Už nikdy viac plná škatuľa bločkov z nákupov. Všetko nahradí nová aplikácia eBlok

0

Bločky. Slovo, pri ktorom sa viacerým postavia všetky vlasy na hlave. Denne kupujeme množstvo vecí, okrem bežných ako napríklad potraviny sa v zozname nájdu aj menej časté výrobky typu oblečenie, obuv, či dokonca elektronika. A práve s nimi býva často problém, pretože na uplatnenie si 24-mesačnej záručnej doby musíme dokladovať kúpu povestným bločkom.

Postupom času sa nám tak doma vytvorí pekná zbierka dokladov, ktoré však veľmi často končia nahádzané v nejakej škatuli alebo spodnom šuplíku obývacej steny. A ak príde potreba nájsť ten konkrétny od manželkiných topánok, na ktorých sa zlomil podpätok, strávime aj pol dňa prehrabovaním sa v spomínanej hŕbe vyblednutých dokladov o kúpe.

Na slovenskom trhu je však nová aplikácia (od slovenských vývojárov) eBlok, ktorá sľubuje definitívny koniec tomuto neporiadku. Všetko je to založené na digitálnej archivácii dokladov o kúpe, ktoré si pomocou tejto aplikácie dokážete navyše aj pekne usporiadať.

Bezplatná aplikácia je dostupná v obidvoch „obchodoch“ Google Play aj App Store a poteší aj skutočnosť, že tvorcovia ju ponúkajú bez akýchkoľvek reklám. Po stiahnutí a nainštalovaní je potrebné si vytvoriť účet a ide sa na to. Vybratý pokladničný blok si odfotíme fotoaparátom telefónu, v prípade potreby ho orežeme. Okrem toho musíme zadať aj tzv. DKP kód (daňový kód pokladne), teda jedinečné 16 alebo 17 miestne číslo, ktoré identifikuje miesto kúpy. Potešujúcou správou je aj to, že v novej verzii aplikácie sa tieto údaje budú už vypĺňať automaticky. Okrem týchto údajov si môžeme pridať ďalšie parametre ako napr. dátum nákupu, cenu, prípadne vlastné označenie pomocou „štítkov“, ktoré nám neskôr uľahčia vyhľadávanie medzi viacerými bločkami. Veľmi praktickým prvkom je aj možnosť pridať si fotografiu výrobku, čo oceníme najme v prípade veľmi všeobecných názvov tovarov uvedených na doklade ako napr. „Dámske topánky“. Predstavte si, že doma máte 2 dcéry a manželku a idete na svadbu do rodiny. Všetky tri si kúpia topánky v jednom obchode a všetky tri dostanú bločky s rovnakým názvom, akurát možno s inou cenou. Hotová katastrofa. Pomocou fotografie ich už nikdy nepopletiete.

Ak sa pýtate ako je to s akceptáciou takýchto digitálnych dokladov u predajcu v prípade reklamácie tovaru, odpoveď je aj tu jasná. Zákon neupravuje v akej forme má kupujúci predložiť potrebný doklad pri uplatnení reklamácie u predajcu, t.j. aj jeho digitálna podoba musí byť braná v úvahu. Nuž a ak by mal predsa len nejaké problémy, stále tu je možnosť obrátiť sa na tvorcov aplikácie eBlok alebo príslušný inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie.

Je zrejmé, že konečne je tu jedna z naozaj praktických aplikácii, ktorej azda niet ani čo vytýkať.

Zdroj: PR

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj