Vedeli ste, že zmazaním tejto aplikácie si môžete až dvojnásobne predlžiť výdrž batérie?

2

John Koetsier, odborník na problematiku mobilných telefónov, sa v najnovšej správe priznal k veľmi prekvapujúcim výsledkom. Zmazaním jedinej aplikácie zo svojho mobilného telefónu dokázal zvýšiť výdrž jeho batérie až takmer o polovicu. A tou nenásytnou aplikáciou nebolo nič iné než Facebook.

Snímok obrazovky, ktorý vyhotovil na svojom telefóne Apple iPhone 7, jasne dokazuje, že samotná aplikácia Facebook požiera 2-krát viac ako 6 ďalších aplikácii dohromady.

Je jasné, že tieto čísla sú len orientačné, pretože každý používa svoj telefón ináč, ale toto by mal byť jasný signál pre vývojárov z Facebooku, aby tento nelichotivý fakt čím skôr napravili.

Zdroj: inc.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Šla som sa teda pozrieť na moje percentá a výsledky boli úplne iné, za posledných 7 dní mal Facebook využitie len 1% batérie a to som bola v tejto aplikácii denne minimálne raz. Za posledných 24h mi zožral najviac baterky Skype – 57%, a to chápem, lebo som si volala cez Skype so sestrou 3 hodiny. Takže, článok je bohužiaľ zavádzajúci.

  2. Dakujme za Vas nazor. Informacie vychadzali z prieskumu pana Johna Koetsier, ktory to zistil na konkretnom type telefonu – iPhone 7. Cize ak mate iny telefon, je vysoko pravdepodobne, ze aj vysledky budu ine. A navyse, v clanku mate jasne uvedene, ze „tieto čísla sú len orientačné, pretože každý používa svoj telefón ináč“. Preto si dovolime oponovat tomu, ze clanok je „zavadzajuci“, ako pisete… Vsetko dobre.

Komentuj