UFC 214: Najočakávanejšia karta prinesie až 3 súboje o titul

0

Fanúšikovia zmiešaných bojových umení sa už nemôžu nedele, kedy sa v skorých ranných hodinách uskutoční UFC 214! Nabitá karta nám prinesie až tri súboje o titul. Tento event sa odohrá Anaheime, konkrétne v aréne Honda Center.

Poďme sa teda spoločne pozrieť a rozobrať si túto velmi zaujímavú kartu.

Daniel „DC“ Cormier – Jon „Bones“ Jones

Pravdepodobne najočakávanejší zápas posledných rokov! Momentálny šampión Cormier bude svoj titul hájiť proti jedinému zápasníkovi, ktorý ho v jeho kariére porazil. Jones porazil Cormiera v zápase o titul počas UFC 182, avšak len pár mesiacov po tom bol titulu zbavený kvôli autonehode, z ktorej utiekol. V októbri 2015 sa mala odohrať odveta medzi týmito dvoma rivalmi, no pár dní pred začatím eventu našli Jonesovi v krvi zakázané látky.

Fanúšikovia nepovažujú Cormiera za právoplatného šampióna, nakoľko Jonesa nikdy neporazil. Mnoho ľudí si však myslí, že Jones si aj napriek neuveriteľnému talentu a faktu, že počas svojej profesionálnej kariéry ešte neprehral, nezaslúži opäť bojovať o titul.

Očakáva sa veľmi ťažký a tvrdý zápas, nakoľko to vyzerá tak, že je to pre oboch zápasníkov jeden z najväčších zápasov ich kariéry.

Náš tip: Jon „Bones“ Jones 

Tyron „The Chosen One“ Woodley – Demian Maia

Vyzývateľ Maia prichádza do súboja o titul s obdivuhodnou štatistikou siedmich víťazstiev v rade, zatiaľ čo Woodley obhajoval titul len dva krát a pri oboch zápasoch museli o výsledku rozhodnúť rozhodcovia.

Pôjde o zápas dvoch totálne odlišných štýlov nakoľko Woodley preferuje boj v stoji a Maia naopak boj na zemi. V tomto zápase budú rozhodovať maličkosti, a tak je veľmi ťažké určiť víťaza.

Náš tip: Tyron „The Chosen One“ Woodley

Cris Cyborg – Tonya Evinger

Pôvodne sme mali v tomto zápase vidieť šampiónku Germaine de Randamie, avšak tá odmietla vstúpiť do oktagonu s Cris Cyborg, a tak bola zbavená svojho titulu. Obávaná Cyborg, ktorá vo svojej profesionálnej kariére pocítila chuť prehry len raz, si tak zmerá sily s Tonyou Evinger, pre ktorú je to jej premiéra v UFC.

Evinger však nie je žiadny nováčik. Momentálne totiž drží titul v rovnakej váhovej kategórii aj pre spoločnosť Invicta, a tak sa očakáva vyrovnaný zápas.

Náš tip: Cris Cyborg

Robbie „Ruthless“ Lawler – Donald „Cowboy“ Cerrone

V predposlednom zápase hlavnej karty sa stretnú dvaja zápasníci, ktorí prichádzajú do oktagonu po prehratom zápase. Lawlerovi, ktorý je momentálne na tretej pozícii v tejto váhovej kategórii, by víťazstvo v tom zápase mohlo priniesť ponuku na opätovné získanie titulu. Donald Cerrone je momentálne siedmy a víťazstvo by pre neho znamenalo výrazný posun v rebríčku.

Tento zápas sa mal pôvodne uskutočniť počas UFC 213, avšak Cerrone kvôli infekcii odstúpil a zápas sa presunul na túto kartu. Lawler nevstúpil do oktagonu už viac ako rok, a tak bude zaujímavé sledovať, či mu táto pauza prospela.

Náš tip: Donald „Cowboy“ Cerrone

 

Jimi „Poster Boy“ Manuwa – Volkan Oezdemir

Obaja športovci sú v hornej polovici rebríčka, a tak by výhra v tomto zápase mohla potenciálne priniesť súboj o titul obom zápasníkom. Pre Oezdemira pôjde o jeho tretí záspas v UFC, zatiaľ čo Manuwa bojoval pod záštitou UFC už osem krát.

Stávkové kancelárie v Las Vegas favorizujú Manuwu, avšak my v redakcii si myslíme, že Volkan vyhrá zápas rýchlym KO.

Náš tip: Volkan Oezdemir 

 

Okrem tejto hlavnej karty uvidíme aj tieto súboje:

  • Jason Knight – Ricardo Lamas
  • Renan Barao – Aljamain Sterling
  • Renato Moicano – Brian Ortega
  • Andre Fili – Calvin Kattar
  • Alexandra Albu – Kailin Curran
  • Jarred Brooks – Eric Shelton
  • Josh Burkman – Drew Dober

Štart hlavnej karty je naplánovaný na 4:00, 30. júla 2017! Priamy prenos bude možné sledovať na BT Sport alebo prostredníctvom UFC Fight Pass.

Share.

O autorovi

"The ones who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." Spoluzakladateľ webu a zástupca šéfredaktora. Žurnalistike sa aktívne venujem štyri roky, na webe sa starám hlavne o kategóriu šport, film a hry.

Komentuj