Zimné svadobné kytice

0

Pre niektorých ľudí je svadba v zime niečo nepredstaviteľné. Je zima a počasie vonku je nepríjemné, ženám hneď napadá to, že účesy nedržia, pretože je vlhko, na nohy sú potrebné čižmy a lodičky do tašky na prezutie a pod.

Ale na druhej strane svadobná hostina, zákusky a torty sa vôbec nekazia.  Všetko má svoje výhody a nevýhody.

Sú však páry, ktoré zimný termín svadby priam vyhľadávajú. Páči sa im zimná romantika ako z rozprávky. Ak si však robíte starosti čo s kyticou, nemusíte sa báť. Aj zima má svoje čaro a vie vykúzliť originálne svadobné kvety.

Musíte však brať do úvahy, že môže mrznúť, pršať, snežiť, alebo môže fúkať vietor, a preto myslite na tieto fakty pri objednávke kytice v kvetinárstve.

Pozrite si nasledujúcu galériu a nechajte sa inšpirovať:

Zdroj: deavita.com, mihalima

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Lekári objasnili čo sa deje s naším telom pred smrťou

Dnes tu máme Halloween, obdobie ako stvorené pre strašidlá, duchov a hororové filmy. Napadlo vás čo sa deje s vaším telom keď sa zapozeráte do strašidelného filmu a nabehne vám od strachu husia koža či sa vám zrýchli tep? Podľa najnovších zistení vedcov, pocity ktoré zažívate pri pozeraní strašidelného filmu sa dajú prirovnať k tomu, ako by ste boli reálne v centre deja! Pozrime sa teda na to, čo sa deje v našom tele, keď sa bojíme napríklad sériového vraha z nášho obľúbeného hororu. Ako prvé budete cítiť strach, keď vraha uvidíte. Je to vlastne pozostatok evolúcie, ktorý nám dáva najavo, že sa niečo deje a máme sa brániť alebo čím skôr utiecť preč. Aby sme boli presní, strach je riadený časťou mozgu, ktorú voláme talamus. Táto oblasť mozgu je veľmi citlivá na stres. Ďalšou rekciou bude zvýšená výkonnosť srdca (búšenie srdca). To je spôsobené vyplavovaním adrenalínu do krvi, ktorý sa má postarať o správnu reakciu v ohrozujúcej situácii. Adrenalín spôsobuje aj vyššiu pozornosť a ostrejšie zmysly. Pri veľkom strese môže prísť ku reakcii, kedy sa človek jednoducho zasekne a stojí. Je to pozostatok od našich predkov, ktorý nám mal pomáhať zostať nespozorovateľný predátormi. Môže sa stať, že ak sa k vám priblíži spomínaný vrah, začnete nekontrolovane kričať. Podľa vedcov túto reakciu riadi úplne iná časť mozgu v porovnaní s rozprávaním. Aby sme boli presný jedná sa o časť nazývanú amygdala. A prečo vôbec kričíme? Dávame tým impulz ostatným jedincom, že sa niečo deje a majú byť v pozore. Opäť krásny pozostatok po našich predkoch. Keď sa napríklad zraníte, neuróny nazývané nociceptory prenesú túto informáciu priamo do mozgu. Tieto informácie sa dostávajú do talamu, kde sú spracované. Následne mozog vyhodnotí, ako má ďalej postupovať, aby sa ďalším zraneniam človek vyhol. Možno sa pýtate, čo sú to tie skúsenosti v „blízkosti “ smrti. Jedná sa o stav kedy mozog funguje ďalej, ale niektorý orgán prestal fungovať, čo malo za následok klinickú smrť. Za mŕtveho môžete byť vyhlásený, až keď váš mozog prestane fungovať. Zdroj: dailymail.co.uk