Výnimočné fotografie dokumentujúce bohatstvo talianskej architektúry

0

S prácou výnimočného fotografa Davida Burdenyho sme sa stretli už minulý rok, keď uverejnil svoje fotografie dokumentujúce krásu staníc ruského metra. Tento fotograf, pôvodom architekt, svoje vzdelanie nezaprie ani vo svojej umeleckej práci.

Aj vo svojom najnovšom projekte sa zameral na krásu architektúry, tentoraz na prepychové interiéry talianskych budov. Jeho ostrému oku neunikla takmer žiadna chodba či vstupná hala súkromných rezidencií alebo verejných múzeí, ktoré vynikajú svojou krásou prepracovanou do najmenšieho detailu.

Fotografiám dominuje kompozičná symetria a cit pre farebnosť. Pri pohľade na jeho fotografie je veľmi ľahké predstaviť si skutočné osoby z minulosti, ktoré tieto priestory niekedy obývali.

Hunting Lodge (Rotunda), Stupingi Palace, Piedmont, Taliansko

Palazzo Colonna, Rím, Taliansko 2016

Castle of Sammezzano, Taliansko, 2016

Izba máp, Villa Farnese, Caprarola, 2016

Zrkadlová sieň, Ducal Palace, Mantua, Taliansko, 2016

Knižnica, Neapol, Taliansko, 2016

Gran Galleria, Reggia di Venaria Reale, Piedmont, 2016

Court Theater, Royal Palace of Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Apartmány princezny Isabelly, Palazzo Colonna, Rím, Taliansko, 2016

Palazzo Madama, Turín, Taliansko, 2016

Ca’ Rezzonico II, Benátky, Taliansko, 2012

Reggia di Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Tenuta Berroni, Racconigi, Taliansko, 2016

Castello, Racconigi, Taliansko, 2016

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

5 vedeckých odporúčaní ako byť viac atraktívny

Oplatí sa byť atraktívnym. Vedci vypočítali, že atraktívni ľudia zarobia v prieme až o 14% viac peňazí, ako ich menej atraktívni kolegovia. Avšak nezabúdajte, že atraktivita nie je iba o zovňajšku ale aj o vnútornej kráse. Ak sa bavíme o vnútornom svete každého z nás, našu „krásu” ovplyvňuje napríklad s kým sa stretávame, ako sa správame k druhým, aké máme partnerské vzťahy, atď. Čo nám teda vedci odporúčajú? Buďte zábavný Viacero štúdií dokázalo, že ženy viac priťahujú muži, s ktorými je jednoducho zábava. Tento výsledok bol zistený celkom zaujímavým spôsobom. Vedci si pripravili pokus v reálnom svete, kde mal muž povedať svojmu priateľovi za barom, podľa neho zaujímavý vtip, ktorý si vypočula žena. A následne si mal od tejto krásky, vypýtať mobilné číslo. Po tom ako táto „scénka” prebehla, pribehol vedec s dotazníkom, ako by žena ohodnotila celkovú inteligenciu muža, ktorý vtip povedal a taktiež ho mala ohodnotiť bodmi, podľa toho či by s ním chcela vyjsť von alebo nie. Zaujímavý výsledok? Muži, ktorí povedali zaujímavý vtip mali až o 3x vyšší záujem u žien! A taktiež boli ohodnotení ako viacej inteligentní a zaujímaví. Takže milí páni, buďte zábavní a dostanete každú jednu ženu! Obklopte sa priateľmi Štúdia z roku 2014 realizovaná Univerzitou v Kalifornii dokázala, že ľudia obklopení priateľmi sú považovaní za viac atraktívnych. Výsledky boli zistené pokusom, kde sa skupina vybraných mužov a žien mala pozrieť na fotografie, na ktorých boli ľudia buď osamote alebo obklopení viacerými ľuďmi. Výsledok bol skoro vždy rovnaký - každému sa zapáčila fotografia, kde bolo viacero ľudí naokolo. Podľa vedcov je to spôsobené tým, že ak sa objaví niekto v skupine ľudí, urobíme akýsi priemer tvári a vyberieme si tú osobu, ktorá nás zaujme najviac. Radšej preskočte Small Talk Štúdia Univerzity New York, ukazuje, že preskočenie tak preferovaného „Small Talk” rozhovoru vedie k lepšej a hlbšej komunikácii medzi rozprávačmi. To znamená, keď sa dokážete otvoriť niekomu a ukázať mu city a záujem o neho, zaujmete ho viac. Dôvodom, je to, že človek, ktorý sa vie otvoriť, priťahuje pozornosť, keďže druhá osoba má pocit, že mu vie veriť. Buďte vodcom Ľudí priťahuje moc a sila. Štúdia z roku 2014 dokazuje, že podľa hodnotení členov skupiny, ktorí mali určiť najviac atraktívneho člena skupiny, veľká väčšina zvolila svojho vodcu. Ďalším dôkazom môže slúžiť aj štúdia, kde boli pozvané testované osoby, ktoré mali zoradiť politikov podľa ich atraktivity. Výsledok bol pochopiteľný - známejší a silnejší politici vždy zvíťazili nad tými slabšími. Viac sa usmievajte Poslednou radou je, aby ste sa viac usmievali. Podľa švajčiarskych vedcov, ktorí skúmali spojenie medzi atraktivitou a úsmevom, na tom úsmeve predsa len niečo bude. Podľa nich platí - čím väčší úsmev, tým atraktívnejšia osoba! Stojí to za to usmiať sa! Peknú, usmiatu „mikulášsku nedeľu“ vám praje váš SMARTmug.sk. Zdroj: businessinsider.com