V lete chcem ísť k moru! Ako na to?

0

Aj keď sa vám to môže zdať priskoro, práve teraz je najvyšší čas, aby ste začali premýšľať nad tohtoročnou letnou dovolenkou. Nuž, a premýšľať nie len o tom, kde ju stráviť, ale najmä za čo. Rozumné rozhodnutia urobené teraz, vám môžu zabezpečiť bezstarostné vylihovanie na pláži v lete.

Zriaďte si samostatný sporiaci účet

Dnešné bankové produkty prichádzajú s možnosťou zriadenia osobitného účtu, alebo len jeho podkategórie, na ktorom si budete môcť odkladať na tak povediac „horšie časy“ bez akýchkoľvek problémov. Fakt, že nasporená suma bude odložená na osobitnom účte, vám umožní sledovať, ako vám to šetrenie ide. Dôležité je taktiež pravidelné hodnotenie stavu nasporených financií, čo hrá významnú úlohu pri ďalšej motivácii k sporeniu.

Prispievajte týždenne, nie mesačne

Ideálne je mať možnosť okrem automatického odkladania na sporiacom účte aj možnosť odkladať si nejakú sumu samostatne, s plným vedomím, že teraz si odkladáte na svoju dovolenku. Jasne stanovený cieľ, ku ktorému sa budete týždenne vracať, vás nenechá zabudnúť na potrebu niečo si odložiť.

Či už to bude vo forme klasického prasiatka, obálky alebo prevodom v internet bankingu, na tom až tak nezáleží. Dôležitá je pravidelná aktivita a snaha nasporiť si.

Ak už máte ako-tak zabezpečený dostatočný balík peňazí, môžeme pristúpiť k tipom, ako ušetriť aj na samotnej dovolenke.

Hľadajte lacnejšie ubytovanie a spôsob dopravy

Na internete dnes nájdete takmer všetko. Preto si nerezervujte izbu v prvom hoteli, ktorého reklamu vám Google zobrazí. Skúste sa orientovať na lacnejšie ubytovanie v hosteloch, prípadne lacnejších penziónoch ako v 3 a viac hviezdičkových hoteloch. Ideálnym nástrojom v tomto prípade sú weby ako napr. booking.com, pomocou ktorého si môžete nájsť ubytovanie podľa vašich predstáv a v štandarde, ktorý vyhovuje vám a nie cestovnej kancelárii.

To isté platí aj pri doprave. Ak ste človek – dobrodruh a nebojíte sa nových ľudí, potom je pre vás ideálnym riešením vyskúšať služby iných „cestovateľov“. Služba couchsurfing.com združuje ľudí, ktorí sú ochotní ponúknuť ubytovanie, dopravu a mnohokrát aj sprievod po turisticky atraktívnych destináciách, a to všetko úplne zadarmo. Jedinou cenou, ktorú budete musieť zaplatiť, je že ak sa nájde dobrodruh, ktorý bude chcieť spoznať našu krajinu a mesto v ktorom bývate, tak rovnaké služby poskytnete aj vy.

Ak toto nie je nič pre vás, potom sú tu stále nástroje, ako si nájsť pohodlný a súčasne lacný let na miesto vašej vysnívanej dovolenky. Letenkyzababku.sk je stránka, pomocou ktorej si nájdete skutočne neskutočne nízke letenky do rôznych dovolenkových destinácií. Veď posúďte sami, nie je lepšie ísť za 22€ letecky do Bruselu, ako si za rovnakú cenu kúpiť lístok na vlak z Košíc do Bratislavy? Okrem toho tam nájdete aj ponuku na kompletné balíky dovoleniek za skvelé ceny, sieť lacných hotelov a množstvo článkov s praktickými radami, čo sa oplatí vidieť pri návšteve jednotlivých miest.

Takže, nech už sú vaše plány na letnú dovolenku akékoľvek, je potrebné si uvedomiť, že doba sa zmenila a to, čo niekedy platilo, že najlepšiu dovolenku mi ponúkne cestovka, už neplatí. Dnes je oveľa prospešnejšie vydať sa na cestu po svojom, aby tak ako môže byť letenka za babku, tak bola aj celá dovolenka za babku.

Zdroj:  PR

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj