Záverečný ceremoniál OH v Riu okorenil japonský premiér svojim vystúpením a lá Super Mario

0

S veľkým povzdychom musíme konštatovať, že Letné olympijské hry v Rio de Janeiro sú úž za na nami. Celý svet sa mohol uplynulú nedeľu dívať na záverečný 3-hodinový ceremoniál v štýle Macareny. To však nebolo hlavným lákadlom pre divákov.

Stal sa ním japonský premiér Shinzō Abe, ktorý sa na scéne objavil ako Super Mario. Ide o fiktívnu postavu videohernej série Super Mario a zároveň aj maskota spoločnosti Nintendo. Jeho tvorcom je herný dizajnér a producent Šigeru Mijamoto a prvýkrát sa objavil v roku 1981 ako hlavná postava hry Donkey Kong.

Vďaka olympijskej tradícii, budúca usporiadateľská krajina OH sa vždy predstavuje v rámci záverečného programu práve sa končiacich OH. Toto predstavenie ma zvyčajne hudobno-tanečnú podobu, čím sa prezentuje kultúra a tradície krajiny, kde sa o 4 roky budú konať ďalšie OH.

A ako lepšie predstaviť Japonsko ako premiérom prezlečeným za postavičku najúspešnejšej počítačovej hry?  Moment, keď sa premiér objavil na scéne mnohí kritici považovali za jeden z najlepších celého ceremoniálu.

Neostáva nám už teda nič iné len poďakovať Riu za všetky tie krásne športové momenty a netrpezlivo čakať, čo si pre nás o 4 roky pripraví Tokyo.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Muži sa pokúšali dať si make up. Ako to dopadlo?

Vytvoriť si dokonalý make up nie je vôbec jednoduché. Presvedčila sa o tom aj skupina mladých mužov, ktorí sa rozhodli, že si to vyskúšajú doslova na vlastnej koži. Krátke humorné video publikoval portál cosmopolitan a výsledok prekvapil aj ich samotných. Azda najväčším problémom bola tekutá očná linka, s ktorou majú problém zaobchádzať aj mnohé mladé dámy. Čiže milé dámy, máme ďalší dôkaz, že byť atraktívnou nie je vôbec ľahké. Zdroj: cosmopolitan.com