Prvý kompletne drevený futbalový štadión bude stáť v blízkosti Londýna

0
Britská spoločnosť Zaha Hadid Architects bola zvolená postavením prvého futbalového štadiónu na svete, ktorý bude vyrobený len z dreva. Tento štadión s kapacitou 5000 miest na sedenie bude slúžiť ako domáce prostredie pre britský futbalový klub Forest Green Rovers.
Okrem toho, že bude štadión vyrobený len z dreva, architekti navrhli aj využitie obnoviteľných zdrojov ako zdroj energie.

Zdroj: highsnobiety.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

"The ones who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." Spoluzakladateľ webu a zástupca šéfredaktora. Žurnalistike sa aktívne venujem štyri roky, na webe sa starám hlavne o kategóriu šport, film a hry.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vedeli ste, že ak dáte mincu na suchý ľad, začne sa chvieť?

Niekedy mám pocit, že ľudia skutočne nevedia čo s voľným časom a skúšajú čo nové by vymysleli. Možno aj preto sa youtuber „Crazy Russian Hacker“ rozhodol zverejniť svoj pokus s mincou a suchým ľadom. Video ukazuje, ako začnú mince samé od seba vibrovať krátko po tom, čo ich trošku zatlačil do hrudy suchého ľadu. Na prvý pohľad to vyzerá skutočne zaujímavo a človek pochybuje, či nejde o nejaký podfuk. No na tento jav existuje aj skutočné vysvetlenie. Minca vibruje z dôvodu, že zahrieva suchý ľad, čím sa mení jeho skupenstvo z pevného na plynné, teda oxid uhličitý, čo v konečnom dôsledku spôsobuje tieto pohyby. Nuž, zasa sme o niečo múdrejší... Ale chýbalo nám to? Zdroj: youtube.com