Spoznajte 76-ročného muža, ktorý celý svoj život zasvätil oprave fotoaparátov

0

S rapídnym nástupom digitálnej fotografie sa jej staršia sestra, analógová, pomaly, ale isto odsúva do zabudnutia. Aj keď na svete je ešte stále veľa zástancov klasického spôsobu výroby fotografií, každým dňom sa tento zoznam zmenšuje.

Pre 76-ročného muža z Milána to však neplatí. Gian Luigi Carminati bol celý život verný analógovým fotoaparátom a ináč to nie je ani teraz, v pokročilom veku jeho života. Gian Luigi vlastní v Miláne malý obchodík, kde opravuje staré analógové fotoapráty a vdychuje im nový život.

Krátky dokument s názvom Master of Camera približuje obdivuhodný život tohto nenápadného muža, ktorý už 60 rokov robí to isté – opravuje staré fotoaparáty.

A aký je jeho názor na digitálne prístroje? Dozviete sa vo videu.

Zdroj: iso1200.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia je predčasný výron semena a to buď pred alebo krátko po penetrácii. Stáva sa to s minimálnou sexuálnou stimuláciou a predtým ako si to príslušná osoba praje. Môže to viesť k neuspokojivému sexuálnemu životu zo strán oboch partnerov. Je to jedna z najčastejších foriem mužskej sexuálnej dysfunkcie. Čo ju spôsobuje? Väčšina prípadov predčasnej ejakulácie nemá jasnú príčinu. S pribúdajúcim vekom a sexuálnymi skúsenosťami sa muži naučia kontrolovať svoje stoporenie a vyvrcholenie. Predčasná ejakulácia môže nastať aj s novým partnerom. Môže sa to stať  v určitých sexuálnych situáciách alebo v prípade, ak ste dlhšiu dobu neviedli sexuálny život a nával vzrušenia je v danom momente priveľký. Príčinou môžu byť tiež psychologické faktory: úzkosť, pocit viny, alebo depresie. V niektorých prípadoch môže byť táto porucha spôsobená zdravotnými komplikáciami, ktorými môžu byť hormonálne problémy, zranenia alebo vedľajšie účinky niektorých liekov. Liečba Nie vždy je lekárska liečba potrebná. Niekedy vám môžu pomôcť relaxačné cvičenia alebo aplikovanie techniky rozptýlenia vám môže pomôcť oddialiť ejakuláciu. Keď navštívite lekára, môže vám dať pár cenných rád ako vy a váš partner môžete použiť  určité techniky s cieľom oneskoriť ejakuláciu aby bola predčasná ejakulácia lepšie ovládateľná. Môže vás naučiť  identifikovať a riadiť pocity, ktoré vedú až k ejakulácii. Mali by ste sa naučiť komunikovať  so svojím partnerom, spomaliť alebo zastaviť stimuláciu. Môžete skúsiť použiť kondóm na zníženie citlivosti penisu. Alebo môžete skúsiť inú pozíciu (napríklad ležať na chrbte) počas pohlavného styku. Poradenstvo alebo behaviorálna terapia môžu pomôcť znížiť úzkosť súvisiacu s predčasnou ejakuláciou. Biologické príčiny Ak táto porucha nemá psychickú príčinu, dôležitú úlohu tu môže zohrávať rada  biologických problémov. Po odhalení príčiny, vám doktor nariadi liečbu, predpíše tabletky a vy sa opäť vrátite do normálu. Nemusíte sa hanbiť. Predčasná ejakulácia je bežný a liečiteľný stav. Biologické faktory môžu byť: abnormálna hladina hormónov, abnormálne hladina chemických látok v mozgu, určité problémy so štítnou žľazou, zápaly a infekcie prostaty alebo močovej trubice, dedičné zvláštnosti, poškodenie nervov po chirurgickom zákroku. Zdroj: PR