V anglickom meste Hull rozkvitol záhon LEGO narcisov

0

Apríl je mesiacom, kedy sa celé Holandsko premení na záhon rozkvitnutých tulipánov. No tento rok to nie je jediná krajina, ktorá rozkvitla. Ako sa uvádza v správe Hulldailymail, námestie v meste Kingston upon Hull, ktoré však každý pozná iba ako Hull sa premenilo na záhon plný žltých LEGO narcisov.

Toto mesto nachádzajúce sa v časti East Yorkshire sa stalo domovom pre viac ako 1 700 kvetín, na ktoré použili 146 000 kociek LEGA. Nápad pochádza z dielne spoločnosti Bright Bricks, britskej spoločnosti, ktorú vedie LEGO umelec Duncan Titmarsh. Cieľom tejto atrakcie bolo upozorniť na významnú udalosť mesta a to výhru v súťaži o titul Mesto kultúry Veľkej Británie 2017.

Britská vláda tento titul udeľuje nejakému mestu každé 4 roky, Hull tak nasleduje svojho predchodcu, mesto Londonderry, ktoré malo túto poctu v roku 2013. Každý, kto by si chcel privoňať k týmto narcisom tak môže urobiť do 18. apríla.

Zdroj: hulldailymail.co.uk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj