Tesla má nového konkurenta. Je ním najnovší elektromobil od spoločnosti Faraday Future!

1

Spoločnosť Faraday Future predstavila svoj prvý model elektromobilu. Má väčší dojazd ako konkurencia, futuristickejší dizajn a zrýchlenie z 0-100km len za 2,39s!

Rok 2017 ešte len začal a už sa na nás hrnú nevídané novinky. Spoločnosť Faraday Future pred pár dňami predstavila svoj prvý elektromobil. Doposiaľ predstavovala len rôzne koncepty, no teraz prekvapila elektromobilom, ktorý vyzerá byť veľkým konkurentom pre najznámejšiu značku Tesla. Viceprezident spoločnosti Nick Sampson oznámil, že spoločnosť vyrobí na začiatok 300 kusov týchto automobilov, pričom názov tejto prvej edície bude „Alliance Edition“. Elektromobily začne vyrábať až po tom, čo zákazník zaplatí čiastku 5000$. Elektromobily by sa tak mali dostať k svojim prvým majiteľom koncom roka 2017 a začiatkom roka 2018.

Model nesie meno FF91 a ponúka hneď niekoľko zaujímavostí. Prvou je batéria, ktorá má kapacitu 130KWh. Tá má zabezpečiť elektromobilu dojazd až 378 míľ, čo je v prepočte viac ako 600 km. Druhou zaujímavosťou je sila motora. Faraday Future sľubuje elektromotor s výkonom 1050 konských síl, pričom padla aj veta, že bude rýchlejší než konkurenčný model Tesla Model X. FF91 ponúka aj množstvo senzorov, kamier a mnoho ďalších technických vymožeností.  Spomínaných kamier bude hneď niekoľko. Auto by malo disponovať desiatimi kamerami vpredu a desiatimi kamerami vzadu. Ďalej by jej výbavu malo obohatiť aj 13 radarov a 12 ultrazvukových senzorov, ktoré sa budu starať o našu bezpečnosť.

Spoločnosť sľubuje aj bezproblémové spárovanie mobilného zariadenia s automobilom, vytvorenie internej Wifi siete, automatickým otváraním dverí, či možnosť riadenia autopilotom. Veď čo by to bolo za futuristické auto, ktoré nemá autopilota? Je ale otázkou, či bude na takej iste úrovni, akou disponuje Tesla Model S.

Cena tohto vozidla doposiaľ nie je známa. Ak disponuje všetkým, čo uviedla spoločnosť na jej predstavení, bude stáť rozhodne zato. Cena bude tým pádom aj patrične odzrkadľovať kvalitu. Dosť bolo slov, pozrite si aj vy video z predstavenia modelu FF91.

Zdroj: theverge.com

Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Jeden komentár

  1. Pingback: Singapurská „elektrostrela“ so zrýchlením 2,6 sekúnd má meno po orchidei

Komentuj