Príbeh o ostrove v jazere na ostrove v jazere na ostrove

2

Koľkí z vás si po prečítaní tohto názvu pomysleli, že sa nám do redakcie dostal povestný „novinársky škriatok“ a urobil svoju prácu? Nie je to celkom tak. Touto slovnou hračkou sme sa nechali inšpirovať z pôvodného príbehu o tomto nezvyčajnom mieste na Zemi.

Jazero Taal nachádzajúce sa na ostrove Luzon v severnej časti filipínskeho polostrova sa môže pochváliť špeciálnym postavením. Je jedným z iba dvoch jazier na celom svete, ktoré má v sebe ostrovček tretej úrovne a samo sebe je súčasťou väčšieho jazera na ostrove. Inými slovami povedané, jazero Taal, ktoré sa nachádza na ostrove Luzon má svoj vlastný ostrov (vulkanického pôvodu), ktorý má v sebe menšie jazero (pôvodne sopečný kráter), ktorého vody obkolesujú maličký ostrovček známy ako Vulcan Point.

Nech už to znie akokoľvek čudne, táto prírodná konštelácia nie je jediná na svete. V Kanade sa nachádza o niečo väčší ostrov bez mena, ktorý sedí uprostred malého jazera, taktiež bez mena, ktorý obkolesuje o niečo väčší ostrov. Nachádza sa približne 90 kilometrov od južného pobrežia Viktoriinho ostrova.

Tento bezmenný ostrov objavil v roku 2012 Ken Jennings po hodinách a hodinách blúdenia fotografiami z Google Earth.

Zdroj: amusingplanet.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Krásne fotografie v rôznych fázach tehotenstva

Sophie Starzeńska keď otehotnela, rozhodla sa, že by bolo správne a krásne zdokumentovať toto obdobie života, a to prostredníctvom fotografií. Sam je fotografka, takže voľba bola celkom jednoduchá. Tento projekt sa rodil "40 týždňov".  Sam si zdokumentovala najkrajšie obdobie v živote ženy. Fotila sa každý mesiac. Predposledná snímka bola zhotovená 4 hodiny pred pôrodom. A na poslednej fotke si môžeme pozrieť, čo bolo v tom brušku tých 40 týždňov. Konečne vieme, že  je to jej očarujúci syn Simon. http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/1.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/2.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/3.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/41.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/51.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/61.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/8.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/9.jpg http://www.cosmopolitan.pl/u/e/14/50/10.jpg Zdroj: cosmopolitan.pl