Problém smogu v Číne je momentálne taký veľký, že vo veľkomestách je sotva vidieť končiare mrakodrapov

0

Čína sa aj naďalej dusí vo vlastnom smogu. Ešte v stredu minulý týždeň bolo hlavné mesto Peking zaradené do tzv. „červeného stupňa varovania“, najvyššieho zo 4-stupňovej škály práve pre vysokú úroveň smogu. Druhým problémom, ktorý toto mesto postihlo je obdobie hustých hmiel, ktoré ho doslova zaliali až po končiare mrakodrapov.

Fotografia, ktorá pochádza od národného bezpečnostného korešpondenta pre CNN (Jim Sciutto) ukazuje aké desivé úrovne toto znečistenie ovzdušia dosiahlo. Tento problém pritom nie je ničím novým. Pre vysoké úrovne smogu muselo byť počas uplynulých týždňov zrušených niekoľko letov a vydaných niekoľko obmedzení v osobnej doprave obyvateľov.

Pretrvávajúce chladné počasie znamená, že sa v domoch musí viac kúriť, t.j. spaľovať viac uhlia, čo sa odráža na nízkej kvalite ovzdušia.

Zdroj: sciencealert.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vynaliezavá matka prišla s obdivuhodným spôsobom ako prinútiť deti robiť domáce práce

Primäť deti, aby sa svojou časťou podieľali na domácich prácach v spoločnej domácnosti je niekedy viac než husársky kúsok. Ich zoznam výhovoriek a dôvodov, prečo práve teraz nemôžu spraviť to, či ono je takmer nekonečný. Ale tak ako v každom boji, aj tu platí, že vyhrať sa dá jedine ak bojujeme správnymi zbraňami. A čo potrebujú tínedžeri okrem jedla a vreckového? Heslo k domácemu WiFi. A práve to sa stalo trofejou pre víťaza v boji medzi vynaliezavou matkou a jej lenivými deťmi. Obrázok, ktorý zverejnil používateľ siete Imgur zvaný Aatrox94 obsahuje „zákerný“ odkaz matky pre svoje deti, v ktorom jasne stojí, že heslo k domácemu WiFi dostanú až vtedy, keď jej pošlú fotografiu upratanej kuchyne. Super nápad, čo poviete? http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/08/funny-mother-note-wifi-password-3.jpg Zdroj: boredpanda.com