Spoznajte 76-ročného muža, ktorý celý svoj život zasvätil oprave fotoaparátov

0

S rapídnym nástupom digitálnej fotografie sa jej staršia sestra, analógová, pomaly, ale isto odsúva do zabudnutia. Aj keď na svete je ešte stále veľa zástancov klasického spôsobu výroby fotografií, každým dňom sa tento zoznam zmenšuje.

Pre 76-ročného muža z Milána to však neplatí. Gian Luigi Carminati bol celý život verný analógovým fotoaparátom a ináč to nie je ani teraz, v pokročilom veku jeho života. Gian Luigi vlastní v Miláne malý obchodík, kde opravuje staré analógové fotoapráty a vdychuje im nový život.

Krátky dokument s názvom Master of Camera približuje obdivuhodný život tohto nenápadného muža, ktorý už 60 rokov robí to isté – opravuje staré fotoaparáty.

A aký je jeho názor na digitálne prístroje? Dozviete sa vo videu.

Zdroj: iso1200.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Zo švédskej stroskotanej lode vylovili 340-ročný syr

Tajomstvo výroby toho najsmradľavejšieho syra na svete môže spočívať v nechaní ho splesnivieť na dne stroskotanej lode po dobu niekoľkých storočí a potom ho vyloviť. Ako uvádza denník The Guardian, potápačom sa pred nejakým časom podarilo vyloviť asi 340-ročný kus syra. Syr sa nachádzal na švédskej kráľovskej lodi Kronan, ktorá sa potopila v roku 1676 a až do svojho objavenia v roku 1980 ležala úplne nedotknutá vo svojom hrobe na dne mora. Po svojom objave vydala viac ako 30 000 rôznych artefaktov. Medzi tými najnovšími bola aj plechová nádoba utesnená ochrannou hmotou. Po vylovení sa kvôli zmene tlaku rozpadla a vďaka tomu sa z nej dostal spomínaný kus syra. Podľa slov jedného z potápačov, malo by sa jednať o syr s modrou plesňou (Roquefort), ale jeho kvalita určite nezodpovedala svojmu menu. Smrad, ktorý sa šíril zo spomínanej plechovky bol naozaj len pre silné žalúdky. Obsah plechovky poslali na analýzu a až výsledky rozborov určia o čo presne sa jedna. Zdroj: theguardian.com