Umelec zahanbuje turistov fotiacich neuctivé selfie!

0

Izraelský umelec Sahak Shapiro vytvoril projekt s názvom „Yolocaust“, aby bojoval proti ľuďom, ktorí zneuctievajú pamätník holokaustu  v Berlíne svojimi selfie fotografiami.

Pomník zavraždeným Židom Európy je pomník, ktorý bol vybudovaní na pamiatku všetkým tým, ktorí počas holokaustu zomreli v koncentračnom tábore. Tento pamätník bol stavaný dlhé dva roky (2003-2005) a má rozlohu vyše 13 000 m². Ľudia ale nemajú úctu ani k takýmto miestam. Turisti si často vytvárajú zvláštne, priam morbídne selfie fotografie, pri ktorých sa len ľudia pozastavia a idú ďalej. Preto sa Sahak rozhodol, že spraví aspoň takúto osvetu proti tomu, aby ľudia v tomto hanobení pokračovali.

„Počas posledných rokov som spozoroval, že ľudia tento pamätník využívajú ako selfie scenériu. Preto som sa rozhodol, že spojím tieto ich fotografie so zábermi z nacistických vyhladzovacích táborov.“ Selfie vyhľadával na sociálnych sieťach Facebook, Instagram, Tinder či Grinder, ktoré následne kombinoval s desivými fotografiami z už spomínaných koncentračných táborov. Sahak nezabudol samozrejme ani na hashtags a „like“, čím to ironicky zaklincoval.  Fotografie, ktoré na sociálnych sieťach našiel ho šokovali. Žonglovanie, vysmiate tváre či joga, aj na takéto zábery umelec narazil. Najhorším preňho ale bol komentár pod fotkou „jumping on dead jews„, čo v preklade znamená „skáčuci na mŕtvych židoch„.

Pozrite sa sami a popremýšľajte, či občas stoja niektoré veci ozaj zato. Je selfie prednejšia, ako pamiatka zosnulým? Originálne fotografie si môžete pozrieť tu.

 

 

 

 

Zdroj: boredpanda.com, yolocaust.de

 

Share.

O autorovi

Som mladý chalan, ktorého baví neustále spoznávať nové veci.

Komentuj