Švajčiarska dedinka ponúka novým rodinám za presťahovanie sa skoro 60 000 eur

0

O kráse švajčiarskej prírody nie je potrebné hádam nikoho obzvlášť presviedčať. Mohutné končiare skalnatých štítov, pod ktorými sa rozprestierajú zelené údolia a v nich ukryté malé dedinky s príjemnými ľuďmi. To je zrejme obraz, ktorí máme pred očami ak sa povie slovo Švajčiarsko.

Dá sa povedať, že všetko je aj pravda až na jednu skutočnosť, že tých milých ľudí žijúcich vo vysoko položených dedinkách je čoraz menej a menej. Preto sa predstavitelia jednej z nich, dedinky Albinen v kantóne Valais, rozhodli ponúknuť mladým rodinám sumu cca. 58 700 eur.

Dôvodom je, že mladé rodiny odtiaľ doslova utekajú a súčasný stav dospel až do toho, že populácia obce klesla na číslo 240. Následkom toho museli zatvoriť aj miestnu školu a zvyšných 7 detí teraz musí za vzdelaním cestovať do susedného mesta.

Snaha obce je takto prilákať mladé rodiny s vekom rodičov pod 45, ktorí uvažujú o kúpe domu, resp. jeho výstavbe. Príspevok je vyrátaný podľa počtu detí, teda 6-členná rodina (rodičia a 4 deti) by mohli získať až spomínaných 58 700 eur. Ak teda uvažujete o niečom podobnom, nechajte sa inšpirovať aj fotografiami z tohto miesta.

Zdroj: independent.co.uk, boredpanda.com

Foto: Xenos/Wikimedia Commons

Share.

O autorovi

Comments are closed.