Tínedžerka, ktorá bola kedysi obeťou šikany, našla skvelý spôsob ako pomôcť iným študentom

0

Potom čo počas siedmich rokov sedávala Natalie Hampton na obede vždy sama, sa 16-ročná školáčka z Kalifornie rozhodla vytvoriť aplikáciu, ktorá pomáha osamelým študentom nájsť si „obedových kamarátov“.

Aplikácia s príznačným názvom­- sadni si ku mne/k nám,  sa naplno rozbehla už  9. septembra. Snaží sa najmä pomôcť iným študentom, aby neboli verejne odmietnutí a nadviazali nové priateľstvá. V aplikácii sa nachádzajú aj tzv. vyslanci, ktorí posielajú signály cez aplikáciu ostatným užívateľom hľadajúcich si kamarátov.

Tento spôsob komunikácie je rýchly a pohodlný najmä kvôli tomu, že sa nachádza v mobilnej forme. Napriek tomu, že táto aplikácia funguje len niekoľko dní, medzi študentmi sa dostala do popredia veľmi rýchlo a už teraz ju používa každý 5. tínedžer.

Natalie Hampton dúfa, že jej aplikácia bude spájať ľudí dokopy a myslí si, že je to dobrý začiatok pre zrovnoprávnenie všetkých detí!

                                                                                                  Natalie Hampton

                                                                                 Zdroj: boredpanda.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vetranie počas zimných mesiacov – komplikované alebo jednoduché?

Na zimné chladné počasie sa tešia najmä deti. Spájajú sa im s vianočnými sviatkami a v prvom rade s prázdninami. Dospeláci ale až takú veľkú radosť nemajú. Nielenže ich čakajú prípravy vianočných sviatkov, čaká ich ale aj upratovanie celej domácnosti. Najväčším problémom pri upratovaní domácnosti je vetranie. Počas zimy, keď sa z každého komína v okolí dymí, je takmer nemožné vyvetrať izby v domácnosti. Ak neviete, ako vetrať, poradíme vám osvedčené spôsoby z praxe. Privstaňte si – ráno je čistý vzduch Ak vstávate do práce o 4:00 ráno, nemusíte si privstať. Práve medzi 4:00 a 5:00 hodinou je najčistejší vzduch, pretože ešte väčšina domácnosti nekúri. Ak ste leniví vstávať, neočakávajte, že si vyvetráte všetky miestnosti bez toho, aby ste ani len trochu necítili dym. Pri vetraní kľudne odhrňte záclony, pretože nikdy neviete, zafúka vietor a zhodí vám kvetináče s kvetmi. Tie si ale aj tak odkladajte do bezpečnej vzdialenosti. Rastlinky neznesú príliš veľký chlad – bude to pre ne veľký šok. Najmä orchidey zle znášajú chlad, preto ich dajte čo najďalej od otvoreného okna. Nevetrajte dlho Počas zimy je dôležité, aby sme okná nenechávali dlho otvorené. Pustili by sme tak do interiéru chlad. Odporúčame vám vetrať 3-5 minút. Toto je najideálnejší čas. Nebojte sa, že interiér nevyvetráte. Práve naopak, vyvetráte ho v dostatočnej miere. Utierajte zarosené okná Na utieranie zarosených okien použite starú handru, ktorú si necháte vždy v blízkosti okna. Ak okná nebudete utierať, môže sa vám na spojoch tvoriť pleseň a verte, že to nebude nič príjemného. Ak máte namontované vonkajšie rolety, aj tie pretrite, ale opatrne, aby ste ich nezničili. Pri vetraní sa nezdržiavajte blízko otvoreného okna. Nebojte sa, že vás poštípe nejaký hmyz. Ten je už dávno zalezený. Počas letných mesiacov sú výhodné siete proti hmyzu, ale cez zimu nie sú potrebné. Je teda vetranie počas zimných mesiacov komplikované alebo jednoduché? Je jednoduché. Treba len vedieť, ako na to. Návod na správne vetranie nájdete v riadkoch hore. Zdroj: PR