Takto to dopadne ak sa architekt rozhodne stať aj pekárom

0

Odpoveďou na túto netradičnú otázku je práca Ukrajinky Dinary Kaskovej, ktorá dokazuje, že krivky a presné línie nemusia byť prípad nádherných budov.

Táto ukrajinská architektka a pekárka v jednom dokáže využiť svoje znalosti z geometrie aj pri príprave chutných koláčov. K svojim výtvorom na pekáči pristupuje rovnako ako k tým vonku na betóne.

„Mám veľa nezrealizovaných nápadov a veľkú túžbu na experimentovanie. Nechcem imitovať iných, chcem tvoriť nové veci,“ povedala Dinara v rozhovore pre časopis So Good.

Jediný problém týkajúci sa jej koláčov je, že ako takú krásu dokáže niekto zjesť.

Zdroj: ufunk.net

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vedci vyrátali, že ľudia nebudú nikdy žiť dlhšie ako 115 rokov

Pred nejakým časom sme vám priniesli zaujímavú informáciu o jednej talianskej dedinke, ktorá vyniká tým, že jej obyvatelia sa dožívajú neštandardne vysokého veku (cez 100 rokov). Odpradávna bol dlhý, resp. v niektorých prípadoch aj večný, život snom mnohých ľudí. Dnes je vďaka pokroku v oblasti medicíny a prírodných vied možné život človeka predĺžiť avšak nie do nekonečna. Najnovšia vedecká štúdia uvádza, že ľudia nebudú nikdy schopní žiť dlhšie ako 115 rokov. Kniha rekordov síce uvádza francúzsku starenku Jeanne Calment, ktorá sa dožila 122 rokov, ale toto je len výnimočný prípad. V článku uverejnenom v časopise Nature vedci z univerzity Albert Einstein College of Medicine v New Yorku jasne tvrdia, že ľudia sa nikdy neodstanú za hranicu 115 rokov. Za ostatné storočie sa priemerný vek človeka neustále zvyšoval. Väčšina ľudí narodených okolo roku 1900 sa nedožila viac ako 50 rokov, pričom dnes sa priemerný vek pohybuje okolo 71 rokov. V Japonsku je to dokonca 83. Podľa nich však existuje prirodzený strop a ten je momentálne na hranici 115 rokov. Šanca, že sa niekto dožije viac ako 125 rokov je menšia ako 1 k 10 000. Vedci svoje tvrdenia zakladajú jednak na štatistickom prieskume a tiež na skutočnosti, že z hľadiska genetiky je v procese starnutia zahrnutých príliš veľa genetických procesov, ktoré nedovoľujú žiť dlhšie ako 115 rokov. „Na posunutie hranice priemerného veku človeka bude potrebné vynájsť postupy, ktoré sú mimo samotného predlžovania priemerného veku života,“ dodávajú vedci. Údaj o maximálnom veku môže byť zakódovaný v našich génoch. Zdroj: nytimes.com