Výnimočné fotografie dokumentujúce bohatstvo talianskej architektúry

0

S prácou výnimočného fotografa Davida Burdenyho sme sa stretli už minulý rok, keď uverejnil svoje fotografie dokumentujúce krásu staníc ruského metra. Tento fotograf, pôvodom architekt, svoje vzdelanie nezaprie ani vo svojej umeleckej práci.

Aj vo svojom najnovšom projekte sa zameral na krásu architektúry, tentoraz na prepychové interiéry talianskych budov. Jeho ostrému oku neunikla takmer žiadna chodba či vstupná hala súkromných rezidencií alebo verejných múzeí, ktoré vynikajú svojou krásou prepracovanou do najmenšieho detailu.

Fotografiám dominuje kompozičná symetria a cit pre farebnosť. Pri pohľade na jeho fotografie je veľmi ľahké predstaviť si skutočné osoby z minulosti, ktoré tieto priestory niekedy obývali.

Hunting Lodge (Rotunda), Stupingi Palace, Piedmont, Taliansko

Palazzo Colonna, Rím, Taliansko 2016

Castle of Sammezzano, Taliansko, 2016

Izba máp, Villa Farnese, Caprarola, 2016

Zrkadlová sieň, Ducal Palace, Mantua, Taliansko, 2016

Knižnica, Neapol, Taliansko, 2016

Gran Galleria, Reggia di Venaria Reale, Piedmont, 2016

Court Theater, Royal Palace of Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Apartmány princezny Isabelly, Palazzo Colonna, Rím, Taliansko, 2016

Palazzo Madama, Turín, Taliansko, 2016

Ca’ Rezzonico II, Benátky, Taliansko, 2012

Reggia di Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Tenuta Berroni, Racconigi, Taliansko, 2016

Castello, Racconigi, Taliansko, 2016

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

V tomto malom kanadskom mestečku vám dajú hneď prácu a k tomu kus vlastnej pôdy

Cape Breton je maličký ostrov na východnom konci kanadskej provincie Nové Škótsko. Vidiecky trh farmárovej dcéry, pekáreň a predajňa so zmiešaným tovarom  je všetko čo potrebujete na život v tomto raji na Zemi. V podstate tam toho majú oveľa viac, jediné čo im chýba sú obyvatelia. Tento nádherný ostrov s jedinečnou prírodou a znečistením nezaťaženým životným prostredím má toho v ponuke naozaj veľa. Populácia približne 150 000 ľudí síce nie je najmenšia, ale problémom je, že neustále klesá. Po tom, čo sa zamestnali všetci domáci obyvatelia, majitelia prevádzok začali zháňať zamestnancov aj prostredníctvom ich stránky na Facebooku. Teraz platí, že každý kto sa tam presťahuje automaticky získa zamestnanie a k tomu ešte aj dosť veľký kus pôdy do osobného vlastníctva. Jediným háčikom je však fakt, že o prácu môžu žiadať jedine občania Kanady, nakoľko tento ostrov nespĺňa podmienky pre zamestnávanie cudzincov. Je tu však šanca, pretože podľa kanadských zákonov, na získanie pracovného povolenia v Kanade potrebujete len 2 dokumenty – „pozvánku“ od kanadského zamestnávateľa, že vás potrebuje a pracovné povolenie, ktoré je možné získať na dočasné víza. To znamená, že sen o práci snov nie je až tak vzdialený. Zdroj: brightside.me