Štúdia potvrdila, že prvorodení sú skutočne horší vodiči

0

Keď príde reč na viacerých súrodencov z jednej rodiny, stále to skončí s určitým porovnávaním – ten je lepší v tom, ona je zasa horšia v tamtom. No najnovšia štúdia údajne zistila, že z prvorodených detí rastú podstatne horší vodiči ako z potomkov, ktorí sa narodili po nich.

Spomínaná štúdia pochádza z údajov poisťovne Privilege Car Insurance, ktorá sledovala štatistické údaje 1 395 vodičov na základe čoho vyvodili záver, že provordenci sú podstatne horší vodiči. Až 89% z nich má tendenciu nedodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť následkom čoho až 35% z nich dostane pokutu, 46% týchto vodičov sa rado vozí po strede cesty a nedodržuje tak pravidlá cestnej premávky, 30% počas jazdy používa mobilný telefón a 17% (prevažne vodičiek) sa priznalo, že si počas jazdy dáva makeup.

Všetky fakty teda smerujú k tomu, že vodiči, ktorí sú zároveň najstaršími potomkami v rodine, sa častejšie objavujú ako účastníci dopravných nehôd, resp. sami ich často spôsobujú.

Zdroj: metro.co.uk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj