Záverečný ceremoniál OH v Riu okorenil japonský premiér svojim vystúpením a lá Super Mario

0

S veľkým povzdychom musíme konštatovať, že Letné olympijské hry v Rio de Janeiro sú úž za na nami. Celý svet sa mohol uplynulú nedeľu dívať na záverečný 3-hodinový ceremoniál v štýle Macareny. To však nebolo hlavným lákadlom pre divákov.

Stal sa ním japonský premiér Shinzō Abe, ktorý sa na scéne objavil ako Super Mario. Ide o fiktívnu postavu videohernej série Super Mario a zároveň aj maskota spoločnosti Nintendo. Jeho tvorcom je herný dizajnér a producent Šigeru Mijamoto a prvýkrát sa objavil v roku 1981 ako hlavná postava hry Donkey Kong.

Vďaka olympijskej tradícii, budúca usporiadateľská krajina OH sa vždy predstavuje v rámci záverečného programu práve sa končiacich OH. Toto predstavenie ma zvyčajne hudobno-tanečnú podobu, čím sa prezentuje kultúra a tradície krajiny, kde sa o 4 roky budú konať ďalšie OH.

A ako lepšie predstaviť Japonsko ako premiérom prezlečeným za postavičku najúspešnejšej počítačovej hry?  Moment, keď sa premiér objavil na scéne mnohí kritici považovali za jeden z najlepších celého ceremoniálu.

Neostáva nám už teda nič iné len poďakovať Riu za všetky tie krásne športové momenty a netrpezlivo čakať, čo si pre nás o 4 roky pripraví Tokyo.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Toto prasiatko je presvedčené, že je šteniatkom a za najlepšieho kamaráta má buldoga

Určite si spomínate na film pre mládež s názvom Babe. Bol o malom ružovom prasiatku, ktoré rado robilo rôzne huncútstva. Niečo podobné, aj keď s rozdielom, že nejde o fikciu, ale o skutočnosť, možno povedať  aj o tomto malom prasiatku menom Olive. Všetok čas trávi v spoločnosti svojich najlepších priateľov – psov. Dokonca aj keď sú unavení alebo oddychujú, tak oddychuje s nimi. Jediné, čo jej zatiaľ nejde je štekanie. Pred tým, než si dvojica Alissa a Nick Childoví túto prasačiu slečnu zaobstarali, mali obavy z toho ako si zvykne na ich buldoga. No dnes sú z nich najlepší priatelia. Vďaka zábavným fotografiám si môžete aj vy pozrieť toto netradičné priateľstvo psíka a prasiatka. Zdroj: boredpanda.com