Skateboarding nie je nič iné ako využívanie zákonov fyziky v praxi

0

Jednou z hlavných výčitiek súčasného školstva na Slovensku je, že žiaci nemajú možnosť prepojiť svoje teoretické vedomosti s ich praktickým použitím. Dnes vám ukážeme ako ľahko sa dá tento problém vyriešiť.

Zoberme si takú fyziku. Stačí sa pozrieť na najbližšieho skateboardistu a fyzikálne zákony uvidíme priamo pred svojimi očami. Na prvý pohľad krkolomné skoky, otočky a dopady nie sú ničím iným, než využitím poznatkov o gravitácii, trení a sile v praxi.

Vo videu siete Super Deluxe si môžete oprášiť svoje vedomosti z fyziky. V krátkom kurze s využitím skateboardu budete môcť vidieť tieto fyzikálne pravidlá v praxi. Profesionálni skateri ako napr. Boo Johnson, Dane Vaughn, Marquise Henry, Ricky Chavez a Maurice Jordan vám ukážu, že sedieť na hodinách v škole, nemusí byť až tak od veci a že zákony, podľa ktorých sa krúti naša Zem môžu byť aj celkom zaujímavé.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Mladá fotografka sa snaží oživiť postavy starých ruských rozprávok

Margarita Kareva je mladá ruská fotografka z mesta Jekaterinburg v Rusku. Fotografii sa začala venovať ešte len pred 5 rokmi, no nikdy si nemyslela, že sa táto záľuba stane aj jej profesiou. Odvtedy si však už veľakrát pomyslela ako veľmi je vďačná osudu, že v jej prípade došlo k tejto zmene. Druhou jej vášňou bolo vždy čítanie. Prvé kontakty s knihou mali logicky podobu detských rozprávok, ktoré sa jej stali bránou do sveta fantázie a snov. Aj vďaka nim je dnes fotografkou, ktorá tento svet fantázie a rozprávok prináša na fotografický papier. Jej fotografiám dominujú modelky v nezvyčajných polohách, priestore, farbách, často aj v spoločnosti zvierat. Väčšina jej fotografii má nekomerčný charakter, nakoľko Margarita verí, že v živote je veľmi dôležité robiť niečo, čo máme radi. Zdroj: boredpanda.com