Záverečný ceremoniál OH v Riu okorenil japonský premiér svojim vystúpením a lá Super Mario

0

S veľkým povzdychom musíme konštatovať, že Letné olympijské hry v Rio de Janeiro sú úž za na nami. Celý svet sa mohol uplynulú nedeľu dívať na záverečný 3-hodinový ceremoniál v štýle Macareny. To však nebolo hlavným lákadlom pre divákov.

Stal sa ním japonský premiér Shinzō Abe, ktorý sa na scéne objavil ako Super Mario. Ide o fiktívnu postavu videohernej série Super Mario a zároveň aj maskota spoločnosti Nintendo. Jeho tvorcom je herný dizajnér a producent Šigeru Mijamoto a prvýkrát sa objavil v roku 1981 ako hlavná postava hry Donkey Kong.

Vďaka olympijskej tradícii, budúca usporiadateľská krajina OH sa vždy predstavuje v rámci záverečného programu práve sa končiacich OH. Toto predstavenie ma zvyčajne hudobno-tanečnú podobu, čím sa prezentuje kultúra a tradície krajiny, kde sa o 4 roky budú konať ďalšie OH.

A ako lepšie predstaviť Japonsko ako premiérom prezlečeným za postavičku najúspešnejšej počítačovej hry?  Moment, keď sa premiér objavil na scéne mnohí kritici považovali za jeden z najlepších celého ceremoniálu.

Neostáva nám už teda nič iné len poďakovať Riu za všetky tie krásne športové momenty a netrpezlivo čakať, čo si pre nás o 4 roky pripraví Tokyo.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Dúhová dedinka: indonézska vláda použila 22 tisíc dolárov na premaľovanie chatrčí v slumoch

Obyvatelia Kampung Pelangi, malej dedinky v Indonézii, sa pekne vyfarbili. Môže za to v podstate ich vláda, ktorá sa rozhodla zútulniť chudobné chatrče tamojších slumov, a premeniť tak celú dedinu na dúhové mestečko. Komunita Centrálnej Jávy nachádzajúca sa v južnom okrsku Semarang na tento účel minula viac ako 22 tisíc dolárov. S myšlienkou prišiel 54-ročný riaditeľ tamojšej školy (Slamet Widodo), ktorý to obkukal od ďalších troch miest v krajine, ktoré urobili to isté. Vďaka jeho iniciatíve sa tak mohlo 232 domov Kampung Pelangi premeniť na domčeky ako z rozprávky. Pestré farby vytvárajú dojem života a energie pre každého, kto okolo nich prechádza. Pohľad na túto netradičnú architektúru sa stal aj záujmom turistov, ktorí sa so svojimi fotografiami neváhajú pochváliť ani na sociálnych sieťach. Zdroj: boredpanda.com