení krásou studeného ľadu, kde teplota počas celého roka nestúpne nad -5 stupňov. Ako dokazuje dnešná fotografia týždňa, hostia si môžu vyskúšať aké je to pripiť si z pohárov vyrezaných z ľadovej hrudy, poprípade sa vyspať na posteli z ľadu. Foto: Asaf Kliger, theguardian.com