Záverečný ceremoniál OH v Riu okorenil japonský premiér svojim vystúpením a lá Super Mario

0

S veľkým povzdychom musíme konštatovať, že Letné olympijské hry v Rio de Janeiro sú úž za na nami. Celý svet sa mohol uplynulú nedeľu dívať na záverečný 3-hodinový ceremoniál v štýle Macareny. To však nebolo hlavným lákadlom pre divákov.

Stal sa ním japonský premiér Shinzō Abe, ktorý sa na scéne objavil ako Super Mario. Ide o fiktívnu postavu videohernej série Super Mario a zároveň aj maskota spoločnosti Nintendo. Jeho tvorcom je herný dizajnér a producent Šigeru Mijamoto a prvýkrát sa objavil v roku 1981 ako hlavná postava hry Donkey Kong.

Vďaka olympijskej tradícii, budúca usporiadateľská krajina OH sa vždy predstavuje v rámci záverečného programu práve sa končiacich OH. Toto predstavenie ma zvyčajne hudobno-tanečnú podobu, čím sa prezentuje kultúra a tradície krajiny, kde sa o 4 roky budú konať ďalšie OH.

A ako lepšie predstaviť Japonsko ako premiérom prezlečeným za postavičku najúspešnejšej počítačovej hry?  Moment, keď sa premiér objavil na scéne mnohí kritici považovali za jeden z najlepších celého ceremoniálu.

Neostáva nám už teda nič iné len poďakovať Riu za všetky tie krásne športové momenty a netrpezlivo čakať, čo si pre nás o 4 roky pripraví Tokyo.

Zdroj: dailymail.co.uk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj