Spoločnosť Nikon predstavuje nový rad monokulárov MONARCH Fieldscope

0

Spoločnosť Nikon Corporation s radosťou oznamuje uvedenie nových modelov monokulárnych pozorovacích ďalekohľadov MONARCH Fieldscope, ktoré zahŕňajú štyri monokuláre Fieldscope a tri okuláre navrhnuté exkluzívne pre tento rad. Vďaka novej optickej konštrukcii prinášajú monokuláre MONARCH Fieldscope vysoký optický výkon a krištáľovo čistý obraz. Ako nástupné modely monokulárov ED82/EDIII prinášajú nové vzrušujúce zážitky z pozorovania prírody.

 monarch1  monarch2
MONARCH 82ED-A + MEP-20-60 MONARCH 82ED-S + MEP-20-60

 

Vďaka použitiu optického skla Nikon ED s extrémne nízkym rozptylom svetla, monokuláre MONARCH Fieldscope zaručujú obraz s bohatým kontrastom a realistické farby. U všetkých šošoviek a hranolov sú použité viacnásobné antireflexné vrstvy na dosiahnutie vynikajúcej priepustnosti svetla. Optimalizovaný systém zaostrovania umožňuje rýchlejšie a presnejšie zaostrenie.

 

 monanrch3  monarch4
MONARCH 60ED-A + MEP-20-60 MONARCH 60ED-S + MEP-20-60

 

Okuláre MEP využívajú novú optickú konštrukciu a zahŕňajú systém šošoviek na vyrovnávanie poľa, ktoré umožňujú dosiahnuť konzistentnú ostrosť a čistotu obrazu v rámci celého zorného poľa a zároveň veľké predsunutie výstupnej pupily. Po nasadení na monokulár Fieldscope sú okuláre MEP vodotesné, vďaka čomu umožňujú bezpečné použitie aj počas neočakávaných zmien počasia.

Či už sa rozhodnete pozorovať vtáky alebo si vychutnať prírodné divadlo na nočnej oblohe, telo monokulárov Fieldscope vyrobené z hliníkovej zliatiny poskytuje odolnosť a robustnosť, ktoré sú priamo  navrhnutú pre skvelé zážitky v prírode. Bez ohľadu na to, ako ďaleko cestujete alebo aké náročné podmienky vás čakajú, monokuláre MONARCH Fieldscope sú navrhnuté tak, aby s vami držali krok.

Zdroj: PR, Media & Communication Consulting, spol. s r.o.

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Otrasné! Ako muži dokážu zneužiť „slabú chvíľku“ žien na ulici

Španielska klinika pre liečbu zo závislosti, The Centro Europeo Neurosalus, podnikla zaujímavý spoločenský experiment, v ktorom sa snažila zistiť ako budú muži reagovať na opitú ženu, ktorá sa stratila v uliciach Madridu. Ako je zrejmé z videa, muži, ktorí k nej pristúpili, sa vôbec nezaujímali o to, ako jej pomôcť. Naopak, niektorí ju dokonca ešte pozývali na ďalšie drinky, iní sa ju snažili dostať do ich hotelovej izby alebo nejakej opustenej časti ulice. Jeden sa ju dokonca pokúsil pobozkať, na čo našťastie stihol zareagovať produkčný tím. Aj keď takýto postoj mužov nie je ničím novým, nič to nemení na skutočnosti, že je to veľmi nepríjemné sledovať. Je jasné, že nie všetci muži sa správajú ako predátori, ale aj tento klip slúži ako varovanie pre zväčša mladé a naivné ženy. V záujme svojej ochrany by si ženy mali uvedomiť, že ak „lovcovi poskytnú príležitosť, ten jednoducho bude loviť“. Preto je dôležité, aby sa ženy v cudzom prostredí nikdy nepohybovali samé a už tobôž nie v podnapitom stave. Takto sa stávajú tou najľahšou korisťou. Zdroj: fastcocreate.com