Výnimočné fotografie dokumentujúce bohatstvo talianskej architektúry

0

S prácou výnimočného fotografa Davida Burdenyho sme sa stretli už minulý rok, keď uverejnil svoje fotografie dokumentujúce krásu staníc ruského metra. Tento fotograf, pôvodom architekt, svoje vzdelanie nezaprie ani vo svojej umeleckej práci.

Aj vo svojom najnovšom projekte sa zameral na krásu architektúry, tentoraz na prepychové interiéry talianskych budov. Jeho ostrému oku neunikla takmer žiadna chodba či vstupná hala súkromných rezidencií alebo verejných múzeí, ktoré vynikajú svojou krásou prepracovanou do najmenšieho detailu.

Fotografiám dominuje kompozičná symetria a cit pre farebnosť. Pri pohľade na jeho fotografie je veľmi ľahké predstaviť si skutočné osoby z minulosti, ktoré tieto priestory niekedy obývali.

Hunting Lodge (Rotunda), Stupingi Palace, Piedmont, Taliansko

Palazzo Colonna, Rím, Taliansko 2016

Castle of Sammezzano, Taliansko, 2016

Izba máp, Villa Farnese, Caprarola, 2016

Zrkadlová sieň, Ducal Palace, Mantua, Taliansko, 2016

Knižnica, Neapol, Taliansko, 2016

Gran Galleria, Reggia di Venaria Reale, Piedmont, 2016

Court Theater, Royal Palace of Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Apartmány princezny Isabelly, Palazzo Colonna, Rím, Taliansko, 2016

Palazzo Madama, Turín, Taliansko, 2016

Ca’ Rezzonico II, Benátky, Taliansko, 2012

Reggia di Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Tenuta Berroni, Racconigi, Taliansko, 2016

Castello, Racconigi, Taliansko, 2016

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Prečo sú Briti natoľko posadnutí čajom?

Vedeli ste, že vo Veľkej Británií sa denne vypije viac ako 165 miliónov šálok čaju? Zarážajúci údaj, čo poviete? Nová epizóda Anglophenie sa pokúša zodpovedať otázku, prečo sú Briti natoľko posadnutí pitím čaju. Kate Arnell v krátkom videu udáva zopár zaujímavých faktov o čaji a o tom, ako sa stal typickým britským nápojom. Dozviete sa tiež, čo prispelo k jeho spopularizovaniu a tiež prečo je považované za zdvorilé ponúknuť šálku čaju každému, koho stretnete. Mimochodom, poznáte rozdiel medzi tzv. low tea a high tea? Pozrite si nasledujúce video a dozviete sa. Zdroj: youtube.com