Výnimočné fotografie dokumentujúce bohatstvo talianskej architektúry

0

S prácou výnimočného fotografa Davida Burdenyho sme sa stretli už minulý rok, keď uverejnil svoje fotografie dokumentujúce krásu staníc ruského metra. Tento fotograf, pôvodom architekt, svoje vzdelanie nezaprie ani vo svojej umeleckej práci.

Aj vo svojom najnovšom projekte sa zameral na krásu architektúry, tentoraz na prepychové interiéry talianskych budov. Jeho ostrému oku neunikla takmer žiadna chodba či vstupná hala súkromných rezidencií alebo verejných múzeí, ktoré vynikajú svojou krásou prepracovanou do najmenšieho detailu.

Fotografiám dominuje kompozičná symetria a cit pre farebnosť. Pri pohľade na jeho fotografie je veľmi ľahké predstaviť si skutočné osoby z minulosti, ktoré tieto priestory niekedy obývali.

Hunting Lodge (Rotunda), Stupingi Palace, Piedmont, Taliansko

Palazzo Colonna, Rím, Taliansko 2016

Castle of Sammezzano, Taliansko, 2016

Izba máp, Villa Farnese, Caprarola, 2016

Zrkadlová sieň, Ducal Palace, Mantua, Taliansko, 2016

Knižnica, Neapol, Taliansko, 2016

Gran Galleria, Reggia di Venaria Reale, Piedmont, 2016

Court Theater, Royal Palace of Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Apartmány princezny Isabelly, Palazzo Colonna, Rím, Taliansko, 2016

Palazzo Madama, Turín, Taliansko, 2016

Ca’ Rezzonico II, Benátky, Taliansko, 2012

Reggia di Caserta, Caserta, Taliansko, 2016

Tenuta Berroni, Racconigi, Taliansko, 2016

Castello, Racconigi, Taliansko, 2016

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Tomáš „Tomike“ Sučik: Baby, nebláznite, anorektičky nás nepriťahujú!

„Ak si sa aj Ty našla v texte tejto protianorektickej hymny, nechudni a nič, prosím Ťa, na seba nemeň. My muži to milujeme,“ týmto odkazom prekvapí vo svojom novom singli Melodráma spevák Tomáš „Tomike“ Sučik. V klipe z dielne Cub Art Pictures predstaví nielen vlastný pohľad na ideál ženskej krásy, ale ponúkne aj návod ako zaujímavo môže vyzerať hodina chémie. Aká žena je krásna? Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď, pretože platí, koľko ľudí, toľko chutí. Napriek tomu sa ju mnohí snažia škatuľkovať. Vysnívaná postava, ku ktorej patria dokonalé prsia, zadok, stehná, nablýskaný úsmev... Tieto všetky komerčne ponúkané ideály zmetie Tomike v aktuálnom singli Melodráma zo stola! „Mnoho žien, aj z môjho okolia, túžilo po ideálnych mierach natoľko, až nezmyselne schudli a chlapom sa, paradoxne, prestali páčiť. Preto sa im snažím vysvetliť, že ak im povieme, že sa nám páčia, myslíme tým naozaj, že sa nám páčia a nenaznačujeme im, aby sa stali anorektičkami. Okrem toho charizma, inteligencia a zmysel pre humor dokážu často úplne zatieniť drobné chybičky krásy,“ vysvetľoval Tomike. Semifinalista súťaží „Česko-Slovenko hľadá Superstar“ a „Hlas Česko-Slovenska“ si k spolupráci pozval talentovaného repera Tomyho Kottyho a skladba vznikala v štúdiu Mariána Čekovského, ktorý nahral viacero nástrojov. Výsledkom je funky singel s pikantným textom a ľahko kontroverzným klipom, o čom svedčí fakt, že väčšina komparzistov v ňom odmietla účinkovať. Jeho dej sa odohráva v učebni chémie, kde sa Tomike ako učiteľ snaží z rôznych chemikálií vyrobiť dokonalú ženu. „Pri imaginárnych pokusoch sme použili aj originálne látky z chemického laboratória. Počas natáčania sme poplietli skúmavky a nevedeli sme, kde je džús alebo roztopený nanuk a kde sú pravé chemikálie. Trošku sme pri ich pití riskovali, ale nemám informáciu o tom, aby niekto z natáčania nedošiel domov,“ smial sa Tomike. Hoci celý klip vznikal v priestoroch školy, jeden záber predsa len bol natočený o dva týždne neskôr a na mieste, kde by to (s najväčšou pravdepodobnosťou) nikto neuhádol. Moment kedy Tomike vybehne z budovy, aby vypil kokteil v skúmavke, dotáčali na svadbe jeho sesternice. „Počas natáčania sme na tento záber jednoducho zabudli. Po dvoch týždňoch mi volali kameramani s tým, že v sobotu budú v Košiciach a či ho môžeme dotočiť. Vzal som si teda veci na svadbu a točili sme pred svadobčanmi, ktorí z toho mali veľkú zábavu. Teraz sa všetci smejú, ako autenticky sa podarilo dokrútku nastrihať,“ pridal pikošku z natáčania Tomike. Zdroj: Imrich Makó, PR a produkčný manažér