Väčšina slovenských panelákov je v dezolátnom stave. Čo s tým môžete spraviť práve vy?

0

V každom slovenskom meste nájdete paneláky, ktoré si pamätajú ešte časy komunizmu. Vôbec však nemôžeme tvrdiť, že by boli odvtedy modernizované. Väčšina z nich používa ešte pôvodné výťahy, fasáda je pôvodná a spoločné priestory a schránky si pamätajú ešte naši starí rodičia. Ak bývate v paneláku a nemôžete sa dívať na túto katastrofu, poradíme vám, čo môžete spraviť, aby aj váš panelák, v ktorom bývate, vyzeral naozaj dobre.

Apelujte na zmenu správcu bytového domu

Samozrejme, máte na to právo. Musia s tým však súhlasiť všetci nájomníci v paneláku. Ak nie ste spokojní s tým, ako daný správca spravuje vaše peniaze a žiadne rekonštrukcie nie sú plánované, sťažujte sa. Pomôže vám to. Neuspokojte sa s tým, ako to je. Správa bytových domov musí zareagovať na vaše námietky.

Vymeňte firmu, ktorá vám umýva spoločné priestory

Ak máte najatú firmu, ktorá vám umýva priestory a stále nie ste spokojní s tým, ako tieto priestory vyzerajú, nahraďte ju inou. Jednoducho vypovedajte zmluvu a uvidíte, že akonáhle sa vymení firma, chodby budú vyzerať čistejšie. Poprípade ak sa dohodnete, striedajte sa v umývaní chodby na poschodí. Zvoľte si skôr mesačné intervaly. Nikto z vás sa tak nepomýli a presne bude vedieť, ktorý mesiac má službu.

Až keď dostanete ročné vyúčtovanie nájomného, budete vedieť, koľko ste utratili na bývanie. Ak ste nespokojní s tým, čo sa deje, apelujte na zmeny. Navrhnite zateplenie paneláku, výmenu výťahu a udržiavajte vnútorné priestory neustále čisté.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.