Verili by ste, že už aj reklama na fazuľu môže byť označená za „nebezpečnú“?

0

Ak si odmyslíme zopár tých „prdov“, ktoré nám môže fazuľa privodiť, čím iným môže byť pre človeka nebezpečná. Tí, ktorí žijú vo Veľkej Británii, to vedia presne. Britský úrad pre dohľad nad reklamami (Advertising Standards Authority) zakázal reklamu na fazuľu v paradajkovej omáčke značky Heinz Beanz, pretože by mohla u deti vyvolať škodlivé napodobňovanie a opičenie sa po tom, čo v reklame vidia.

V reklame vystupujú ľudia, ktorí spievajú a „hrajú“ na prázdnych plechovkách od tejto fazule. Spomínaný úrad sa obáva, že ak by to deti napodobňovali, mohli by sa porezať.

Výrobca tejto fazule sa proti rozhodnutiu samozrejme odvolal s tvrdením, že doposiaľ nebolo ani len počuť o nejakom náznaku podobnej nehody.

Reklama je ešte stále dostupná na internete, kde si ju už stihlo pozrieť takmer 2 milióny ľudí. Uvidíme však dokedy tam ostane.

Zdroj: adage.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nový oficiálny trailer k filmu „Hunger Games Part 2“ ukazuje sestry Everdeenove v pevnom zväzku

Iba pár mesiacov pred oficiálnym uvedením filmu Hunger Gamers: Mockingjay — Part 2 do kín sa produkčná spoločnosť Lionsgate rozhodla vypustiť druhý oficiálny trailer k tomuto filmovému hitu roka. S označením „Pre Prim“ sa Katniss Everdeen snaží vyvolať si všetky scény zo série The Hunger Games, pričom poukazuje na silné puto medzi ňou a jej sestrou, ako aj na to, ako sa im podarilo zvládnuť ťažký boj odporu voči „Capitolu“. Spolu s týmto trailerom spoločnosť Lionsgate vydala aj nový plagát s Katniss a „mockingjay“ na jej pleci. Film má oficiálnu premiéru 20. novembra 2015. http://cdn.movieweb.com/img.news/NExD2ucGPVBJBA_1_2.jpg Zdroj: movieweb.com