Výrobca profesionálnych kamier RED sľubuje mobil s holografickým displejom za 1200 dolárov

0

Nie je to nič nezvyčajné, aby výrobca foto-video techniky obrátil svoj záujem aj smerom k mobilným telefónom. Stalo sa tak v prípade spoločností Kodak a Polaroid a ako sa zdá teraz je na rade ďalší, výrobca profesionálnych kamier RED.

Spoločnosť práve predstavila svoj zámer uviesť na trh mobilný telefón s označením Hydrogen One. Má sa jednať o telefón s OS Android, ktorého cena bude začínať na 1 195 dolároch. Za túto sumu dostanete telefón v hliníkovom tele s niekoľkými bláznivými vychytávkami. Ak by ste sa rozhodli pre model z titánu, budete si musieť priplatiť ďalšie 4 stovky.

Jednou z nich by mal byť sľubovaný holografický displej, ktorý by mal byť schopný zobrazovať obraz v klasickom 2D režime, stereo 3D ako aj špeciálnom 4-view obsahu, nech už to je čokoľvek, pretože sa jedná o výmysel RED. Všetko je to možné vďaka špeciálnej RED nanotechnológii, o ktorej spoločnosť nemá potrebu prezradiť nič bližšie. Ich cieľom bolo vytvoriť mobil, ku ktorému na 3D zobrazenie nebude potrebné použiť žiadne osobitné okuliare.

Neostáva nám nič iné len si počkať a presvedčiť sa na vlastné oči, koľko zo sľubov spoločnosť naozaj splní a čím nás vlastne prekvapí.

Zdroj: engadget.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj