Príbeh o ostrove v jazere na ostrove v jazere na ostrove

1

Koľkí z vás si po prečítaní tohto názvu pomysleli, že sa nám do redakcie dostal povestný „novinársky škriatok“ a urobil svoju prácu? Nie je to celkom tak. Touto slovnou hračkou sme sa nechali inšpirovať z pôvodného príbehu o tomto nezvyčajnom mieste na Zemi.

Jazero Taal nachádzajúce sa na ostrove Luzon v severnej časti filipínskeho polostrova sa môže pochváliť špeciálnym postavením. Je jedným z iba dvoch jazier na celom svete, ktoré má v sebe ostrovček tretej úrovne a samo sebe je súčasťou väčšieho jazera na ostrove. Inými slovami povedané, jazero Taal, ktoré sa nachádza na ostrove Luzon má svoj vlastný ostrov (vulkanického pôvodu), ktorý má v sebe menšie jazero (pôvodne sopečný kráter), ktorého vody obkolesujú maličký ostrovček známy ako Vulcan Point.

Nech už to znie akokoľvek čudne, táto prírodná konštelácia nie je jediná na svete. V Kanade sa nachádza o niečo väčší ostrov bez mena, ktorý sedí uprostred malého jazera, taktiež bez mena, ktorý obkolesuje o niečo väčší ostrov. Nachádza sa približne 90 kilometrov od južného pobrežia Viktoriinho ostrova.

Tento bezmenný ostrov objavil v roku 2012 Ken Jennings po hodinách a hodinách blúdenia fotografiami z Google Earth.

Zdroj: amusingplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Úchvatné fotografie jazera Bajkal - 2. časť

Pred nejakým časom sme na našich stránkach uverejnili pozoruhodné fotografie najväčšieho jazera na svete, ruského Bajkalu. Teraz, v čase tuhej zimy kedy, ked je ľad pod nohami priezračne číry, je prechádzka po ňom skutočným zážitkom. Zrejme sa tam máloktorý čitateľ SMARTmug.sk stihne pozrieť ešte túto zimu, preto vám prinášame druhú sériu pozoruhodných fotografií tohto magického miesta.     Zdroj: englishrussia.com