Verili by ste, že už aj reklama na fazuľu môže byť označená za „nebezpečnú“?

0

Ak si odmyslíme zopár tých „prdov“, ktoré nám môže fazuľa privodiť, čím iným môže byť pre človeka nebezpečná. Tí, ktorí žijú vo Veľkej Británii, to vedia presne. Britský úrad pre dohľad nad reklamami (Advertising Standards Authority) zakázal reklamu na fazuľu v paradajkovej omáčke značky Heinz Beanz, pretože by mohla u deti vyvolať škodlivé napodobňovanie a opičenie sa po tom, čo v reklame vidia.

V reklame vystupujú ľudia, ktorí spievajú a „hrajú“ na prázdnych plechovkách od tejto fazule. Spomínaný úrad sa obáva, že ak by to deti napodobňovali, mohli by sa porezať.

Výrobca tejto fazule sa proti rozhodnutiu samozrejme odvolal s tvrdením, že doposiaľ nebolo ani len počuť o nejakom náznaku podobnej nehody.

Reklama je ešte stále dostupná na internete, kde si ju už stihlo pozrieť takmer 2 milióny ľudí. Uvidíme však dokedy tam ostane.

Zdroj: adage.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Čo je to kniha a aký je jej príbeh?

Knihy boli po stáročia jedným z hlavných spôsobov uchovávania informácií pre nasledujúce generácie. V istom okamihu nášho života, zrejme každý v inom, sme objavili jej čaro a mohli sa tak pohrúžiť do tajov fantazijných príbehov, vzrušujúcich romantických príbehov, či načerpať nové vedomosti z rôznych učebníc. Každý si našiel tú svoju, ale len málokto sa kedy zamyslel nad tou ohromnou cestou, ktorú má kniha za sebou. V krátkom videu s názvom The Evolution of the Book (z produkcie TED-Ed) vás moderátorka Julie Dreyfussová prevedie vývojom knihy s cieľom nájsť odpoveď na základnú otázku: „Čo robí knihu knihou?“ Knihu ako jeden celok takpovediac rozmení na drobné a postupne vysvetlí zaujímavé detaily okolo jej vzniku ako napríklad použitie atramentu, rôznych druhov písem a pod. V závere sa snaží nájsť odpoveď na otázku, či prechod od tlačených kníh k dnes čoraz viac používaným elektronickým má nejaký vplyv na spôsob ako a čo čítame. Zdroj: youtube.com