Verili by ste, že už aj reklama na fazuľu môže byť označená za „nebezpečnú“?

0

Ak si odmyslíme zopár tých „prdov“, ktoré nám môže fazuľa privodiť, čím iným môže byť pre človeka nebezpečná. Tí, ktorí žijú vo Veľkej Británii, to vedia presne. Britský úrad pre dohľad nad reklamami (Advertising Standards Authority) zakázal reklamu na fazuľu v paradajkovej omáčke značky Heinz Beanz, pretože by mohla u deti vyvolať škodlivé napodobňovanie a opičenie sa po tom, čo v reklame vidia.

V reklame vystupujú ľudia, ktorí spievajú a „hrajú“ na prázdnych plechovkách od tejto fazule. Spomínaný úrad sa obáva, že ak by to deti napodobňovali, mohli by sa porezať.

Výrobca tejto fazule sa proti rozhodnutiu samozrejme odvolal s tvrdením, že doposiaľ nebolo ani len počuť o nejakom náznaku podobnej nehody.

Reklama je ešte stále dostupná na internete, kde si ju už stihlo pozrieť takmer 2 milióny ľudí. Uvidíme však dokedy tam ostane.

Zdroj: adage.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

MacBook selfie fotky sú ešte viac uletené ako klasické fotené mobilom

Áno, vidíte dobre. Tento muž sa snaží odfotiť sa pomocou svojho MacBooku. Z obrázku nie je jasné, na čom títo ľudia „fičia“, poprípade čo pojedli, ale očividne im nechýba zmysel pre recesiu. Predtým než sa začnete rozčuľovať nad ďalším hlúpym nápadom, ktorý sa ľudia pokúšajú speňažiť, upokojíme vás informáciou, že tieto selfie paličky nie sú na predaj. Ide o spoločenský projekt, ktorý sa snaží poukázať na posadnutosť súčasnej spoločnosti so selfie fotografiami a márnivým prístupom k životu. Za projektom stoja Moises (Art404), John Yuyi a Tom Galle a na svojich fotografiách sa snažia ukázať ako bizarne to niekedy môže vyzerať. Autori projektu k fotografiám nepodali žiadne bližšie vysvetlenie, no v podstate ani nie je potrebné. Tieto fotografie hovoria všetko sami za seba. http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-30.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-34.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-2.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-32.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-33.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/macbook-selfie-stick-moises-john-yuyi-tom-galle-31.jpg Zdroj: mashable.com