WC a starostlivosť oň

0

Je neoddeliteľnou súčasťou kúpeľne, ale v panelových bytoch ho nájdete zvlášť. Reč je o WC, o toalete, ktorú ak chceme mať aj po rokoch ako novú, musíme sa o ňu neustále starať.

Pravidelné čistenie

Aby WC vyzeralo ako nové, musíte ho čistiť častejšie ako raz za týždeň. Dosku, ale aj misu umývajte chemikáliou určenou priamo na WC. Pri umývaní toalety si dávajte na ruky rukavice, ktoré vás ochránia pred chemikáliou, ktorá sa správa agresívne pri kontakte s pokožkou. Keď toto podceníte, spôsobili by ste si nemalé komplikácie a skôr, či neskôr, by ste museli navštíviť kožného lekára.

Správny spôsob čistenia

Keď budete dávať chemikáliu do misy, nezabúdajte si vybrať vodu. Aby chemikália odstránila vodný kameň aj na samom dne toalety, nesmie tam byť voda. Dodržiavajte toto pravidlo a vaša toaleta bude aj po rokoch vyzerať ako nová. Môže sa stať, že sa vám po rokoch znehodnotí záchodová doska. To ale neznamená, že budete musieť vymeniť celú misu. Ak vás zaujalo závesné WC, dajte si ho vymeniť. Počítajte však s väčšími rekonštrukciami. Najideálnejšie, ak sa rozhodnete pre tento typ WC už pri rekonštrukcii kúpeľne.

WC umývajte nielen zvnútra a zvrchu, ale pozor si dávajte aj na špinu z boku. Ak sa vám pokazí splachovač, zavolajte si niekoho, kto vám to bude vedieť opraviť. Najlepšie však vodára.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.