V Parížskom gotickom kostole sa na strope striedala skutočná s virtuálnou realitou

0

Francúzsky kostol sv. Eustacha nachádzajúci sa v centre Paríža je impozantný sám o sebe. Jeho gotická architektúra inšpiruje mnohých turistov i domácich návštevníkov. A teraz vďaka najnovšej výstave umelca Miguela Chevaliera sa strop tohto kostola zmenil na ukážku virtuálneho sveta akoby z inej galaxie.

Prácu tohto umelca s názvom Voûtes Célestes, čo vo voľnom preklade môžeme chápať ako nejaké vesmírne klenby, si len za jeden večer prišlo pozrieť viac ako 10 000 zvedavcov.

Interaktívna virtuálna realita premieta obrazce v reálnom čase a mení sa v závislosti od pohybov návštevníkov. Každý návštevník je vyzvaný, aby sa pozeral smerom hore, aby tak mal možnosť zažiť symbolické spojenie s náboženských svetom. Celkovo 35 farebných svetov sa v jednom momente sformovalo a následne rozplynulo.

Svetelné divadlo dopĺňa pútavá hudba vďaka čomu tak vytvárajú jedno veľké impozantné divadlo.

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Ak mi to ide v škole, pôjde mi to rovnako aj v živote?

Táto otázka vám určite prišla na um, keď ste sa začali vážnejšie zamýšľať nad svojim osudom po skončení štúdií. Aké to bude až vyletím zo školských lavíc a budem musieť niekde zosadnúť. Existuje súvislosť medzi úspechom v škole a neskorším úspechom v živote? The School of Life sa na tento problém pokúsili pozrieť a podľa nich to je skôr naopak. Ľudia, ktorí sú úspešní v škole, sú málokedy úspešní aj v živote. Dôvodom by mala byť skutočnosť, že školské vzdelávacie programy sú len zriedkavo navrhované ľuďmi, ktorí pôsobia mimo školského prostredia a majú kontakt s reálnym svetom. Školy sú ešte aj dnes ovplyvňované „tajomnými silami“, ktoré začali niekedy v období stredovekých kláštorov a postupne sa miešali s rôznymi myšlienkami a názormi na vzdelávanie. Dá sa to vôbec zmeniť? Zdroj: youtube.com