Švédske vlaky zaviedli mikročipy namiesto klasických cestovných lístkov

0

Švédska vlaková spoločnosť SJ sa stala prvou na svete, ktorá uviedla do skúšobnej prevádzky technológiu podkožných mikročipov ako náhradu za klasické papierové cestovné lístky.

Náhradu papierových cestovných lístkov v podobe elektronických poznáme už niekoľko rokov, no o podkožných mikročipoch sa donedávna len hypotetizovalo.

Podľa portálu Dezeen, mikročipy implantované do ruky pod kožu využívajú rovnakú technológiu ako platobná brána Apple Pay. Sprievodca vo vlaku príde k cestujúcemu, a pomocou mobilného telefónu mu zoskenuje čip v ruke, aby zistil, či má kúpený platný cestovný lístok.

Nech už to znie akokoľvek nepravdepodobne, zdá sa, že Švédi sa tejto forme vôbec nebránia. Približne 3 000 dobrovoľníkov sa už dalo očipovať predovšetkým z dôvodu vyššieho pohodlia. Aj keď sa niekomu táto technológia môže zdať nedôveryhodná, dá sa predpokladať, že práve toto bude čoskoro spôsob, akým budeme otvárať dvere auta alebo nášho domu.

Zdroj/Foto: dezeen.com

 

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.