Tento nemecký „Pastor Bot“ je ako bankomat pre náboženské požehnanie

0

Rozmach umelej inteligencie je v súčasnej dobe naozaj veľký a jej prítomnosť môžeme badať takmer na každom kroku. Najnovšie dokonca aj v prípade spáse našej duše. Ako píše portál New Atlas, nový robotický pastor BlessU-2 má slúžiť veriacim podobne ako jeho živý predchodca.

Robota vytvoril nadšenec pre robotiku, inžinier Alexander Wiedekind-Klein a je to v podstate digitálny pastor na štýl bankomatu. Dokáže sa s vami porozprávať, ovláda sa prostredníctvom dotykovej obrazovky. K dispozícii je 7 svetových jazykov v mužskom aj ženskom variante. Ženský preto, lebo v Nemecku je možné, aby v evanjelickej cirkvi boli aj pastorky. Po skončení robot dvihne svoje umelé ruky nad vašu hlavu a odrecituje požehnanie. Celkom na záver máte možnosť si to všetko nechať aj vytlačiť.

Robot skonštruovali z príležitosti 500-tého výročia odo dňa, kedy Martin Luther zverejnil svojich 95 téz a spustil proces reformácie. Robot sa nachádza v rovnakom meste, kde pôsobil aj Luther (Wittenberg). Cieľom tejto atrakcie je vzbudiť verejný záujem o diskusiu na tému automatizácie v modernom svete, vrátane toho cirkevného.

Zdroj: newatlas.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj