Vodiči vyhlásili vojnu vozidlám so silnými svetlami. Používajú nato desivé reflexné fólie

0

Niektorí čínski majitelia osobných automobilov už majú po krk bezohľadnosti iných iných vodičov, ktorí si vedome nechávajú zapnuté diaľkové svetlá a oslepujú autá pred nimi. Najnovšou zbraňou v tomto boji by mali byť reflexné fólie nalepené na zadné sklo s vyobrazeniami hororových postáv.

Ak sa vozidlo so silnými svetlami priblíži dostatočne blízko, fólia sa akoby „aktivovala“ a na skle sa zobrazia vražedné tváre zo záhrobia alebo niečo podobne desivé.

Za prijateľnú cenu od 3 do 18 dolárov sa tieto fólie vypredávajú ako čerstvo upečený chlieb. Proti ich používaniu nie je dokonca ani pekinská polícia, ktorá však varuje, že vodiči nesú zodpovednosť za prípadne nehody spôsobené vystrašením iných vodičov.

Iná situácia je v provincii Shandong, kde sa polícia chystá vodičov s týmito fóliami pokutovať sumou 100 čínskych jüanov.

Zdroj: dangerousminds.net

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Tajvan sa stal prvou ázijskou krajinou, ktorá zakázala konzumáciu psieho a mačacieho mäsa

Podľa novej legislatívy sa každému, koho v Tajvane prichytia ako konzumuje psie alebo mačacie mäso, ujde mastná pokuta v rozmedzí 1 300 až 6 500 libier. Navyše, ako uvádza správa denníka Guardian, ak v tom bude vinník pokračovať, hrozí mu likvidačná pokuta vo výške 130 000 libier, alebo až väzenie na 5 rokov. Tento zákaz je snahou Tajvanu prispieť k ochrane práv zvierat, v rámci ktorej sa zvyšuje aj pokuta za predaj, kúpu alebo chovanie týchto zvierat za účelom ich konzumácie. Podobný zákaz sa tu objavil už v roku 2011, ale následný prieskum ukázal, že ho takmer nikto nerešpektoval a psie bitúnky s reštauráciami ho vo veľkom porušovali bez akýchkoľvek následkov. Jeden z najväčších masových psích jatiek sa každoročne konajú v Číne. Festival psieho mäsa (Yulin dog meat) je udalosťou, pri ktorej je zabitých aj 10 000 psov, a to aj napriek protestom ochranárov zvierat. Zmena postoja pravdepodobne súvisí aj s faktom, že prezident Tajvanu (Tsai Ing-wen) je veľký milovník mačiek, ktorý si zároveň adoptoval troch starých vodiacich psov. Okrem samotnej konzumácie zvierat je trestné aj viesť psa na vôdzke počas jazdy motorkou alebo autom. Zdroj: theguardian.com