Staň sa SMARTmugorom

Milí SMARTmugori!

Ponúkame Vám jedinečnú možnosť stať sa tvorcami nášho  SMARTportálu.

Stačí ak sa zaregistrujete a využijete našu ponuku na spoluprácu pri budovaní nášho spoločného SMARTwebu.

Od prispievateľa požadujeme, aby ovládal slovenčinu aspoň na takej úrovni, aby sa za ňu nemusel hanbiť. Nemáme záujem o kopírovanie už publikovaných článkov na iných slovenských weboch. Informácie čerpáme výlučne zo zahraničných portálov. Najväčší dôraz kladieme na jedinečnosť a atraktivitu SMARTiclov, ktoré napíšete.

Postup je veľmi jednoduchý… napíšte nám na info@smartmug.sk a my sa Vám v čo najkratšom čase ozveme spolu s návodom a pravidlami spolupráce.

Mohlo by ťa zaujímať

Praktická skladacia helma, ktorú schováte hoci aj do vrecka, je vyrobená z papiera

V boji za čisté ovzdušie a zníženie dopadov klimatických zmien na životné prostredie sa neustále stretávame s rôznymi snahami nahradiť automobilovú dopravu ekologickejšou formou, a to  predovšetkým bicyklom. Svetové metropoly v Európe, Číne, či Kanade už niekoľko rokov pracujú na osobitných cyklotrasách alebo rôznych metódach vzájomného požičiavania si, resp. lepšie povedané nájmu bicyklov v rámci mestskej dopravy. S narastajúcim počtom cyklistov však rastie aj riziko možných nehôd, ktoré ohrozujú tak cyklistov, ako ja ostatných účastníkov premávky. Bezpečnostná helma je preto neodmysliteľnou súčasťou každého bicykla. Problémom však je jej veľkosť, vďaka ktorej ju len tak do kabelky asi neschováme. To nie je prípad novinky tzv. EcoHelmet, ktorá je plne funkčná, dokáže ochrániť a navyše sa dá aj veľmi elegantne zložiť. Kľúčom k jej parametrom je materiál, z ktorého je vyrobená – papier. Dizajnérka Isis Shiffer, momentálne absolventka inštitútu Pratt Institute of Design v New Yorku vytvorila túto neobyčajnú helmu z recyklovaného papiera. Vďaka špeciálnej štruktúre jednotlivých vrstiev, ktorá imituje včelie plasty, je prilba ľahká, no zároveň bezpečná. Pre helmu získala dokonca aj európsky certifikát o bezpečnosti produktu. S cenou na úrovni cca. 4-5 dolárov sa momentálne snaží nájsť spôsob, ako ju začať vyrábať vo veľkom, pretože všetci predpovedajú veľký záujem o túto novinku. Autorka nápadu dokonca získala aj prestížne ocenenie James Dyson Award udeľované študentom, ktorí prídu s novým nápadom, ktorý sa pokúša riešiť starý, resp. už dlho zaužívaný problém. http://api.ning.com/files/3QCA0XbBBMzrdzYxdYGyHo7fVYLRQUJhPVlaqAMbkTr4VK73MXP0867bQWhdCJ8a0QWGWrL6A*lk5iCo*VS6YdeBr9g9dc1k/ecohelmet_shiffer9.jpg http://api.ning.com/files/3QCA0XbBBMwXXeq5-EKz-3RK4bGbs7YEu2tWX7Of0FZJPYiTPHVDo-01*luikiSHv5RkXrBgxmSLrwdtQaoHwIhFDfN6i6pH/ecohelmet_shiffer1.jpg http://api.ning.com/files/3QCA0XbBBMwF0Jx5uwdPqXQabP9RnAT3o90rF2YgZzdMOa5*mEW6rKyHyfsIusodDr9Ne6kGMaCamLV7Wp4l2FrWZMoSfS0v/ecohelmet_shiffer6.jpg http://api.ning.com/files/3QCA0XbBBMwGj-99G9afshEWwHrjECeEsNaKURE7xM0k3lpoOa8L5l*wxfJiIemeh7AlJpbAgm1OViRy5Vqs4w7OsR2tAFul/ecohelmet_shiffer3.jpg http://api.ning.com/files/3QCA0XbBBMxWiqigp05ubkKkOPZavFDtg2AlBkH*CfRO*cz9Atfv*X6rDOfE*W0lN0T2I7MHL9uAN0q5UqjtRL5DVbHEK-VK/ecohelmet_shiffer4.jpg Zdroj: mymodernmet.com