The Dwarves: Zoznámte sa s trpaslíkmi

0

Protože do vydání hry The Dwarves zbývají už jen dva dny, je čas představit si některé z hratelných postav, se kterými se ve hře The Dwarves postavíte mnohonásobné přesile.

První z nich, Boindil Doubleblade, je jedním z nejvěrnějších Tungdilových společníků a přátel. Tento rychlý a zběsilý bojovník je nesmírně mrštný a v bitvě předčí jak své spojence, tak protivníky. Díky svým dvěma sekerám je statečný a divoký Boindil dokonalý stroj na zabíjení.

Nejvšestrannějším hrdinou z celé družiny je bezesporu Rodario. Díky plamenometu a dalším nástrojům se Rodariovi daří držet nepřátele v uctivé vzdálenosti. Pokud se k němu přesto přiblíží, využije svých vynikajících hereckých schopností, a buď začne předstírat smrt, nebo se přestrojí za jednoho ze svých nepřátel.

Narmora, rychlá a hbitá vražedkyně, se specializuje na plížení a kradmý přístup. Pomocí „stínového kroku“ se dokáže během okamžiku objevit kdekoliv na bojišti, použít jednu ze svých smrtících schopností a teleportovat se zpět dřív, než si jejího bleskurychlého zásahu kdokoliv všimne.

Hra The Dwarves podle knižního bestselleru Markuse Heitze vyjde na PC, PlayStation®4 a Xbox One již 1. prosince 2016. V prodeji bude v originální anglické verzi za DMOC 1099 Kč / 39,99 €.

Zdroj: Tlačová správa

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

"The ones who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." Spoluzakladateľ webu a zástupca šéfredaktora. Žurnalistike sa aktívne venujem štyri roky, na webe sa starám hlavne o kategóriu šport, film a hry.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Pohreby Vikingov zahŕňali aj stolné hry

Asi nikto nemiluje stolné hry tak ako Vikingovia. Nové správy publikované európskym magazínom archeológie prináša informácie o dôležitosti hier na pohrebných lodiach, v domácnostiach a chrámoch bohov. Archeológ Mark A. Hall je kurátorom v Perthovom múzeu a Galérie umenia v Spojenom kráľovstve. Jeho výskum sa sústredí na materiálnu kultúru (čiže veci) z obdobia stredoveku, s dôrazom na stolné hry. V jeho článku zvažuje motiváciu Vikingov pri pohreboch, vrátane stolných hier v 36 pohrebných loďkách pozbieraných zo 14 rozdielnych krajín. Najstaršia loď je z roku 150. Okrem mŕtvych a ich zbraní obsahovali lode hracie figúrky a stolné hry vyrobené zo slonoviny, kostí, skla, veľrybích kostí a jantáru. Väčšina figúrok patrila k jednej z dvoch hier: Nine Men’s Morris a šachu podobná hra Hnefatafl. Pohreby vykonávali pre mužov aj ženy, no stolné hry boli ,,exkluzívne“ pochovávané len s mužmi. Predstavte si realitu denného nažívania Vikingov, ktorí trávili veľa času na lodi. Ak sa práve neplavili alebo nehádali, nemali čo robiť – pomerne nebezpečná činnosť v kultúre bez kníh na lodi plnej zúrivých bitkárov. Ak však máte stolnú hru, zamestnáte sa tým a ostávate s posádkou kamaráti. Presne ako hry v aute pri dlhom výlete, stolné hry sú tvorcami mieru a posilňovania sociálneho puta skupiny. Hall sa domnieva, že hry pochovávali s mŕtvymi z dvoch dôvodov: aby si uctili mŕtvych a aby ich niečo v posmrtnom živote zamestnalo. Vikingovia netušili, čo sa stane po smrti (to asi nikto), a preto mali z mŕtvych menšiu úzkosť. Zásobovali teda pohrebnú loď dôležitými a symbolickými predmetmi, ktoré majú mŕtveho udržať zaneprázdneného, aby tým ochránili seba a svojich milovaných pred duchmi zomrelých. “Pochovávanie mŕtvych s takýmito drobnosťami malo slúžiť ako akt spomienok. Chceli tiež, aby im v posmrtnom živote nič nechýbalo. Chceli sa tiež uistiť, že sa posunú ďalej a nezostanú zaseknutí vo svete živých,“ tvrdí Hall. Hall si tiež myslí, že hry hrali viacero úloh. Okrem ochrany pred duchmi mali byť hry poctou pre mŕtvych bojovníkov a ich víťazných bitiek. Spomienky, neistota a metafory. Hoci pohrebné rituály neboli krásnou básňou, boli veľmi poetické. Zdroj: mentalfloss.com