Tínedžerka, ktorá bola kedysi obeťou šikany, našla skvelý spôsob ako pomôcť iným študentom

0

Potom čo počas siedmich rokov sedávala Natalie Hampton na obede vždy sama, sa 16-ročná školáčka z Kalifornie rozhodla vytvoriť aplikáciu, ktorá pomáha osamelým študentom nájsť si „obedových kamarátov“.

Aplikácia s príznačným názvom­- sadni si ku mne/k nám,  sa naplno rozbehla už  9. septembra. Snaží sa najmä pomôcť iným študentom, aby neboli verejne odmietnutí a nadviazali nové priateľstvá. V aplikácii sa nachádzajú aj tzv. vyslanci, ktorí posielajú signály cez aplikáciu ostatným užívateľom hľadajúcich si kamarátov.

Tento spôsob komunikácie je rýchly a pohodlný najmä kvôli tomu, že sa nachádza v mobilnej forme. Napriek tomu, že táto aplikácia funguje len niekoľko dní, medzi študentmi sa dostala do popredia veľmi rýchlo a už teraz ju používa každý 5. tínedžer.

Natalie Hampton dúfa, že jej aplikácia bude spájať ľudí dokopy a myslí si, že je to dobrý začiatok pre zrovnoprávnenie všetkých detí!

                                                                                                  Natalie Hampton

                                                                                 Zdroj: boredpanda.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nové múzeum v Alpách doslova vyrastá z ich končiarov

Architekt zvučného mena, Zaha Hadid, ktorý pôsobí v Londýne, spolupracoval s renomovaným milovníkom hôr Reinholdom Messnerom a lyžiarskym strediskom Kronplatz na novej budove múzea, ktoré je doslova prilepené k Alpám v stredisku Kronplatz v Taliansku. Múzeum s názvom Messner Mountain Museum Corones je v poradí už šieste múzeum, ktoré bolo dokončené v rámci projektu Messner Mountain Museum, čo predstavuje sériu vysokohorských múzeí postavených Messnerom. Architektonicky múzeum definuje snaha dosiahnuť dojem, že budova je samou súčasťou pohoria. Vďaka perfektnej lokácii na vrchu pohoria múzeum ponúka nezabudnuteľný výhľad na okolitú krajinu. Budova ponúka tri poschodia galérií, na ktorých bude výstava zobrazujúca prevažne Messnerove zážitky z vysokohorskej turistiky. http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_7.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_5.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_6.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_2.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_3.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Messner-Mountain-Museum-Zaha-Hadid-Architects-Corones_dezeen_784_0.jpg Zdroj: dezeen.com