V Parížskom gotickom kostole sa na strope striedala skutočná s virtuálnou realitou

0

Francúzsky kostol sv. Eustacha nachádzajúci sa v centre Paríža je impozantný sám o sebe. Jeho gotická architektúra inšpiruje mnohých turistov i domácich návštevníkov. A teraz vďaka najnovšej výstave umelca Miguela Chevaliera sa strop tohto kostola zmenil na ukážku virtuálneho sveta akoby z inej galaxie.

Prácu tohto umelca s názvom Voûtes Célestes, čo vo voľnom preklade môžeme chápať ako nejaké vesmírne klenby, si len za jeden večer prišlo pozrieť viac ako 10 000 zvedavcov.

Interaktívna virtuálna realita premieta obrazce v reálnom čase a mení sa v závislosti od pohybov návštevníkov. Každý návštevník je vyzvaný, aby sa pozeral smerom hore, aby tak mal možnosť zažiť symbolické spojenie s náboženských svetom. Celkovo 35 farebných svetov sa v jednom momente sformovalo a následne rozplynulo.

Svetelné divadlo dopĺňa pútavá hudba vďaka čomu tak vytvárajú jedno veľké impozantné divadlo.

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Tento rok minú Američania na Halloween závratných 8,4 miliardy dolárov

Tak, ako väčšina moderných sviatkov aj Halloween je predovšetkým o jednej veci – o nakupovaní. Veci ako detské kostýmy, ozdoby na dom a do domu, sladkosti, rôzne pohľadnice a spustu ďalších vecí... za to všetko sú Američania ochotní zaplatiť nemalú sumu. Podľa odhadov the National Retail Federation a správy uverejnenej na stránke Fatherly, Američania tento rok minú viac ako 8,4 miliardy dolárov, a to všetko len na prípravy tohto sviatku. Suma sa zdá byť ešte viac zvrátená ak zoberieme v úvahu skutočnosť, že minulý rok na tento účel minuli 6,98 miliardy USD. Ak sa tieto odhady naplnia, malo by ísť o doposiaľ najvyššiu sumu za uplynulých 11 rokov. V prepočte na počet obyvateľov to vychádza, že priemerný Američan pustí tento rok na oslavy Halloweenu 83 dolárov. Jediný, kto sa z tohto nezdravého stavu teší je pravý americký kapitalista, ktorému sa znova o niečo naplnia vrecká. Zdroj: fatherly.com