Vysokozdvižné vozíky zlepšujú a zefektívňujú fungovanie skladov

0

Vysokozdvižné vozíky sú nenahraditeľnými pomocníkmi v každej výrobnej hale, skladoch či iných veľkých priestoroch, kde je potrebné manipulovať s predmetmi s veľkou hmotnosťou či veľkým objemom. Dá sa tento pomocník ešte nejako vylepšiť?

Vysokozdvižné vozíky by mali byť v súčasnosti základom každého skladu, kde sa manipuluje s ťažkými bremenami. Predsa len príjem či expedícia tovaru neprebieha v kusoch, ale paletách. Navyše vďaka tomu môžete v budúcnosti zvýšiť aj kapacitu skladu, keďže s vozíkom bez problémov uložíte paletu aj do niekoľkometrovej výšky.

Výrobcovia neustále prinášajú lepšie a lepšie vysokozdvižné vozíky s mnohým inováciami, ktoré ešte viac zjednodušia a zefektívnia prácu v skladoch a výrobných halách.

Vozidlá bez vodiča?

Nie však autá, ale vysokozdvižné vozíky, stohovače a paletové vozíky, ktoré vôbec nepotrebujú na výkon práce človeka. Trh s robotickými službami jednoducho nezastaviteľne rastie. Ako vôbec fungujú takéto automatizované vozíky? Vozidlá pri pohybe sledujú značky alebo drôty v podlahe, prípadne používajú na navigáciu magnety či lasery.

Automatizované vozidlá dokážu presúvať produkt a konať nezávisle v priestoroch skladov a tovární vo všetkých fázach výroby, a to všetko bez ľudskej námahy. V skladovom priemysle sa tak rozhodne otvára celý nový svet.

Takéto vozíky rozhodne šetria čas, znižujú náklady na prácu ako aj poškodenia produktov, zvyšujú bezpečnosť a produktivitu a zlepšujú flexibilitu. Netreba sa však obávať toho, že by v skladoch úplne nahradili ľudí. Hoci sú automatické vozidlá efektívne, nemyslia, len konajú.

Automatizované vysokozdvižné vozíky sú len pomocnou rukou pri vykonávaní úloh, ktoré by boli ťažké, nebezpečné, nudné alebo monotónne sa opakujúce.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.