Reštaurácie v Nemecku začali účtovať poplatky za nedojedené jedlo na tanieri

0

Viaceré reštaurácie v Nemecku prišli s pomerne neobyčajným doplatkom za objednanú stravu, ktorú musia návštevníci ich zariadení zaplatiť. Teda nie všetci, len tí, ktorí objednané jedlo nezjedia celé a nechávajú zvyšky na tanieri.

Portál Conde Nast Traveler uvádza, že sa jedná o dve japonské reštaurácie a jednu čínsko-mongolsko reštauráciu. Doplatok vychádza zo snahy obmedziť plytvaním jedlom a prinútiť svojich zákazníkov skonzumovať celú porciu objednaného jedla.

Napríklad v reštaurácii Yuoki v meste Stuttgart si budú musieť priplatiť sumu 1€. Podľa vyjadrenia majiteľov reštaurácie, zákazníci bufetu si zvykli brať na taniere zbytočne veľa jedla, ktoré potom aj tak nezjedli a končilo v odpade. Poplatok 1€ by nemal nikoho zruinovať, ale všetci pevne dúfajú, že primä zákazníkov k racionálnejšiemu chovaniu sa.

Zdroj: cntraveler.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Toto sa vám už nestane. S týmito novými plavkami budete 100% v bezpečí, aj počas svojich dní

O menštruácií sa toho veľa pozitívneho povedať nedá, pretože každá žena vie, že okrem nepríjemnej bolesti so sebou tento každomesačný cyklus prináša aj množstvo obmedzení, obzvlášť v lete, keď túžite po ochladení sa v bazéne plnom vody, ale kvôli „nej“ si môžete namočiť akurát tak nohy. Dokonca aj v prípade tampónov je tu stále riziko, že sa do vody dostane hoci aj najmenšia kvapka a nepríjemná situácia je na svete. Spoločnosť PantyProp však chce ženám pomôcť a aj preto ešte minulý rok vyvinuli nohavičky, ktoré neprepustia ani kvapku. Teraz, pred začiatkom letnej sezóny, sa hlásia o slovo znovu, akurát, že nie s nohavičkami, ale plavkami. V ponuke sú dva modely – čierne a kvetinové, ktoré môžete spárovať s takmer akýmkoľvek vrchným dielom, a byť tak stále módne nahodená. http://sev.h-cdn.co/assets/16/09/768x384/gallery-1456849153-panty1.jpg Plavky nenahrádzajú potrebu použitia hygienickej vložky alebo tampónu, jediné čo robia je, že vám dajú pocit istoty, že sa spod nich nič nedostane na povrch. Spodný diel plaviek je v predaji za cenu 34.95 (čierne) alebo 36.95 (kvetinové) dolárov. Momentálne sú dostupné v jednej univerzálnej veľkosti, ale po čase sa objavia aj v špecifických veľkostiach pre potreby každej ženy. Zdroj: pantyprop.com