Premeňte svoj fotoaparát na kameru so záznamom v 360 stupňoch

0

Najnovší trend v oblasti foto a videa nie je ani tak záznam v super vysokom rozlíšení, známom tiež ako 4K, ale skôr umožniť zaznamenať realitu v celom jej spektre, teda v 360 stupňoch.

Investovať do zariadenia schopného vyhotoviť takýto záznam nie je lacná záležitosť, preto riešenie, s ktorým môžete využiť svoje terajšie zariadenie sa zdá byť veľmi rozumnou voľbou.

Prvou lastovičkou v tomto segmente foto/video je Sphere Pro. Jedná sa prvý objektív svojho druhu, ktorý dokáže zachytiť realitu v 360 stupňoch v horizontálnej polohe a v 180-tich stupňoch, ak je fotoaparát vo vertikálnej polohe.

Keďže ide o horúcu novinku, v prípade, že by ste ju chceli mať, mali by ste sa poponáhľať, pretože zástup záujemcov je dlhý, ale dostupných zariadení žalostne málo.

Zdroj: petapixel.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Otec vytvára dokonalé manipulácie fotografií svojho syna

Adrian Sommeling, otec, fotograf a predovšetkým skvelý grafik vytvára jedinečné fotografie svojho syna. S cieľom ukázať svetu ako sa dá obyčajná fotografia upraviť a zmeniť na absolútne surreálny obrázok, využíva techniky osobitnej kompozície a práce v grafických editoroch. Adrian sa vizuálnemu umeniu venuje už niekoľko rokov. Postupom času ho však možnosti digitálneho umenia oslovili natoľko, že to klasické zanechal takmer úplne. A kto už môže byť lepšou múzou, lepším modelom, ako vlastný syn? Na každej Adrianovej fotografii je jeho syn, niekedy sám, niekedy s inými ľuďmi , no vždy v nejakom bizarnom kontexte ako napríklad, že letí na krídle lietadla, že namiesto kolesa má na bicykli ruské kolo a pod. Veď presvedčte sa sami. Zdroj: boredpanda.com