Skateboarding nie je nič iné ako využívanie zákonov fyziky v praxi

0

Jednou z hlavných výčitiek súčasného školstva na Slovensku je, že žiaci nemajú možnosť prepojiť svoje teoretické vedomosti s ich praktickým použitím. Dnes vám ukážeme ako ľahko sa dá tento problém vyriešiť.

Zoberme si takú fyziku. Stačí sa pozrieť na najbližšieho skateboardistu a fyzikálne zákony uvidíme priamo pred svojimi očami. Na prvý pohľad krkolomné skoky, otočky a dopady nie sú ničím iným, než využitím poznatkov o gravitácii, trení a sile v praxi.

Vo videu siete Super Deluxe si môžete oprášiť svoje vedomosti z fyziky. V krátkom kurze s využitím skateboardu budete môcť vidieť tieto fyzikálne pravidlá v praxi. Profesionálni skateri ako napr. Boo Johnson, Dane Vaughn, Marquise Henry, Ricky Chavez a Maurice Jordan vám ukážu, že sedieť na hodinách v škole, nemusí byť až tak od veci a že zákony, podľa ktorých sa krúti naša Zem môžu byť aj celkom zaujímavé.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Filmové tipy na víkend #4

Týždeň zbehol ako voda a my vám opäť prinášame zopár filmových tipov na tento letný víkend. Her (Ona) Začneme romantickou sci-fi drámou od amerického režiséra Spikea Jonza. Dej filmu sa odohráva v neďalekej budúcnosti v meste Los Angeles. Hlavnú úlohu zohráva citlivý muž menom Theodore (Joaquin Phoenix), ktorý je v poslednej fáze rozvodu s jeho manželkou. Rozvod ho ničí a jeho život sa mení na stereotyp. Po práci trávi väčšinu času hraním videohier a len občasne si vyjde vonku s kamarátmi. Jeho život sa zmení, keď si zaobstará technologickú novinku OS 1, čo je prvý operačný systém s umelou inteligenciou. OS 1 sa zdá byť viac ako len technologickou hračkou, pretože sa ukazuje, že má vlastné vedomie. Po inštalácii Theodore spoznáva Samanthu (Scarlett Johansson), ktorá je hlasom OS1. Stanú sa dobrými priateľmi a po čase tento vzťah prerastie v lásku. The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street) Životopisná komédia od známeho režiséra Martina Scorseseho sa zameria na Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio), ktorý sa za krátky čas dostal z nuly až na vrchol.  Spoločne s jeho partnerom Donny Azoffom (Jonah Hill) založia spoločnosť, ktorá na trhu prekvitá. V jeho kancelárii bežne nájdete nahé ženy a hory kokaínu. Jordan však k svojmu bohatstvu neprišiel tak celkom legálne, a tak je mu v pätách FBI. Okrem Leonarda DiCapria a Jonaha Hilla môžete vidieť aj Margot Robbie, Matthewa McConaugheyho, Kylea Chandlera či Cristin Milioti. Looper (Looper) Looperi sú nájomní vrahovia, ktorí pracujú pre zločineckú organizáciu z budúcnosti. Mafia pošle človeka z budúcnosti do minulosti, kde ho už čaká Looper so zbraňou v ruke, pripravený poslať svoj cieľ na druhý svet. Majú iba jedno pravidlo - za žiadnu cenu nemôžu nechať svoj cieľ utiecť. Takýmto Looperom je aj Joe (Joseph Gordon-Levitt), ktorý čaká na svoju obeť. Nabije zbraň, zadrží dych a v momente keď sa pred ním objaví cieľ zaváha, pretože oproti sebe spoznáva svoje ja z budúcnosti (Bruce Willis). Joe má pred sebou obrovskú úlohu, zabije snáď sám seba?