Vedci zistili, prečo sa múdri ľudia ťažko zamilujú

0

Lásku nie je ľahké pochopiť, aj keď je to váš vlastný pocit. Dnes vám prinášame zistenia, ktoré vám ponúknu nový pohľad.

Takže, prečo je pre múdrych ľudí tak ťažké, zapliesť sa s druhou osobou?

Analyzujú pocity – svoje, ale aj ostatných.

Múdri ľudia sú brilantní v zbieraní informácií a vyvodzovaní záverov. Je to pre nich výhoda, ale aj nevýhoda, pretože sú náchylní ukončiť vzťah pri prvých náznakoch problému. Nepochopenie? Hádky? Prepáč, nie sme pre seba stvorení. Zbohom!

Potrebujú dostatok času na to, aby sa otvorili druhej osobe

Mozog nikdy neprestáva pracovať a nikdy neprestáva odhaľovať veľké množstvo detailov a dôvodov o tom, prečo nemôže byť všetko v poriadku. Výsledkom je, že pre inteligentných ľudí je ťažké otvoriť sa druhej osobe. Vedia a chápu, že akýkoľvek vzťah je riskantný. Preto často pôsobia chladne a oddelene, no nemusí to byť pravda.

Držia sa starých skúseností.

Toto je pre múdrych ľudí ďalšia pasca. Veci, ktoré zničili ich predchádzajúci vzťah, nie sú podstatné v novom vzťahu, no len málokedy si to uvedomujú. Pamätajú si bolesť z posledného rozchodu a nevedome prenášajú tieto skúsenosti na osobu, s ktorou sú teraz.

Byť slobodný je ich vedomé rozhodnutie.

To je fakt. Múdri ľudia majú jasno v tom, že je lepšie byť sám a v pohodlí ako s niekým, kto nie je až tak ,,ich človek“. Je to ich vedomé a veľmi dobre premyslené rozhodnutie. Väčšinu času trávia takýto ľudia osamote, pretože to jednoducho chcú a cítia sa pri tom veľmi dobre.

Zdroj: iheartintelligence.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Affinity Photo – nová a silnejšia alternatíva k Adobe Photoshop

Affinity Photo je úplne nový grafický editor, ktorým chce anglická softwarová spoločnosť Serif poraziť giganta v tomto odbore – Adobe Photoshop. S prívlastkami ako „najrýchlejší, najplynulejší, najpresnejší profesionálny grafický editor pre Mac“ je navrhnutý predovšetkým pre profesionálnych grafikov a fotografov. Cieľom tvorcov je odlíšiť sa od ostatných grafických editorov práve vďaka svojej rýchlosti a dostupnej cene. Ashley Hewson, výkonný riaditeľ spoločnosti Serif, v rozhovore pre Creative Bloq povedal: „Photoshop je úžasný software. Ale problém je, že celý je postavený na 25-ročnej architektúre. Keď sa táto architektúra budovala, v Adobe nemohli ani len tušiť o tých neuveriteľných pokrokoch vo vývoji PC, ktorých sme svedkami dnes. V skratke to znamená, že Adobe sa snaží prispôsobiť Photoshop tak, aby mohol využiť tú ohromnú silu súčasných počítačov.“ Ako dôkaz namiesto sľubov, spoločnosť Serif v beta verzii svojho nového editora ponechala aj prvky určené výhradne pre profesionálov. Program je kompatibilný s Mac OX X Lion 10.7.5 a vyššími a je dostupný v anglickom, nemeckom, francúzskom a španielskom jazykovom vyhotovení. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o tejto novinke, zaregistrujte sa a získajte voľne dostupnú beta verziu úplne zadarmo.  http://petapixel.com/assets/uploads/2015/02/shadows-and-highlight-clipping-indicators.jpg http://petapixel.com/assets/uploads/2015/02/infilling-caf.jpg   Zdroj: petapixel.com