Spoznajte 76-ročného muža, ktorý celý svoj život zasvätil oprave fotoaparátov

0

S rapídnym nástupom digitálnej fotografie sa jej staršia sestra, analógová, pomaly, ale isto odsúva do zabudnutia. Aj keď na svete je ešte stále veľa zástancov klasického spôsobu výroby fotografií, každým dňom sa tento zoznam zmenšuje.

Pre 76-ročného muža z Milána to však neplatí. Gian Luigi Carminati bol celý život verný analógovým fotoaparátom a ináč to nie je ani teraz, v pokročilom veku jeho života. Gian Luigi vlastní v Miláne malý obchodík, kde opravuje staré analógové fotoapráty a vdychuje im nový život.

Krátky dokument s názvom Master of Camera približuje obdivuhodný život tohto nenápadného muža, ktorý už 60 rokov robí to isté – opravuje staré fotoaparáty.

A aký je jeho názor na digitálne prístroje? Dozviete sa vo videu.

Zdroj: iso1200.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Dobový hotel zo stredovekého hradu

Ak vás láka história a túžite sa vrátiť v čase do minulosti, konkrétne do stredoveku, novootvorený hotel v Taliansku vám to umožní. Stefano di Sessanio je rázovitá stredoveká dedinka nachádzajúca sa v pohorí Abruzzo v nadmorskej výške 1250 metrov, necelé dve hodinky jazdy autom od Ríma. Práve v tomto kraji sa kreatívny tím architektov, Oriano Associati Architetti, rozhodol zreštaurovať stredoveký hrad a premeniť ho na jedinečný dobový hotel. „Aby sme zachovali pôvodný charakter Santo Stefano, všetka moderná technika je ukrytá. Pre tento účel sme sa snažili nájsť originálny nábytok a látky, ktoré pochádzajú z tohto regiónu. Podarilo sa nám zachovať symboly miestneho spôsobu života, čo evokuje ducha stredovekého vidieckeho života,“ vysvetlili architekti. Aj keď vnútorné usporiadanie bolo zámerne zredukované na minimum, hotel si stále zachoval pravú a príjemnú atmosféru.  http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-3.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-4.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-6.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-7.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-8.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-9.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-11.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-12.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2013/10/Sextantio-Albergo-Diffuso-hotel-13.jpg Zdroj: pursuitist.com