Skateboarding nie je nič iné ako využívanie zákonov fyziky v praxi

0

Jednou z hlavných výčitiek súčasného školstva na Slovensku je, že žiaci nemajú možnosť prepojiť svoje teoretické vedomosti s ich praktickým použitím. Dnes vám ukážeme ako ľahko sa dá tento problém vyriešiť.

Zoberme si takú fyziku. Stačí sa pozrieť na najbližšieho skateboardistu a fyzikálne zákony uvidíme priamo pred svojimi očami. Na prvý pohľad krkolomné skoky, otočky a dopady nie sú ničím iným, než využitím poznatkov o gravitácii, trení a sile v praxi.

Vo videu siete Super Deluxe si môžete oprášiť svoje vedomosti z fyziky. V krátkom kurze s využitím skateboardu budete môcť vidieť tieto fyzikálne pravidlá v praxi. Profesionálni skateri ako napr. Boo Johnson, Dane Vaughn, Marquise Henry, Ricky Chavez a Maurice Jordan vám ukážu, že sedieť na hodinách v škole, nemusí byť až tak od veci a že zákony, podľa ktorých sa krúti naša Zem môžu byť aj celkom zaujímavé.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Dlho očakávané pokračovanie príbehu o Anne Steeleovej a Kristiánovi Greyovi je čoraz bližšie...

Len deň po oficiálnom zverejnení teaser traileru na erotický film Fifty Shades Darker tu je aj celý oficiálny trailer. Klip začína pohľadom na spomínanú dvojicu, ktorá sa pripravuje na účasť na veľkolepom maškarnom bále. Okrem vášnivých scén, podmanivej hudby (nová cover verzia piesne speváčky Beyonce – Crazy in Love v podaní R&B speváka Miguela) a akčných naháňačiek v podzemnej garáži, máme možnosť vidieť aj záhadnú postavu ženy, ktorá sa Anne niekedy zjavuje. Je zrejmé, že do premiéry (Valentín 2017) budeme mať ešte dosť času na uvažovanie nad pokračovaním ich spoločného príbehu. Zdroj: youtube.com