Vedci opäť zažiarili: najnovšie tvrdia, že prdy vášho partnera sú zdraviu prospešné

0

V partnerskom živote sa postupom času tratia takmer všetky hranice a to, čo bolo pred časom považované za absolútne tabu sa nakoniec stáva bežnou súčasťou zdravého vzťahu. Stará pravda dokonca vraví, že ľudia žijúci dlhšiu dobu spolu sa začnú na seba aj vizuálne podobať. Je tu však jedna vec, na ktorú si partneri niekedy nezvyknú do konca života a to sú niektoré prejavy biologickej povahy nášho tela ako napr. prdy.

Zrejme je na svete len veľmi málo partneriek (manželiek), ktoré by sa tešili z toho, že im ich partner večer pred spaním „daruje“ poriadny delobuch pod spoločnou perinou. Platí to samozrejme aj naopak. No najnovšie výsledky vedeckého bádania naznačujú, že by sme sa z toho mali v podstate tešiť, pretože to môže mať pozitívny dopad na naše zdravie.

Spomínaný objav si pripísali vedci z univerzity v anglickom Exeteri. Jeden z nich, doktor Mark Wood, vysvetľuje: „Aj keď je sírovodík jeden z plynov, ktorý nám veľmi nevonia, pretože pripomína pach po skazených vajíčkach, jeho tvorba je úplne prirodzená a môže byť významným indikátorom pre prípadnú ďalšiu liečbu.“

Pri pokusoch prišli na to, že práve sírovodík pomáha bunkám vystaveným stresu prekonať to a ostať na žive. Pri svojich pokusoch umelo vytvorili zlúčeninu AP39, ktorá bola schopná v malých dávkach uvoľňovať tento plyn, a tak ochraňovala tieto bunky.

Čiže ak vás najbližšie bude chcieť vaša partnerka (partner) vyhodiť zo spálne, pretože ste tam naprdeli, môžete sa obhájiť, že je to pre vaše spoločné dobro (zdravie).

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: pixabay.com

Share.

O autorovi

Comments are closed.