Problém smogu v Číne je momentálne taký veľký, že vo veľkomestách je sotva vidieť končiare mrakodrapov

0

Čína sa aj naďalej dusí vo vlastnom smogu. Ešte v stredu minulý týždeň bolo hlavné mesto Peking zaradené do tzv. „červeného stupňa varovania“, najvyššieho zo 4-stupňovej škály práve pre vysokú úroveň smogu. Druhým problémom, ktorý toto mesto postihlo je obdobie hustých hmiel, ktoré ho doslova zaliali až po končiare mrakodrapov.

Fotografia, ktorá pochádza od národného bezpečnostného korešpondenta pre CNN (Jim Sciutto) ukazuje aké desivé úrovne toto znečistenie ovzdušia dosiahlo. Tento problém pritom nie je ničím novým. Pre vysoké úrovne smogu muselo byť počas uplynulých týždňov zrušených niekoľko letov a vydaných niekoľko obmedzení v osobnej doprave obyvateľov.

Pretrvávajúce chladné počasie znamená, že sa v domoch musí viac kúriť, t.j. spaľovať viac uhlia, čo sa odráža na nízkej kvalite ovzdušia.

Zdroj: sciencealert.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Známe tváre odštartovali detský Italia Soccer Camp

Andrej Bičan, Tomáš Bezdeda, Zlatica Puškárová, ale aj ďalší známi futbaloví nadšenci sa v pondelok 20. júna stretli pri priateľskom zápase na bratislavských Pasienkoch, aby oficiálne otvorili 5. ročník detského futbalového tábora pre mladé talenty. Na trávniku nechýbala ani Barbora Chárová, ktorá prítomným ukázala, že v rodine okrem hokeja vedia hrať aj futbal. Italia Soccer Camp prináša slovenským deťom možnosť trénovať s talianskymi futbalovými hviezdami a získať tak cenné skúsenosti, či dokonca odštartovať svoju športovú kariéru. Spolu 120-tim chlapcom a dievčatám vo veku od 7 do 14 rokov dáva možnosť zlepšiť svoje futbalové zručnosti pod vedením talianskych profesionálov. Šesticu trénerov vedie Luigi di Biagio, aktuálny tréner talianskeho národného tímu do 21 rokov a súčasne jeden z najlepších stredopoliarov svojej doby. Pre mladých hráčov si Taliani pripravili 5 dní plných kondičného a technického tréningu, ale aj vyučovania taktiky a know-how reprezentantov futbalovej veľmoci. V piatok zavítal do Bratislavy aj legendárny Luigi di Biagio, ktorý pomohol Taliansku k výhre práve so Slovenskom na UEFA v Nemecku v roku 1988 a teraz pomôže nájsť tri najväčšie slovenské talenty. Tie čaká cesta do národného tréningového centra talianskej reprezentácie, na legendárnu Akadémiu Coverciano. Tu sa spolu s deťmi z rôznych krajín zúčastnia sústredenia Italia Soccer Camp Day, ktoré už pomohlo odštartovať kariéru viacerým mladým hráčom. Minulý rok sa jej za Slovensko zúčastnil 13-ročný Jakub Kliment, 11-ročný Ján Murgaš a 12-ročný Mário Ždánsky. „Na taliansky kemp mám vynikajúce spomienky, bol to pre mňa obrovský zážitok. Vďaka skúsenosti z Talianska, sa mi podarilo odpozorovať novú tréningovú techniku. Kemp bol pre mňa skvelá príležitosť zdokonaliť sa a posunúť sa ďalej,“ hovorí Janko Murgaš, ktorý aktuálne hráva za ŠK Slovan U13 (mladší žiaci). Zdroj:PR, Media & Communication Consulting, spol.s r.o.