Trávite dostatok času so svojimi deťmi?

0

Doba sa za posledné roky výrazne zmenila. Mládež namiesto toho, aby trávila čas s kamarátmi vonku, sedí pri počítači a komunikuje s nimi len prostredníctvom sociálnych sietí. Čo je ešte smutnejšie, že väčšina rodičov po návrate z práce nevenuje čas deťom, ak tak len minimum. Spýtajte sa teda sami seba, koľko času strávite so svojimi deťmi.

Komunikácia rodič – dieťa

Už odmalička by ste si mali budovať so svojim dieťaťom pevný vzťah. Samozrejme, každý z nás má nejaké neodkladné povinnosti, ktorým sa treba venovať. Treba si však nájsť čas na komunikáciu s dieťaťom. Ak dieťaťu sediacemu na detskom koberci podáte do rúk tablet, aby sa hral namiesto toho, aby ste sa s ním hrali/ rozprávali, mali by ste si uvedomiť, že toto nie je riešenie. Musíte so svojim dieťaťom komunikovať. Musíte sa ho pýtať na to, čo ho zaujíma, čo vidí atď. Ak toto v útlom veku zanedbáte, nemôžete sa čudovať, že s pribúdajúcim vekom sa vám bude vaše dieťa len vzďaľovať. Potom bude už neskoro niečo naprávať.

Spoločné výlety

Ak ste nemali možnosť chodiť zaslobodna na výlety, s príchodom detí toto určite zmeňte. Spoznávajte nové miesta, keď tak aj v okolí. Chodievajte na opekačky, podnikajte ľahké turistiky, vezmite deti na hrady a zámky, spravte si výlet do ZOO. Využite každú voľnú minútu na to, aby ste čas strávili s deťmi. Napríklad keď budete chcieť vášmu drobcovi kúpiť do detskej izby veľkú detskú fototapetu, vezmite dieťa so sebou. Výber je lepšie skonzultovať so samotným dieťaťom, aby sa nestalo, že by ste museli ísť kúpenú detskú fototapetu reklamovať.

Zdroj: PR

Share.

O autorovi

Komentuj