V Parížskom gotickom kostole sa na strope striedala skutočná s virtuálnou realitou

0

Francúzsky kostol sv. Eustacha nachádzajúci sa v centre Paríža je impozantný sám o sebe. Jeho gotická architektúra inšpiruje mnohých turistov i domácich návštevníkov. A teraz vďaka najnovšej výstave umelca Miguela Chevaliera sa strop tohto kostola zmenil na ukážku virtuálneho sveta akoby z inej galaxie.

Prácu tohto umelca s názvom Voûtes Célestes, čo vo voľnom preklade môžeme chápať ako nejaké vesmírne klenby, si len za jeden večer prišlo pozrieť viac ako 10 000 zvedavcov.

Interaktívna virtuálna realita premieta obrazce v reálnom čase a mení sa v závislosti od pohybov návštevníkov. Každý návštevník je vyzvaný, aby sa pozeral smerom hore, aby tak mal možnosť zažiť symbolické spojenie s náboženských svetom. Celkovo 35 farebných svetov sa v jednom momente sformovalo a následne rozplynulo.

Svetelné divadlo dopĺňa pútavá hudba vďaka čomu tak vytvárajú jedno veľké impozantné divadlo.

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Fotografia týždňa: 24. týždeň 2016

  Dnešná fotografia týždňa nás zavedie na sever Talianska, kde umelec bulharského pôvodu, Christo Vladimirov Javacheff, pripravil nevídané divadlo pre všetkých návštevníkov malého ostrovčeka Monte Isola. Nápad, ktorý realizoval spolu so svojou manželkou Jeanne-Calude spočíva vo viac ako 3 kilometroch dlhom páse plátna (viac ako 100 000 m2) výraznej žltej farby, ktorým pokryl okolie ostrova ako aj spájajúce móla. Nápad, ktorý sa nevidí každý deň. Pohľad z vtáčej perspektívy: Foto: Stefano Rellandini/Reuters