Stavajte a nezabúdajte na hydroizoláciu

0

Každoročne pribúda počet stavieb rodinných domov, či už na dedinách, alebo v mestách. Mladé rodiny, ktoré majú dostatok finančných prostriedkov a pozemok, sa rozhodujú skôr pre stavbu rodinného domu. Veď aby nie, rodinný dom a príslušná záhrada majiteľom umožňuje zariadiť si terasu s krásnym majestátnym krbom, ale aj možnosť vypestovať si domácu zeleninu a ovocie.

Zatekanie a pleseň

Bývanie na dome má svoje výhody, to vám nikto nemôže odoprieť. Podcenením niektorých vecí však môžete prísť o svoje bývanie veľmi rýchlo. Napríklad ak zabudnete na hydroizoláciu novej plechovej strechy, v priebehu pár mesiacov, ak prídu výdatné dažde, vám voda začne zatekať do interiéru a v izbách sa vám môže objaviť pleseň. Ak sa raz objaví pleseň, len ťažko sa jej dokážete zbaviť. Myslite na to v predstihu a nakúpte si potrebný materiál na izoláciu strechy.

Pozor aj na balkón

Ak nestaviate bungalov, ale zvolili ste si skôr poschodový dom, ktorý vám poskytne viac priestoru, izieb, určite si plánujete dávať aj balkón. Balkón je zbytočnosť, ak máte veľký dvor, ale povedzme si úprimne, svojim spôsobom skrášli váš dom. Izolácia balkóna je dôležitá a už pri stavbe balkóna majte nachystaný materiál na hydroizoláciu balkóna. Pozor na to, aký vyberáte. Radšej si vopred zistite, kde by sa vám oplatilo kupovať tento materiál.

Pleseň, vlhkosť a všadeprítomná voda. Ak nechcete mať v budúcnosti problémy s vodou, nezabúdajte na hydroizoláciu vášho nového domova.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.