Skateboarding nie je nič iné ako využívanie zákonov fyziky v praxi

0

Jednou z hlavných výčitiek súčasného školstva na Slovensku je, že žiaci nemajú možnosť prepojiť svoje teoretické vedomosti s ich praktickým použitím. Dnes vám ukážeme ako ľahko sa dá tento problém vyriešiť.

Zoberme si takú fyziku. Stačí sa pozrieť na najbližšieho skateboardistu a fyzikálne zákony uvidíme priamo pred svojimi očami. Na prvý pohľad krkolomné skoky, otočky a dopady nie sú ničím iným, než využitím poznatkov o gravitácii, trení a sile v praxi.

Vo videu siete Super Deluxe si môžete oprášiť svoje vedomosti z fyziky. V krátkom kurze s využitím skateboardu budete môcť vidieť tieto fyzikálne pravidlá v praxi. Profesionálni skateri ako napr. Boo Johnson, Dane Vaughn, Marquise Henry, Ricky Chavez a Maurice Jordan vám ukážu, že sedieť na hodinách v škole, nemusí byť až tak od veci a že zákony, podľa ktorých sa krúti naša Zem môžu byť aj celkom zaujímavé.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Aj hviezda ako Cristiano Ronaldo je len človek...

Aj hviezdy sú len ľudia. Dôkazom toho je aj nasledujúce krátke video futbalovej hviezdy Cristiana Ronalda so svojím synom. Hoci sa táto portugalská futbalová hviezda môže cítiť previnilo po tom, čo bol jeho klub, Real Madrid, tento týždeň vyradený z Ligy majstrov, očividne to nič nemení na jeho vzťahu k synovi. Ronaldo sa rozhodol prekonať túto prehru aktívne a na pomoc si pribral svojho štvorročného syna. V tomto krátkom videu, kde Ronaldo cvičí so svojím synčekom, je nádherne vidieť, že ani také hviezdy, medzi ktorých Ronaldo bez pochýb patrí, nezabúdajú na svoje roly rodičov. Možno aj z neho bude raz slávna futbalová hviezda ako jeho ocko. Zdroj: dailymail.co.uk