Príbeh o ostrove v jazere na ostrove v jazere na ostrove

2

Koľkí z vás si po prečítaní tohto názvu pomysleli, že sa nám do redakcie dostal povestný „novinársky škriatok“ a urobil svoju prácu? Nie je to celkom tak. Touto slovnou hračkou sme sa nechali inšpirovať z pôvodného príbehu o tomto nezvyčajnom mieste na Zemi.

Jazero Taal nachádzajúce sa na ostrove Luzon v severnej časti filipínskeho polostrova sa môže pochváliť špeciálnym postavením. Je jedným z iba dvoch jazier na celom svete, ktoré má v sebe ostrovček tretej úrovne a samo sebe je súčasťou väčšieho jazera na ostrove. Inými slovami povedané, jazero Taal, ktoré sa nachádza na ostrove Luzon má svoj vlastný ostrov (vulkanického pôvodu), ktorý má v sebe menšie jazero (pôvodne sopečný kráter), ktorého vody obkolesujú maličký ostrovček známy ako Vulcan Point.

Nech už to znie akokoľvek čudne, táto prírodná konštelácia nie je jediná na svete. V Kanade sa nachádza o niečo väčší ostrov bez mena, ktorý sedí uprostred malého jazera, taktiež bez mena, ktorý obkolesuje o niečo väčší ostrov. Nachádza sa približne 90 kilometrov od južného pobrežia Viktoriinho ostrova.

Tento bezmenný ostrov objavil v roku 2012 Ken Jennings po hodinách a hodinách blúdenia fotografiami z Google Earth.

Zdroj: amusingplanet.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...