Prvý kompletne drevený futbalový štadión bude stáť v blízkosti Londýna

0
Britská spoločnosť Zaha Hadid Architects bola zvolená postavením prvého futbalového štadiónu na svete, ktorý bude vyrobený len z dreva. Tento štadión s kapacitou 5000 miest na sedenie bude slúžiť ako domáce prostredie pre britský futbalový klub Forest Green Rovers.
Okrem toho, že bude štadión vyrobený len z dreva, architekti navrhli aj využitie obnoviteľných zdrojov ako zdroj energie.

Zdroj: highsnobiety.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

"The ones who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." Spoluzakladateľ webu a zástupca šéfredaktora. Žurnalistike sa aktívne venujem štyri roky, na webe sa starám hlavne o kategóriu šport, film a hry.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

King’s College Chapel zo 16. storočia sa premenila na svetelné divadlo plné farieb, vzorov a rôznych motívov

Nedávna charitatívna udalosť  pod záštitou University of Cambridge dostala osobitný punc. Vďačiť za to môžu Miguelovi Chevalier, ktorý pri tejto príležitosti vytvoril ohromujúce svetelné projekcie a to priamo v strede King’s College Chapel. Historický interiér tejto kaplnky sa v okamihu premenil na nespočetné množstvo meniacich sa farieb, vzorov a textúr. Táto výstava bola založená na kontraste súčasnej predstavivosti a gotickej architektúre zo 16-tého storočia. Zmes starého a nového, ktorá priviedla celé miesto znovu k životu. Spomínané projekcie mali aj iný účel ako len ohúriť návštevníkov. Doprevádzali rôzne prejavy renomovaných profesorov a absolventov tejto univerzity. Jednotlivé digitálne obrazce predstavovali témy, o ktorých prednášajúci rozprávali. Napríklad pri prejave Stephena Hawkinga o čiernych dierach sa celý kostol premenil na hlboký čierny vesmír. Viac o tomto nezvyčajnom projekte prezradia fotografie, prípadne aj krátke video. http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCovmnODf58Fv8AKLTb8-9MICEdFwZ3Pu7WdDwmYarVmJrnSjTMzwwkNDWa71pKQh2QMWtj2NpEkAJT3ynEGFU8r/miguelchevalier2.jpg http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCqNvOCt3RhaTu0wNKm*YZ51Px*rE6uMIKN36OBGc-qP0gnYmFGdPuBYqqoquZ3i8Fo-VpXPcLKxg-EYSRGKua21/miguelchevalier3.jpg http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCqwZ5V51vrJYF9pwwcovaes1GzWVUyo0EnEBnHj3RLwIQ-r4ntK1l6MXLyOJ7XJuf7qGLUiKtSrHDmENyGe0sPg/miguelchevalier5.jpg http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCp1Cg*TZOyZrJJRxxsm*bOv**5db4DpESpiL*NEYgFSux9*Klm22ymIXjqUv1BHt0mSrSik7LapuEk39KzOm-5K/miguelchevalier7.jpg http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCoeT3iGPW*OD2gxiqeZODLqNzC9yXueqv1o0OmiaTnsOO1cDMxy4DjsfiRnGyxdiL2yXHPjjzoTPNSuxm6xMNvx/miguelchevalier8.jpg http://api.ning.com/files/FiztFdiPwCqqcLJ1slc1Rl832BaqeXAXPXMNww8dUteO3crsxT9-D53KTJuOD-yEHDB-E5ur75hvCAJctz5iTK8tLD3-fS3c/miguelchevalier10.jpg Zdroj: mymodernmet.com