Príbeh o ostrove v jazere na ostrove v jazere na ostrove

1

Koľkí z vás si po prečítaní tohto názvu pomysleli, že sa nám do redakcie dostal povestný „novinársky škriatok“ a urobil svoju prácu? Nie je to celkom tak. Touto slovnou hračkou sme sa nechali inšpirovať z pôvodného príbehu o tomto nezvyčajnom mieste na Zemi.

Jazero Taal nachádzajúce sa na ostrove Luzon v severnej časti filipínskeho polostrova sa môže pochváliť špeciálnym postavením. Je jedným z iba dvoch jazier na celom svete, ktoré má v sebe ostrovček tretej úrovne a samo sebe je súčasťou väčšieho jazera na ostrove. Inými slovami povedané, jazero Taal, ktoré sa nachádza na ostrove Luzon má svoj vlastný ostrov (vulkanického pôvodu), ktorý má v sebe menšie jazero (pôvodne sopečný kráter), ktorého vody obkolesujú maličký ostrovček známy ako Vulcan Point.

Nech už to znie akokoľvek čudne, táto prírodná konštelácia nie je jediná na svete. V Kanade sa nachádza o niečo väčší ostrov bez mena, ktorý sedí uprostred malého jazera, taktiež bez mena, ktorý obkolesuje o niečo väčší ostrov. Nachádza sa približne 90 kilometrov od južného pobrežia Viktoriinho ostrova.

Tento bezmenný ostrov objavil v roku 2012 Ken Jennings po hodinách a hodinách blúdenia fotografiami z Google Earth.

Zdroj: amusingplanet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Neviditeľný dáždnik

Koľkokrát sa vám už stalo, že sa vám dáždnik pod náporom vetra otočil a stala sa z neho ďalšia nepotrebná vec, ktorú ste mohli rovno hodiť do koša a moknúť veselo ďalej. Priznám sa, že mne sa to už stálo viackrát, a to aj najmä vďaka mojej „múdrosti“, že som ochotný radšej kúpiť lacnejší, menej kvalitný dáždnik, ako investovať do niečoho drahšieho a dúfam, že aj trvácnejšieho. Ale zmena je život a dnes vám predstavím novinku vo svete malých elektronických pomocníkov – neviditeľný dáždnik. The Air Umbrella, tak sa táto novinka volá, je niečo čo ste doteraz ešte nevideli. Neobsahuje nepremokavé plátno natiahnuté na drôtoch. Je to jednoducho zariadenie, ktoré využíva silný prúd vzduchu a tým odháňa, doslova odfukuje vodu preč. Zariadenie sa podobá na ponorný mixér do kuchyne, ale ide vlastne o viasmerové vzduchové „fúkadlo“, ktoré vytvára neviditeľný ochranný štít nad vašou hlavou. Zariadenie je zatiaľ len v uvádzacej forme a je dostupné v troch modeloch a rôznych veľkostiach. Pozrite si nasledujúce video a zvážte výhody a nevýhody tejto novinky oproti klasickému dáždniku. http://www.yankodesign.com/images/design_news/2014/10/10/air_umbrella_02.jpg http://www.yankodesign.com/images/design_news/2014/10/10/air_umbrella_03.jpg http://www.yankodesign.com/images/design_news/2014/10/10/air_umbrella_04.jpg Zdroj: yankodesign.com