Vedci zistili, prečo sa múdri ľudia ťažko zamilujú

0

Lásku nie je ľahké pochopiť, aj keď je to váš vlastný pocit. Dnes vám prinášame zistenia, ktoré vám ponúknu nový pohľad.

Takže, prečo je pre múdrych ľudí tak ťažké, zapliesť sa s druhou osobou?

Analyzujú pocity – svoje, ale aj ostatných.

Múdri ľudia sú brilantní v zbieraní informácií a vyvodzovaní záverov. Je to pre nich výhoda, ale aj nevýhoda, pretože sú náchylní ukončiť vzťah pri prvých náznakoch problému. Nepochopenie? Hádky? Prepáč, nie sme pre seba stvorení. Zbohom!

Potrebujú dostatok času na to, aby sa otvorili druhej osobe

Mozog nikdy neprestáva pracovať a nikdy neprestáva odhaľovať veľké množstvo detailov a dôvodov o tom, prečo nemôže byť všetko v poriadku. Výsledkom je, že pre inteligentných ľudí je ťažké otvoriť sa druhej osobe. Vedia a chápu, že akýkoľvek vzťah je riskantný. Preto často pôsobia chladne a oddelene, no nemusí to byť pravda.

Držia sa starých skúseností.

Toto je pre múdrych ľudí ďalšia pasca. Veci, ktoré zničili ich predchádzajúci vzťah, nie sú podstatné v novom vzťahu, no len málokedy si to uvedomujú. Pamätajú si bolesť z posledného rozchodu a nevedome prenášajú tieto skúsenosti na osobu, s ktorou sú teraz.

Byť slobodný je ich vedomé rozhodnutie.

To je fakt. Múdri ľudia majú jasno v tom, že je lepšie byť sám a v pohodlí ako s niekým, kto nie je až tak ,,ich človek“. Je to ich vedomé a veľmi dobre premyslené rozhodnutie. Väčšinu času trávia takýto ľudia osamote, pretože to jednoducho chcú a cítia sa pri tom veľmi dobre.

Zdroj: iheartintelligence.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Ako nedostatok sexu ohrozuje spoločný vzťah

Sex. Také krátke slovo a koľko sa za ním skrýva. Niektorí ľudia majú problém ho vôbec vysloviť, pre iných sa zasa stalo zmyslom života. Tak či onak, ako pri všetkom, aj tu platí, že všetkého veľa škodí, ale úplný nedostatok je tiež na škodu. Neodlučiteľnou súčasťou každého zdravého vzťahu je vo väčšine prípadov dôvera. Ak však medzi partnermi nie je dostatok intimity a fyzického kontaktu, nevyhnutne dochádza aj k deficitu v emocionálnej rovine. Nedostatok spoločne strávených chvíľ potom vedie k smútku, nešťastiu a v konečnom dôsledku to niekedy býva aj dôvod pre neveru. The School of Life sa do tejto zaujímavej témy ponorili o niečo hlbšie a vo svojom videu rozoberajú dôvody prečo je sex kľúčovou súčasťou každého vzťahu ako aj to, ako jeho nedostatok môže ohroziť každodenný život partnerov. Zdroj: youtube.com